Skocz do zawartości

[E87] 120d Wymiana linki maski


Hipokulka

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z linką od maski jak się otwierała to tak jakoś dziwnie cięz ko , a teraz jak sie pociągnie to raczka działa strasznie lekko , pytanie zasadnicze albo sie urwała albo cos z nią nie tak, jeżeli się urwała to jak ją wymienić?

czy sie da samemu czy znów mam jechać do serwisu? :D

 

Prosze o pilną odpwoedz bo nie mam płynu w spryskiwaczach, a tak pozatym to 3 letni samochód i zeby sie linka urwała to juz lekka przesada....

ta bmka to tylko wyglada nic pozatym juz mi bokiem wychodzi- w serwisie jak dofasolą cenne to pewnie mnie z butów wyrwie? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie na temat, ale 2011-2006=5, a nie 3. Niewątpliwie jednak nawet pięcioletnie auto nie powinno sprawiać takiego problemu jeśli nie miało przygody, ani nikt nie grzebał przy tym mechanizmie. Myślę, że tego rodzaju problem jest do rozwiązania przez każdy warsztat, niekoniecznie nawet specjalizujący się w BMW.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prosze o pilną odpwoedz bo nie mam płynu w spryskiwaczach, a tak pozatym to 3 letni samochód i zeby sie linka urwała to juz lekka przesada....

ta bmka to tylko wyglada nic pozatym juz mi bokiem wychodzi- w serwisie jak dofasolą cenne to pewnie mnie z butów wyrwie? :twisted:

 

 

Będziesz Miał Wydatki :D Wiem że to bolesne i kopie po kieszeni ale za markę się płaci. A poza tym ASO BMW nie jest konieczne w tak drobnych usterkach, bo skasują Cię kilka razy drożej niż u "zwykłego" mechanika a efekt ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zmuszony jakiś czas temu wymienić linkę otwierania maski. Składa się ona z dwóch części połączonych pod maską specjalnym łącznikiem. Mi urwała się końcówka linki przy dźwigni, więc musiałem wymienić tylko część od dźwigni do łącznika. Przeryłem net w poszukiwaniu tego ustrojstwa i nic nie znalazłem. Na końcu podjechałem do salonu i okazało się, że mają taką linkę za jakieś śmieszne pieniądze. Gościu w salonie obadał co się stało, okazało się, że jeszcze przy okazji ułamało się mocowanie końcówki linki w dźwigni. Za komplet: dźwignia i część linki do łącznika zapłaciłem chyba 80 zł. Za montaż zawołali sobie, uwaga: 250 zł. Podziękowałem. Mój mechanik zamontował mi to za 30 zł. Naprawa trwała 10 minut.

Więc radzę linki poszukać w salonie i jechać z częściami do "normalnego" mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te linki są słabe... ja też wymieniałem tą część przy dźwigni...

jeżeli musisz szybko się dostać pod maskę to proponuję odkręcić dźwignię od maski i tam będzie widać troche poszarpanej linki - złap ją kombinerkami, pociągnij do siebie i maska się otworzy..

komplet linek do BMW w ASO 76PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipo ...mądry z Ciebie chłopczyk normalnie mnie zaskakujesz, miałeś racje dokładnie tak poszło także biedy nie ma otwarta maska płyn dolany i zamówimy w poniedziałek nową i koleś nam zamontuje do serwisu nie jadę bo tam to wołają jak za silnik , powiedzieli mi jak zadzwoniłam że nawet mogą ciąć maskę albo wybijać reflektor - bo już mieli taki przypadek ale klient się nie zgodził i mechanik 2 dni się z tym męczył --( a za godzinę 250 zł) jak to usłyszałam to zwątpiłam za to w Auto Reducie było juz lepiej maksymalnie 2 godziny i 250 zł zamek , linka itd a skończy się na lince i browarze dla kolesia. Ja nie wiem w tym serwisie to tak mówią bo widzą ze baba dzwoni czy o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem w tym serwisie to tak mówią bo widzą ze baba dzwoni czy o co chodzi?

 

Nie, taki mają cennik z kosmosu :wink:

Poza tym kilka razy się przekonałem, że do końca nie wiedzą o czym mówią, ale im nie wypada przyznać, że sprawy nie znają, mają uchodzić za ekspertów... a uczy się w trakcie roboty mechanik nieautoryzowany. Choć często jest odwrotnie.

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem , z miesiąc otwierałem maskę kombinerkami (jak Hipo opisał) inna sprawa że raz albo 2 dolać płynu do spryskiwaczy.

Dopiero jak byłem wymieniać paski klinowe to mi mechanik to wymienił ( 33,40 za cięgło i 18 zł za rączkę , za robociznę to może 20 zł policzył ) robiłem w Auto-Shop (Jan Bęben) we Wrocku i na oryginalnych częściach... także tragedii nie było.

B.T.W

Z doświadczenia wiem ,że nie warto szukać tanich części na allegro. Przykład : szukałem rolki napinającej pasek PK ( ten od alternatora i pompy..) na allegro znalazłem tylko używkę za 280 zł!!! w żadnej hurtowni nie mieli na stanie zamiennika , musieli by sprowadzać i tydzień bym na to czekał - zamiennik - 270 - 310 w zależności od hurtowni.

Poddałem się i pojechałem do Inchcape - kupiłem od ręki - 265 zł :) inna sprawa że robocizna u nich to kosmos!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Cześć! mi się zerwała linka od maski to podpatrzyłem jak mechanik otwierał maskę :) wypchnęli od dołu nerki i wtedy mogli otworzyć zamek. Dkłądnie za co przy zamku pociągnęli to nie wiem. Może to coś pomoże. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.