Skocz do zawartości

wymiana tylnego mostu


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BMK 318i z 1992 r , wyje mi tylny most , mam już nowy , zastanawiam sie czy sam go wymienić czy jechać do jakiegoś mechanika , moze mi kogoś polecicie , jestem z Warszawy

 

mam też problem z silnikiem , mam duże spalanie , na razie nie moge zejść z 15 l /100 , jeżdże głównie po mieście , sąsiad ma taką samą BMK-ę tylko cupe 318is , on twierdzi że nawet jąk ją depcze na maxa to mu nie spala więcej niż 12 l , zastanawiam skąd sie bierze tak duże zuzycie (jezdże normalnie bez jakiś szaleństw)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polecam Ci serwis w miejscowości Macierzysz pod Warszawą. Jedziesz na Poznań trasą i jak zaraz skończy się Warszawa to masz skręt na Babice Stare, skręcasz jedziesz ok 500m po prawej stronie masz pole i przy pierwszej zabudowie skręcasz w prawo i do końca. Napewno znajdziesz. Kontaktuj się z Panem Piotrem i tu masz numer: 721 13 66 Znają się na rzeczy i niewiele sobie liczą.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI

 

Wymiana mostu nie jest wcale skomplikowana sprawa.

Jezeli masz mozliwosci to zrob to sam

Wystarczy tylko odkrecic polosie, wal napedowy, 4 sruby na gorze mostu, ktore lacza go z belka tylna i jedna srube na takiej gumie na ktorej jest zawieszony.

 

Jak zakladasz nowy to sprawdz czy jest w nim olej ;)

 

Jezeli chodzi o spalanie to mozna by sie zastanowic czy wylacza ci sie ssanie - moze byc uszkodzony czujnik temperatury i komputer mysli ze jest caly czas zimny silnik

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak zrobie mam garaż i kanał to powinienem sobie poradzić , w poldku wymienialem tylny most więc powinienem dac rade

 

za most dałem 500 zł nowy z gwarancją a w zasadzie kolega mi dożucił przy zakupie samochodu ale tyle dał za niego

 

 

co do zuzycia to silnik mi nierówno pracuje na wolnych obrotach , obroty skaczą , nie wiem tak naprawde o co chodzi może cos z kompem jest nie tak ,silnik krokowy był czyszczony , filtry wymienione , przewodów tylko nie wymieniałem, wydaje mi sie że za bogata mieszanke dostaje (mam okopcony wydech) przydał by sie jakiś fachmen od silnika :) tak z czystej ciekawości ile wam pali po mieście 1.8 ???

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za most dałem 500 zł nowy z gwarancją

 

Nowy most za 500 PLN ???????????????????????????

Prosze Cie, nie zartuj, chyba nie masz pojęcia ile kosztuje nowy most w ASO :wink:

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie co do tylnego mostu , wprowadzono mnie w błąd albo źle zrozumiałem , most jest używane ale jest na niego gwarancja , mam nadzieje ze go dzisaj odbiore i zdąże wymienić ( w niedziele i wtorek wyjeżdzam i słabo widze jazde z wyjacym mostem)

 

dzisiaj zatankowałem i wyszło mi że na 56 l przejechałem 376 km , wiec spalanie mam spore wychodzi dokładnie 14,89 l na 100 km w 100% jazda po mieście w Warszawie :( ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostu, to pamiętaj o thorxach, zanim się zabierzesz za robotę.

 

A co do zużycia benzyny, sprawdź jeszcze zużycie na trasie, ale chyba to bedzie trafiona sonda.

 

Polecam: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=33_0370&hg=33&fg=05

Pogadaj, a potem "zrób to sam" oraz zajrzyj na: realoem.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu dzisiaj odebralem rano most , a że to sobota więc już się nie bawiłem w szukanie mechaników i dziarsko zabrałem sie do wymiany mostu , niestety okaząło się szybko że nie mam klucza 12 torx i 16 oczkowej (mój brat ma dar do gubienia kluczy :mad2: ) z oczkowym nie było problemu , z torxem gorzej dopiero w obi znalazlem , a że dzisiaj sobota to korki na wyjazdówkach :cry2: wiec zeszło sie z kupnem ponad 1,5h przy okazji kupiłem olej przekładniowy , jak mi pisaliście wymiana mostu okazała sie banalna w sumie , wystarczyło odkręcić 2xpo 6 srub Torx na półoskach , 4 śruby na wale , 3 sruby mocujace obudowe i 2 sruby od przegubu który przeszkadzał w odkreceniu 2 srub mocujących obudowIe mostu , demontaż z montazem w sumie mi wyszła niecałe 3 h , efekt cisza , zero jakiś szmerów i huków mostu więc jestem bardzo zadowolony :cool2: , testowałem go do 140 km/h i nic nie słychać ,postanowiłem jeszcze olej wymienic ale po odkręceniu kurka polał mi sie taki ładniutki olejek że stwierdzilem ze nie warto , uzupełnilem brak i nic więcej, jutro wyjeżdzam więc go sprawdze w trasie . Dzieki za pomoc i rady

 

jeszcze te obroty doprowadze do ładu i bedę miał fajne autko , ale to po swietach bo nie miałem czasu za bardzo ostnio

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem sobie w te świeta troche po trasach i okazuje sie że z tym spalaniem nie jest tak źle , średnie spalanie wyszło mi ponizej 10l/100 przy sredniej predkości 120km/h (nierzadko leciałem 180 )

wychodzi na to że w mieście mam po prostu cięzką noge :)

 

most sie sprawuje super - cichutko jest , aż sie chce jeździć

 

w tym tygodniu mam zamiar go zagazować bo nie wyrobie dłyużej na wahe , mam namiar na gaziaża który mi załozy instalke za 1800 w wawie ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że to standardowa instalka bez wtryskiwaczy,. Właśnie wszystkim taką polecam, bo skomplikowanym układom nie ufam.

 

A z jaką butlą? i zapytaj się gaziarza, o oszukiwanie komutera, czy jego moduł elektroniczny zrobi to dobrze. To kluczowe pytanie dla trwałości sondy lambda.

 

Co do spalania jesli leciałeś na trasie 120-180 to spalanie w granicach 10 to norama najbliższa 150-tce. tak że przemyśl sobie średnią i skalkuluj. Ale chyba rzeczywioście w normie.

 

Przy takiej jeździe przygotuj się na spalanie gazu pomiędzy 15-18 l/100km

Pogadaj, a potem "zrób to sam" oraz zajrzyj na: realoem.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.