Skocz do zawartości

Samochody z Gniezna... Wyjaśnienie fenomenu :)


Loona Thic

Rekomendowane odpowiedzi

Często wrzucacie oferty samochodów z Gniezna które prezentują się na zdjęciach wyśmienicie... Do tego w kapitalnych cenach...

 

Poniżej macie wyjaśnienie fenomenu tych aut...:

 

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,8914691,Osmiu_oskarzonych_ws__falszerstw_przy_imporcie_aut.html

 

 

 

Oskarżeni zaniżali ceny sprowadzanych aut, aby nie płacić podatków i akcyzy. Policja szacuje, że dopuścili się ponad 660 przestępstw

 

 

W sądzie jest już akt oskarżenia w sprawie popełnienia ponad 660 przestępstw w sprawie oszustw i fałszerstw przy imporcie samochodów z zagranicy. Ośmiu oskarżonym grozi do 15 lat więzienia. CBŚ zajmowało się sprawą od 2006 roku.

 

- W Gnieźnie powstała zorganizowana grupa przestępcza, która w okresie dwóch lat przywiozła do Polski około 300 samochodów, głównie z Francji. Auta te były legalizowane na podstawie podrabianych dokumentów. Fałszowano m.in. umowy zakupu tych samochodów radykalnie zaniżając cenę zakupu. To pozwalało oskarżonym na opłatę symbolicznej kwoty podatków VAT i akcyzy - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji

 

 

W proceder byli zamieszani także diagności, którzy nie widząc nawet przywiezionych samochodów, wystawiali świadectwo przeglądu technicznego dopuszczające auta do rejestracji na terenie Polski.

 

Oskarżeni samochody ze spreparowanymi dokumentami sprzedawali na giełdzie samochodowej, w autokomisach,

 

ogłoszeniach prasowych oraz w internecie.

 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Wszystko jasne,ja od dawna wiedziałem,więc nikomu nie życzę ale taka jest prawda.sa

 

Także klikanaście komisów bedą zamknięte.

 

Zastanawia mnie czy te auta zabiorą?;)

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Wszystko jasne,ja od dawna wiedziałem,więc nikomu nie życzę ale taka jest prawda.sa

 

Także klikanaście komisów bedą zamknięte.

 

Zastanawia mnie czy te auta zabiorą?;)

 

Zabiorą w jakim sensie?

Na razie je zabezpieczą na poczet kar pewnie.

 

Potem obejrzą je rzeczoznawcy i stwierdzą, czy auto można zalegalizować czy nie - jeśli nie to czemu. Jeśli tak to auta będą zalegalizowane i pewnie sprzedawane na licytacji komorniczej - ale już z normalnym opisem, nie handlarskim... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tępić takich, niech idą do pierdla i najlepiej z niego nie wychodzą psy

 

EDIT

przypomniało mi się, że jak dzwoniłem do tego ogłoszenia http://moto.allegro.pl/bmw-330ci-coupe-indyvidual-ze-szwajcarii-sliczna-i1398427961.html i chciałem zgodnie z tym czym chwali się handlarz "Ps.ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA AUTA W AUTORYZOWANEJ STACJI!!!!!!" sprawdzić samochód w ASO w Warszawie (oczywiście zaproponowałem zwrot kosztów w przypadku, gdyby nie doszło do zakupu) usłyszałem w słuchawce "nie no co pan...przyjedzie pan sprawdzi sobie auto na stacji diagnostycznej i już"

a na stacji diagnostycznej pewnie siedzi taki sam Gienek jak w Gnieźnie i dla niego jest to najlepsze auto na świecie, bo od każdego sprzedango ma odpaloną działkę.

 

inny artykuł o Gnieźnie http://poznan.naszemiasto.pl/archiwum/1809898,gniezno-rozbili-szajke-oszustow,id,t.html

Edytowane przez monq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę, że tu głównie chodziło o VAT i tu były zyski, bo z akcyzą nie jest tak łatwo jak auto nie jest rozbite itd.

 

Co do VATu to wystarczy firmę otworzyć na tzw. "słupa", wyrobić NIP EU i można normalnie kupować auta na branżowych aukcjach poleasingowych w cenach netto, bo VAT powinno się zapłacić w PL. Potem tworzymy na to auto umowę zakupu lewą lub fakturę ale już normalnie z VATem zawartym w cenie i gotowe. Oszust taki jest do przodu od razu 22% a to już pokaźna kwota przy droższych autach. Wyjdzie to po jakimś czasie ale teoretycznie będzie wtedy ścigany właściciel firmy czyli jakiś pijaczyna co udostępnił za flaszkę swój dowód osobisty. :) A jak jeszcze cofną licznik to mają już zyski konkretne na każdym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu głównie chodziło o VAT i tu były zyski, bo z akcyzą nie jest tak łatwo jak auto nie jest rozbite itd.

 

Co do VATu to wystarczy firmę otworzyć na tzw. "słupa", wyrobić NIP EU i można normalnie kupować auta na branżowych aukcjach poleasingowych w cenach netto, bo VAT powinno się zapłacić w PL. Potem tworzymy na to auto umowę zakupu lewą lub fakturę ale już normalnie z VATem zawartym w cenie i gotowe. Oszust taki jest do przodu od razu 22% a to już pokaźna kwota przy droższych autach. Wyjdzie to po jakimś czasie ale teoretycznie będzie wtedy ścigany właściciel firmy czyli jakiś pijaczyna co udostępnił za flaszkę swój dowód osobisty. :) A jak jeszcze cofną licznik to mają już zyski konkretne na każdym samochodzie.

 

Myślę, że ta akcyza nie odnosiła się do roku 2010 tylko do wcześniejszych lat, gdzie auta były zwożone za przysłowiowe 100 EUR i od tego liczona była akcyza - a nie np. od 1500 EUR - to są też jednak spore pieniądze. Z drugiej strony zastanawia mnie temat akcyz w kontekscie wyroku Europejskiego Trybunału - czyli akcyzy nie powinno być w ogóle w obrocie wewnątrzwspólnotowym...

I oczywiście z fakturami VAT też możesz mieć w 100 % rację :) :cool2: :cool2:

Do tego dochodzą oczywiście faktury na 5-7 tys zł za auto warte 25 tys... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.