Skocz do zawartości

Podczas Hamowania Telepie autem !


Dyjo

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy wszystko jest okej ale jak już zacznę hamowanie to wtedy się pojawia lekki problem gdyż telepie mi autem tzw. drganie.

Proszę o pomoc :modlitwa: co to może być :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
To znaczy jeśli wcikamy hamuilec i gaz jdnocześnie to telepie cały czas... :?: :lol: :lol: :lol:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAkby tarcze były krzywe to cały czas były by drgania na kierownicy, ja obstawiam tuleje. Miałem ten sam problem i to po wymianie tarcz na nowe było to samo. Także to nie wina tarcz.

Tuleje mogły się wyrobić właśnie od krzywych tarcz które powodowały spore wibracje podczas hamowania i spowodowało to bardzo szybkie zużycie się tulei więc być może dlatego w Twoim przypadku wymiana samych tarcz nie pomogła :wink: Tak więc kolega Dyjo będzie musiał prawdopodobnie wymieniać również tuleje

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze najpierw podniesc auto. Sprawdzic tuleje i sworznie gornych i dolnych wachaczy. Mozliwe ze pekla ktoras tulejka. Ewentualnie zobacz stan tarcz czy nie koncza juz zywota. Ja wymienilem 3 komplety tarcz zamin nie doszlem do wniosku ze to tuleje. Po wymianie na nowe tarcze bylo dobrze zawsze przez pierwsze 1/2 tys km potem znowu telepalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie to była wina tulei górnych. Tylko, że jak jest problem z tulejami to trzepie kierą przy takim średnim hamowaniu. Przy bardzo delikatnym nie trzepie i przy bardzo intensywnym też nie. Jak założycie tematu ma podobnie to na bank tuleje. Zresztą krzywe tarcze czuć też na pedale hamulca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej lecą sworznie

podnieś koła i szarp nimi to powinieneś znaleź luzy

najlepiej jeden szarpie a drugi z dołu patrzy

sprawdź też drążki kierownicze ale tam gdzie nie widać czyli na kulkach pod gumą a nie przy zwrotnicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja byłem na trzech szarpakach jednego dnia i dopiero na tym ostatnim gość mi pokazał pozrywane tuleje.

Na pozostałych pokazywali mi tylko cennik i zapewniali , że wszystko jest tip-top.

 

Tuleje wahachy górnych < krzywych> Do sprawdzenia warto zdjąć z nich osłonki to wtedy widać. Nie mają prawa mieć nawet minimalnych pęknięć gumy.

 

Podobno warto zamontować wzmacniane meyle HD. Ale ja wsadziłem lemfordery i są ok.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna ,co z tym telepaniem ?

U mnie to samo -jak kupowałem auto to było wszystko TIP TOP - wymieniłem tarcze ,klocki ,tuleje ,sworznie , gumy stab. na przedniej osi i zaczeło telepać po ok 2 tys. kaemów. - co jest? - doprowadza mnie to do szewskiej pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP !!!

Czy jest we Wrocławiu mechanik do którego można podjechać i powie co jest jeszcze do zrobienia żeby nie telepało podczas hamowania ,bo ja już wymiękam i nie chcę gdybać pt. a to sobie jeszcze wymienię tarczę tył ,a tarcze z przodu wymienię na inne, a tuleje nr.5 zamienię na wzmocnione i maglownicę ściągnę z Japonii :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przyczyn może być wiele. W e39 jest tak ze wystarczy jeden rozwalony element i juz nie dziala tak jak powinno. Przykładowo drganie przy hamowaniu to moga być, zaciski, tarcze albo elementy zawieszenia nawet tylnego. Trzeba jechać do dobrych diagnostów i sprawdzić. A jak czytam, że ktoś pisze, że to na 100% to albo to to mnie osłabia po prostu.
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie problem rozwiązany - krzywe tarcze !!! ------------> ,te co założyłem wytrzymały 3 miesiące

teraz zainwestowałem w Textary i OK ,jak ręką odjął :mrgreen:

(tylko trzeba się namachać żeby z nich farbę zmyć :lol: )

 

 

ps. nie potrzebuje ktoś prawie nowych tarcz ,zero śladów zużycia :mrgreen: oddam za darmo ! :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.