Skocz do zawartości

brak mocy 520D


Michael1916

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
No i doczekalem sie awarii. Wczoraj wszystko gralo, wracalem do domu jadac nawet wyjatkowo dynamicznie po miescie. Dzis rano odpalam wyjezdzam z parkingu ,chce przyspieszyc a tu mocy jakbym mial z 60 koni pod maska. Generalnie nie slychac turbiny, nie ma zadnych bledow, maksymalnie mozna osiagnac ze 100km/h, brak mocy w calym zakresie obrotow. Jakies pomysly?Do kogo w Warszawie mam sie z tym udac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spowodowałby, że dostaje złe informacje przez co by nie pracowała prawidłowo.

 

Z powodu uszkodzenia turbiny auto nie musi kopcić. Jeżeli zatarłaby się na ośce to po prostu stoi i tyle. Auto nie ma mocy, nie ma błędów w kompie, nie kopci, wszystko wygląda prawidłowo. Trzeba się podłączyć z kompem i popatrzeć jakie są wartości ciśnienia doładowania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem umowiony w warsztacie na poniedzialek. Generalnie jestem prawie pewien ze turbina po prostu stoi. Jak wcisnie sie gaz do oporu to rownomiernie (wolno) przyspiesza a chwilowe spalanie nie przekracza 12l. Wczesniej jak sie przyspieszalo to oczywiscie skali nie starczalo zeby chwilowe spalanie pokazac. Jak wnioskuje - mniej powietrza to i mniej paliwa podaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie tak. Zresztą ostra jazda po mieście i pewnie nagłe wyłączenie silnika spowodowało, że się turbinka zapiekła i tyle, co nie zmienia faktu, że kończyła żywot. Regeneracja turbiny przy takim uszkodzeniu około 1200 zł + wymontowanie i zamontowanie jakieś 500 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podajesz jakies optymistyczne koszty! Jesli w razie koniecznosci wymiany turbo opanowalbym ten problem za takie pieniadze to byloby niezle. Wiecie moze koledzy gdzie w Wawie mozna sie jakby co zglosic na taka regeneracje? Narazie zdiagnozuja problem W BMWserwisPORSCHE ale oni to prawie jak ASO wiec pewnie nic poza zakupem nowej oryginalnej czesci nie bedzie wchodzic w gre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie są optymistyczne koszty tylko realne przy takim uszkodzeniu.

 

Wymiana turbo to trochę droższa sprawa, ale też nie ma tragedii. Jest tego trochę na allegro. Wydaje mi się, że jednak w Twoim przypadku i przy tych objawach które podajesz, jeżeli padła turbina to spokojnie można ją naprawiać, tylko żeby zrobił to dobry serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ogarniesz temat to daj znać co było przyczyną bo ja mam identycznie w dostawczym Sprinterze.

Przyspieszam z początku jakby miał chęć iść a pózniej mół i idzie jakby bez turbo.

Rzadko go teraz w zimę używam więc odpuściłem ale przy okazji tematu może to sprawdzę.

Panowie co mogło się popsuć w turbinie? Najczęściej to idzie uszczelnienie bierze olej kopci i tyle do regeneracji albo nowa.

A tutaj skoro nie ma tych objawów i cicho chodzi czyli łopatki też całe to stawiałbym na coś innego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swojego czasu podobnie u siebie. dojeżdzam do domu po normalnej jeździe, wszystko ok. po godzinie odpalam i ruszam , nie idzie wcale. tyle że u mnie błąd silnika wyskoczył. wlokąc na trasie do serwisu samochód się odetkał , błąd pozostał. po podpięciu do kompa pan stwierdził że zawiesił się zawór erg i dlatego taki efekt. też przez noc miałem doła że to turbina :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Podepnę się pod temat

Właśnie zostałem posiadaczem 520d e 39 i mam podobny problem

Tylko że u mnie raz auto ma moc a raz nie. Tak jak dziś wyjechałem z garazu normalnie sie wkręca, potem jade dalej po postoju na czerwonym i auto juz nie reaguje na gaz tak jak powinno. Na kompie brak błędów co moze być?

PAli dobrze na ciepłym jak i na zimnym motorze Przebieg 223 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.