Skocz do zawartości

opony RunFlat czy zwykłe??


sebastian553

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników! :D Jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość. Jestem od nie dawna posiadaczem BMW 320d 163km e91 05'. Mam takie pytanie bo powoli się rozglądam nad letnimy oponkami, auto kupiłem na zimowych RunFlat oponach wiec letnich opon nie posiadam, zastanawiam się właśnie czy wybrać RunFlat czy zwykłe opony i zapas w bagolu. Co sądzicie o tych RunFlat?? zdają egzamin?? Jakie lepiej wybrać ??

 

Z góry dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze ważny jest także sam producent opon. Aktualnie mam na lato runflat Continental, wcześniej jeździłem na Michelinach także RF i mam wrażenie, że komfort jazdy był dużo gorszy. Dotychczas byłem przekonany, ze Michelin to najlepszy producent opon, ale na moim aucie były wyjątkowo mało komfortowe. :?

 

Mimo poprawy i tak w ramach postanowień noworocznych planuję w końcu zmianę RF na zwykłe opony. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe runflaty. Sa prawie tak miekkie jak kazde inne opony.

Jezdze Z4 od 5 lat bez ROF a od 15 nie zlapalem gumy. Ostatnio jednak E91 najechalem na srube.

Brak podnosnika, zapasu, niedziela kilkadziesiat kilometrow od domu. Pomysl o takiej sytuacji.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem w o wadze run on flat ale chyba w dosyć mało uczęszczanym dziale:

dla mnie tu/wyżej jest odpowiedź :cool2: :cool2:

na oponie bez ROF masz prawie 4kg różnicy , dodatkowo "dobra" felga (BBS, OZ) i kolejne 4kg zostaje :cool2:

na kole masz w sumie 8kg :cool2:

 

4 kola to już 32kg :cool2:

 

masę nie resorowaną liczy się mniej więcej "x4" w odniesieniu do resorowanej czyli masz 32kg x 4 = 128kg :cool2: :cool2:

 

128kg to waga "dużego" chłopa lub 2,5 kobiety a jak auto jedzie z takim pasażerem/pasażerkami lub bez to każdy chyba wie...

 

[MOD EDIT] Zamykam ! - jest już "parę" tematów o tym

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.