Skocz do zawartości

chiptuning - warto zrobic w moim wypadku?


Rafcioso

Rekomendowane odpowiedzi

mam 520d 177km

mam juz ok. 80tys przejechane i wlasnie skonczyla mi sie gwarancja - chce pojezdzic tym samochodem jeszcze max dwa lata.

czy warto w tej sytuacji placic ok. 1500 zl za podniesienie mocy do 204km?? Czy te dodatkowe 27km da cos odczuc czy to tylko statystyka ktora w praktyce nie bedzie odczuwalna? no i jak spalanie, zwieksza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 520d 177km

mam juz ok. 80tys przejechane i wlasnie skonczyla mi sie gwarancja - chce pojezdzic tym samochodem jeszcze max dwa lata.

czy warto w tej sytuacji placic ok. 1500 zl za podniesienie mocy do 204km?? Czy te dodatkowe 27km da cos odczuc czy to tylko statystyka ktora w praktyce nie bedzie odczuwalna? no i jak spalanie, zwieksza sie?

Powiedz tylko gdzie chcesz tego chipa robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odczujesz różnice w jeździe autem, moim zdaniem to tak jak by auto zaczęło nagle warzyć z 300 kilo mniej :D.

Co do spalania to bywa różnie, z jednej strony w trasie ze stała prędkością na pewno spali ci mniej. Jeśłi chodzi o miasto i energiczną jazdę to spali ci pewnie więcej bo te dodatkowe kuce kuszą bardzo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Pojedz do naszego przyjaciela z forum GC-S on urzęduje w KRAKOWIE WIĘC DALEKO NIE MASZ A I ZNIŻKA PEWNIE JAKAS WPADNIE :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze gdzie - na pewno wole cos sprawdzonego niz taniego :)

Moze cos znacie godnego polecenia do 520-tki?

Więc tak.. z chipami jest różnie.. są takie oferty za głupie 500zł gdzie wgrywają Ci nowy GOTOWY program, który wgrywają do pierwszej lepszej 520tki zazwyczaj bez badania na hamowni i takie za 1000-1500 gdzie program piszą indywidualnie do każdego samochodu który wjedzie na rolki(hamownię)

 

Tylko przy początkowym zbadaniu kondycji silnika wpuszczając auto właśnie na hamownię można stworzyć program który będzie odpowiedni dla danej jednostki, nie obciąży jej za bardzo i sprawi że eksploatacja będzie przyjemnością, a nie udręką (mowa o padających turbinach i innych przypadłościach z tego tytułu) z którymi spotkało się już wieele osób którzy dali sobie wgrać gotowca albo założyć CHIP-BOX.

 

Także nie daj się zrobić w ch.ja :wink:

 

Osobiście gdy chipowałem swoje poprzednie auto-

Audi A4 1.9TDI 131KM 320NM - 160KM 370NM pojechałem do chłopaków na Mineralną w W-wie http://www.mrmotors.pl

wyjechałem od nich z bananem na ustach bo auto naprawdę nabrało wigoru. Gdy przed chipem pierdziała już przy 3tys obr to po chipie ciągnęła ładnie, równo do 3,5-4tys.

 

co do spalania to tak jak napisal kolega wyzej.. przy spokojnej jezdzie moze o jakies 0,5l spaść natomiast przy butowaniu nie ma bata zeby nie wzrosło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pojedz do naszego przyjaciela z forum GC-S on urzęduje w KRAKOWIE WIĘC DALEKO NIE MASZ A I ZNIŻKA PEWNIE JAKAS WPADNIE :)

 

Kolega "GC-S" jest chyba z Vtech i niektórzy nie byli zadowoleni z ich usług, np. ten kolega :

 

możecie mi podesłać namiary na kogoś ,kto fachowo i tanio chipuje e60 520d automat z 2006 roku .moj woz ma kilkanascie tysiecy przebiegu i nie chciałbym go przez przypadek uszkodzic przez niefachowe zawirusowanie(tak jak poprzedniego auta w VTECH)

 

a co tam sie wydarzyło po niefachowej robocie?

