Skocz do zawartości

dziwne kopcenie


tomaszko15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie wiem czy to coś ważnego,raczej nie ale irytuje mnie jedna rzecz czy wasze autka też patrząc w lusterka wsteczne wyglądają jakby ognisko się z tyłu paliło? Poprostu jak jest ciemno stoi za mną jakieś auto na światłach patrze w lustro a tam chmura aż mi głupio i nie wiem ,czy to ja jestem taki dziki,czy to normalne? Wcześniej jeździłem dieslem i nawet przy -15 nie dymił chyba,że pożądnie przygazowałem,a tu stoje na światłach gazu nie dotykam a tam biało,to jest normalne? W aucie nie ma gazu obroty ok,niby wszystko ok sam nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak sobie to tłumaczę,ale jak pisałem wyżej jeździłem dieslem i tam nic się takiego nie działo to auto mam 3 tygodnie więc obserwuję co się dzieje i wolę zapytać,pozatym inni ludzie też jeżdzą benzyniakami a u nich tak nie dymi. tylko ja mam takie przepały ? :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

widzę że mamy podobne odczucia podczas patrzenie we wsteczne lusterko. ja u siebie mam jeszcze założoną instalację gazową więc myślę że u mnie wygląda to jeszcze lepiej :) ale niestety takie są realia że w benzynie zbiera się lub jakimś cudem dostaje się woda a jak wiadomo paliwko się spala a woda odparowuje a przy różnicy temperatury jaka teraz występuje są takie objawy które widzimy w naszych lusterkach także myślę że nie ma się za bardzo czym przejmować i czekać na powrót normalnej temperatury i normalnej widoczności w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

u mnie chmura jak z BATOREGO z komina.

Też mnie to czasem drażni ale powoli przywykam do tego. Niczego nie ubywa to olewam sprawę.

 

Kiedyś gdzieś czytałem , że w powietrzu jest mnóstwo wilgoci którą silnik musi przerobić. To pamiętam szło w konkretne litry wody.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku trochę panikuje - zwłaszcza przy obecnej pogodzie. W wydechu zbiera się woda (przecież latem nie raz można zobaczyć, jak z rury wydechowej auta jadącego przed nami kapie woda). Podczas pracy silnika woda ta odparowuje z wydechu (gorące gazy wydechowe) ulatując z niego jako para wodna - normalne zjawisko, które jest jeszcze bardziej widoczne w obecnych, niskich temperaturach gdzie mamay dość dużą różnicę pomiędzy temperaturą wydechu/gazów wydechowych a otoczeniem zewnętrznym. Dla przykładu - zagotuj garnek wody i wystaw go na balkon latem (ledwo co widać parę). Tą samą czynność powtórz zimą - będzie z niego dymiło jak z maszyny parowej.

Zatem mniej paniki a więcej radości z jazdy życzę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w M52 żadnej chmury nie widzę, właściwie NIC w lusterkach nie widać, bardzo ładne przejrzyste wieczorne powietrze :P

 

Auto posiada katalizator oryginalny, w pełni sprawny.

 

Na dymienie wpływa masa współczynników, stan świec i filtrów powietrza, jakość oleju, stan odmy i wiele innych. Przy poprawnie pracującym silniku nie powinny z rury wydechowej wydobywać się ŻADNE podejrzane obłoczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.