Skocz do zawartości

Sprzęgło piszczy


grzesbu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa niby banalna ale nie do końca wciskam sprzęgło i słychać jak skrzypi i to nie skrzypi w środku pod kierownica bo tam wszystkie sprężyny od pedału sprzęgła juz smarowałem , skrzypi gdzies pod maska.

Ale zastanawiam sie co możne skrzypiec przecież sprzęgło jest hydrauliczne niema linki wiec ?

 

 

Wiec co to możne skrzypiec możne ktos juz miał taki problem

Powiem tak zamknięte szyby i nic nie słychać możne minimalnie ale sam fakt ze skrzypi juz mnie wkurza

Lubie miec wszystko na TIP TOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Miałem dokładnie ten sam problem . Okazało sie , że jest cały komplet sprzęgła oraz koło dwumasowe do wymiany. Auto jeżdziło normalnie , ale ze sprzęgła po rozebraniu nie było co zbierać.

 

 

HYHY cdromek powinieneś sie zwać wesołyromek bo mnie pocieszyłeś jak jasna cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze może skrzypiec wysprzęglik.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze może skrzypiec wysprzęglik.

Pzdr.

 

 

o to chyba bardziej prawdopodobne a gdzie go moge znalesc lub jak sie do niego dostac?

Jak masz skrzynię biegów i ten główny dzwon, w którym pracuje docisk i tarcza to po lewej stronie, od strony kierowcy, mniej więcej w połowie wysokości, w miejscu gdzie "dzwon" łączy się z główną obudową skrzyni zobaczysz w obudowę wkręcony na 2 śruby wysprzęglik. Z niego wychodzi metalowy przewód z płynem hamulcowym.

W tym linku z aukcji na zdjęciu widać to ustrojstwo z wystającym, zwiniętym w okrągłą pętlę przewodem metalowym.

http://moto.allegro.pl/skrzynia-biegow-6b-manual-bmw-320-diesel-e90-i1335629693.html

Zobacz też na aukcje samego wysprzęglika to lookniesz sobie dokładnie jak to wygląda. Jakby się okazało, że to faktycznie wysprzęglik Ci piszczy i nie nadaje się już do montażu to mam na stanie swój poprzedni wysprzęglik (nie piszczał i chodził bez zająknięcia) bo zmieniałem skrzynię i nowa przyszła cała kompletna a z mojej - zanim poszła do kubła - wyjąłem kilka gratów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypi łapa, którą popycha wysprzęglik. Znajduje sie wewnatrz skrzyni i popycha wieniec sprzęgła. Trzeba zdjąć skrzynie, przeczyścić ją i przesmarować dość obficie. Mialem podobnie, teraz zupełna cisza.

Sam wysprzęglik to mało prawdopodobne, choć wszystko sie moze zdarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypi łapa, którą popycha wysprzęglik. Znajduje sie wewnatrz skrzyni i popycha wieniec sprzęgła. Trzeba zdjąć skrzynie, przeczyścić ją i przesmarować dość obficie. Mialem podobnie, teraz zupełna cisza.

Sam wysprzęglik to mało prawdopodobne, choć wszystko sie moze zdarzyć...

Może by także i łapa. :cool2: Ja wspomniałem o wysprzęgliku bo gdzieś czytałem o takim przypadku, że on był nieszczelny z tego co pamiętam i tam gdzieś w niego wilgoc wlazła i jęczał dzwoniec jeden niemożliwie. A łapa owszem - przy składaniu skrzyni trzeba ją smarnąc odpowiednim specyfikiem żeby lekko chodziła.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.