Skocz do zawartości

letnie opony


tarkano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić do mojej e39 2.0d nowe oponki conti premium2, problem jest co do szerokiści bo profil 60 i 15'. Poprzednio po zakupie mniałem 225/60/15 ale coś ta felga wydawała się za wąska i opona trochę wystawła poza felgę. Jaki jest podstawowy wymiar opon na lato?.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że na 17' czy 18' wygląda kozacko ale mi nie chodzi o to bardziej komfort , bezpieczeństwo i EkonomiĘ. Jak wychodził oryginał na 15' czy 16'?. I ta opona 225 (przy tej feldze wyglądała jak napuchnięta noga wystająca z gipsu) jeździło się spoko i zastrzeżeń co do tego nie było nawet podczas przeglądu. Więc nie 225 jest jak najbardziej wskazana tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że na 17' czy 18' wygląda kozacko ale mi nie chodzi o to bardziej komfort , bezpieczeństwo i EkonomiĘ. Jak wychodził oryginał na 15' czy 16'?. I ta opona 225 (przy tej feldze wyglądała jak napuchnięta noga wystająca z gipsu) jeździło się spoko i zastrzeżeń co do tego nie było nawet podczas przeglądu. Więc nie 225 jest jak najbardziej wskazana tak?

Co co zimówki to mam michelin 205/65/15 i jest ok. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/60/15 LUB 225/65/15 :)

Popraweczka! Fabryka mówi: 225/60/R15 lub 225/55/R16. Wszystko masz na naklejce na drzwiach kierowcy. W końcu po coś producent podaje te dane...

Polecam 16" - wygląda na prawdę ładnie i foremnie, a zapewnia porządny komfort jazdy. Wcześniej miałem 235/50/R17 (też dopuszczany rozmiar) i było nędznie (tak w wyglądzie, jak i w komforcie jazdy)...

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co co zimówki to mam michelin 205/65/15 i jest ok. Pzdr

I to jest prawidłowy rozmiar do tej felgi.Powinieneś miec naklejkę na słupku od drzwi kierowcy z rozmiarami opon,felg i ciśnieniami do nich.

Rozmiar polecany przez BMW na obręcz 15' to 205/65 R15 i 225/60 R15,na oponach 205 auto pewniej/spokojniej się prowadzi niż na 225(wiem z doświadczenia).

Co do większych rozmiarów komfort dostał mocno po du.....(18').Ale bez przesady,trzeba nauczyc się jeździc na takim rozmiarze szczególnie w koleinach.Jeżdzę już trochę czasu na takim rozmiarze i opon nie uszkodziłem i felg też nie(to nie koła do terenówki).

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że nie pokręciłem :nienie: Dane dziś sczytane z naklejki z samochodu, dodatkowo sprawdziłem w manualu przed odpowiedzią na ten post :cool2:

ALE wiem, gdzie jest pies pogrzebany - patrzyłem na Touring'a, a Ty zapewne na Limo, gdzie ten rozmiar jest OK :mrgreen:

Ot i cała zagadka :norty: Panie, dzięki Ci za instrukcje obsługi i ten "CYK" w głowie, żeby do niej zerknąć :D :lol:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225 60 15 zimowki i letnie

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.