Skocz do zawartości

wymiana drążków


pulanski

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich . ma pytanie ,jak ktoś zmieniał sam drążki kierownicze i końcówki ,jak to robić i na co szczególnie zwracać uwagę bo już te części mam i nie wiem czy brać się za to cz do mechaniora jechać ? bmw e39 530d kombi

 

Nie odbierz tego jako sarkazm ale w książce za 50 pln (Sam naprawiam) opisano tą i wiele procedur napraw i wymian w E39. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz drążki kompletne i takie jak w aucie to weź i pierw zdejmnij opaski osłony gumowej tej harmonijki

pod gumą masz śrubę z drążka co wkręcona jest do listwy przekładni

z drugiej strony masz gałkę przykręconą do zwrotnicy

problem zawsze jest z wybiciem gałki - potrzebny albo ściągacz albo pazur do gałek -- ostrożnie z młotkiem bo zwrotnica aluminiowa

jak wykręcisz to nową zrób tak by była podobnej długości co stara -- bez geometrii i tak się nie obejdzie ale będzie mniej kręcenia

przy wkręcaniu nowego drążka jest jedynie problem z kręceniem nim całym bo mało miejsca - ale jak już gwint w listwie złapiesz to kręć kluczem aż dociągniesz

no i przed złapaniem gwintu zamocuj osłonę gumową

dla normalnego faceta co miał już kiedyś klucze płaskie w dłoni to jakieś pół godziny na stronę

jak nie to podjedź na jakiś warsztat to zrobią to za pare złotych a tym bardziej jak warsztat co robi geometrię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie to podjedź na jakiś warsztat to zrobią to za pare złotych a tym bardziej jak warsztat co robi geometrię

Ja tak zrobiłem, po zmianie drążków i tak trzeba jechać na geometrię więc postanowiłem niech na warsztacie je wymieniają , dopłaciłem 50 zł tylko i szczerze mówiąc za te 50 zł nie chciałoby mi się ich wymieniać :wink:

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.