 

Samochód zaczal kopcic,do tego musialem wymienic turbine po przejechaniu trasy Kraków-Hannover,bo zaczela "lać".

Zaczynało przy ok 230 km/h wyłączac turbo.

Do tego nie zrobili tej mocy ,ktora obiecywali.

Kolejna sprawa to nie potrafili wskazać ,co jest przyczyna zbyt malej mocy.

Nakazali wyciać ,jak sie pozniej okazało "zdrowy "katalizator"

 

ogolnie nie bylem zadowolony tez z jakosci obslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz ok. 80tys przejechane i wlasnie skonczyla mi sie gwarancja - chce pojezdzic tym samochodem jeszcze max dwa lata

 

Witam

 

Sorrki ze nie na temat. Mam pytanie odnosnie konca gwaranci i ostatnim przegladem w bmw przed tym terminem, czy cos zoatalo wymienione w ramach gwarancji , moze na cos samemu trzeba zwrocic uwage.....mam podobny przebieg a gwarancja konczy sie za miesiac i chcialbym ewentualnie usunac usterke w ramach gwarancji.

 

Pozdr.

BMW 535d Msport 2008r, jak nowka :) .... juz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja wczoraj wycinałem dpf i zrobiłem chip jak zajechałem na hamownie miała 120 km 199nm po wycieciu dpf 150 315nm a po chipie187 399nm i sprawuje sie ok i mniej pali ja robiłem w warszawie na młodnickiej "kreator mocy" i to jest bezpieczny chip i kosztuje to jak z dpf to 1500dpf+700chip a jak sam chip to 1500 i to jest profesjonalny chip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja wczoraj wycinałem dpf i zrobiłem chip jak zajechałem na hamownie miała 120 km 199nm po wycieciu dpf 150 315nm a po chipie187 399nm i sprawuje sie ok i mniej pali ja robiłem w warszawie na młodnickiej "kreator mocy" i to jest bezpieczny chip i kosztuje to jak z dpf to 1500dpf+700chip a jak sam chip to 1500 i to jest profesjonalny chip

To coś bardzo słabą miałeś serię..

Nie mówili nic chłopaki z kreatora że coś w silniku nie dolega??

bez dpf i po chipie powinna wyjsc ok 200KM jak nie więcej... oczywiscie gdyby była sprawna motorownia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podobno kazda seryjnie 520d zamiast 163 km ma 150 km robił ten z kreatora kilkanascie 520d e60 i kazda miała 150
ja kiedys pytalem u Rogalottiego na Mineralnej ile da rade bezpiecznie zrobic z tych 163km w e90 bez DPF to mi powiedzial ze jesli jest zdrowy silniczek 190-200kucy jest jak najbardziej osiagalne. Bez kopcenia itd. Wiec nie wiem komu wierzyc :)

 

Powracajac do Twojego auta moim zdaniem 120Konia i 199niutkow w serii to jest bardzo malo... I nie chce mi sie wierzyc ze dpf 'dusil' az 30km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedz do naszego przyjaciela z forum GC-S on urzęduje w KRAKOWIE WIĘC DALEKO NIE MASZ A I ZNIŻKA PEWNIE JAKAS WPADNIE :)

 

Kolega "GC-S" jest chyba z Vtech i niektórzy nie byli zadowoleni z ich usług,

...kolego...nie jestem z Vtech...robię u siebie...i zrobiłem kilkanaście autek tylko z tego forum...i jeśli znajdziesz jakąkolwiek złą opinię na mój temat...to mi ją pokaż :8)

...co do mocy fabrycznej 163 konne mają zazwyczaj dokładnie tyle..i ok. 340Nm...poza niektórymi wersjami z Belgii i czasami flotówkami...te mają ok. 150Km...po chipsie wychodzą zazwyczaj ok. 190...200KM i 390..410Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedz do naszego przyjaciela z forum GC-S on urzęduje w KRAKOWIE WIĘC DALEKO NIE MASZ A I ZNIŻKA PEWNIE JAKAS WPADNIE :)

