Skocz do zawartości

[E87] 118d świst turbo


kuba2601

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Może jestem przewrażliwiony ale wolałem zapytać na forum :)

 

Dziś podczas wyjeżdżania z garażu (podziemnego i wyraźnie słychać pracę silnika ), usłyszałem świst turbo jak dodałem gazu pow. 1,5 tys. obrotów jak zdjąłem nogę z gazu to stopniowo turbo cichło.

Dodam ,że usłyszałem turbo ponieważ uchyliłem szybę , wcześniej nie zwracałem uwagi. Po przejechaniu kilkuset metrów już nie słyszałem tego świstu. Wydaje mi sie ,że na ciepłym silniku już nic nie słychać

 

napiszcie proszę jak to u Was wygląda.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się jest ok!

jest to piękny dźwięk :) też u siebie przy poprzednim silniku go słyszałem... zrobiłem na nim ok 40kkm i nic z turbo się nie działo.

 

lać zwykłą ropkę i jeździć :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
U mnie w 318d 143 konnej w ogóle nie świszczy, ani na zimnym ani na ciepłym silniku otwierałem okna w tunelu, w garażu prosiłem kolege żeby słuchał stojąc na ulicy jak będe przyspieszał i nic, kompletne zero , a ja tak lubię ten dźwiek.... :(

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dodajecie gazu na niskich obrotach na biegu jałowym to słyszycie dźwięk jakby turbo ssało już powietrze czy zwykły klekot diesla i czy dźwięk turbo występuje dopiero po przekroczeniu 1800 obr/min?

tak od 1500 -1800 obr/ min słychać turbo jak zasysa .... na obrotach poniżej słychać tylko diesla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mysle ze to normalna rzecz ze swiszczy kiedy turbina wchodzi na obroty . kiedys sprzedawalem auto i pierwsza rzecz na ktora kupiec zwrocil uwage to czy slychac turbinke , jak uslyszal to powiedzial ze jest ok i wziol je. ale z drugiej strony wyczytalem gdzies ze jak swiszczy to moze miec uszkodzone (poszarpane) koncowki lopatek ale jakos w to nie wierze :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

witam

mam podobny problem z moja "jedynka" tzn.dzwiek ktory wydobywa sie z tego golfa na filmie jest identyczny jak w mojej e87.

bylem u mechanika i powiedzial mi ze nic powaznego sie nie dzieje.

auto nie kopci i nie czuje spadku mocy.

czy moze to byc spowodowane jakas mala dziurka w przewodzie od turbosprezarki,bo znajowy mial taki sam problem z chryslerem voyagerem i okazalo sie ze po wymianie przewodu ktory mial dziurke problem zniknal.

prosze o rady...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

Miałem podobny problem w moim poprzednim samochodzie, też Bmw ale e46 120d (136km), u mnie wyglądało to tak że przy odjęciu gazu słyszałem dziwny świst jakby trurbina przez chwile pracowała na wysokoich obrotach, jak sie okazało nie jest to normalne i w moim przypadku zakończyło sie na wymianie jakiegoś regulatora, niestety nie jestem w stanie w tym momencie dokładnie sprecyzować co to było, tak czy inaczej kosz naprawy wyniósł 250 zł i świszczenie ustało.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gwizd turbinki to z mojego doświadczenia najbardziej gwizdała mi turbinka w e46 320d 150ps

w silniku n47 143ps muszę przyznać że zupełnie jej nie słyszałem mimo że autko miałem po virusie na 180ps

turbinki w 123d i 120d słychać je ale bardzo cichutko jak jestem w garażu i delikatny rezonans przenosi dźwięk.

Wiec to chyba norma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 120d mam tak że na zimnym silniku przez pierwsze kilka kilometrów słychać lekki gwizd, i bardziej zimny samochód tym bardziej jest to słyszalne. Jak się trochę zagrzeje to cisza. Jak zapytałem w serwisie czy to normalne to usłyszałem że przy przebiegu 200k już może być trochę słychać turbinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.