 

Kolega "GC-S" jest chyba z Vtech i niektórzy nie byli zadowoleni z ich usług,

...kolego...nie jestem z Vtech...robię u siebie...i zrobiłem kilkanaście autek tylko z tego forum...i jeśli znajdziesz jakąkolwiek złą opinię na mój temat...to mi ją pokaż :8)

...co do mocy fabrycznej 163 konne mają zazwyczaj dokładnie tyle..i ok. 340Nm...poza niektórymi wersjami z Belgii i czasami flotówkami...te mają ok. 150Km...po chipsie wychodzą zazwyczaj ok. 190...200KM i 390..410Nm

 

Ja tutaj u kolegi GC-S robiłem chipa do 520d ( 177 km fabrycznie ) i jestem bardzo zadowolony . Naprawdę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pojedz do naszego przyjaciela z forum GC-S on urzęduje w KRAKOWIE WIĘC DALEKO NIE MASZ A I ZNIŻKA PEWNIE JAKAS WPADNIE :)

 

Kolega "GC-S" jest chyba z Vtech i niektórzy nie byli zadowoleni z ich usług,

...kolego...nie jestem z Vtech...robię u siebie...i zrobiłem kilkanaście autek tylko z tego forum...i jeśli znajdziesz jakąkolwiek złą opinię na mój temat...to mi ją pokaż :8)

 

W takim razie sorry, po przeczytaniu kilku postów myślałem że jestes od nich ale nie byłem pewny i dlatego napisałem "chyba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podobno kazda seryjnie 520d zamiast 163 km ma 150 km robił ten z kreatora kilkanascie 520d e60 i kazda miała 150
ja kiedys pytalem u Rogalottiego na Mineralnej ile da rade bezpiecznie zrobic z tych 163km w e90 bez DPF to mi powiedzial ze jesli jest zdrowy silniczek 190-200kucy jest jak najbardziej osiagalne. Bez kopcenia itd. Wiec nie wiem komu wierzyc :)

 

Powracajac do Twojego auta moim zdaniem 120Konia i 199niutkow w serii to jest bardzo malo... I nie chce mi sie wierzyc ze dpf 'dusil' az 30km..

kolego dlatego ja miałem 120 km bo mi sie zapchał dpf ale jak ją kupiłem to miała 150 bo była flotowa noi jak mi wycioł dpf to było 150 tak jak miało byc seryjnie i dopiero chip tuning dał mi 187km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podobno kazda seryjnie 520d zamiast 163 km ma 150 km robił ten z kreatora kilkanascie 520d e60 i kazda miała 150
ja kiedys pytalem u Rogalottiego na Mineralnej ile da rade bezpiecznie zrobic z tych 163km w e90 bez DPF to mi powiedzial ze jesli jest zdrowy silniczek 190-200kucy jest jak najbardziej osiagalne. Bez kopcenia itd. Wiec nie wiem komu wierzyc :)

 

Powracajac do Twojego auta moim zdaniem 120Konia i 199niutkow w serii to jest bardzo malo... I nie chce mi sie wierzyc ze dpf 'dusil' az 30km..

kolego dlatego ja miałem 120 km bo mi sie zapchał dpf ale jak ją kupiłem to miała 150 bo była flotowa noi jak mi wycioł dpf to było 150 tak jak miało byc seryjnie i dopiero chip tuning dał mi 187km :D

a po kupnie byłeś Nią na rolkach ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie tak jest. Ze względów podatkowych flotowe 520d mają 150KM. Pewnie wielu nabywców nawet nie wie, że takie auto kupiło. Wprawdzie to tylko inny program i pewnie za bardzo się tego nie odczuwa na co dzień, ale jednak fakt faktem, że nie są tego świadomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.