Skocz do zawartości

Blokujące się tylne hamulce


radek7909

Rekomendowane odpowiedzi

To nie kwestia wiary tylko zmyślnego systemu BMW. Pierścień naprawiłem i wszystkie systemy kontroli trakcji działają. Hamulce już nie blokują kół. Przez uszkodzony pierścień czujnik wyłapywał błąd i informował iż koło jest w poślizgu dlatego podczas hamowania pompa Dsc dohamowywała koła z tyłu abu ustabilizować jazdę. To samo gdy ruszałem, czujnik wskazywał poślizg i dohamowywał koła przez co je blokował. Błędu ABs nie wykrywał bo sygnał czujnika mieścił się w granicach błędu. Filozofii nie ma trzeba tylko zrozumieć prace wszystkich 7 układów kontroli trakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie filozofii nie ma

tylko jak się ma to do problemu kolegi który założył temat ?

Tobie po prostu ASR zadziałał tak jak powinien

wystarczyło po jego zadziałaniu wyłączyć go przyciskiem wtedy byś wyeliminował układ ABS

no i nie przy hamowaniu blokowało koła a dopiero po ruszeniu

to akurat kiedyś przerabiałem ale jak zaczła mrugać kontrolka to od razu wiedziałem co wyłączyć by dalej jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie z przycisku DSC tu nic nie dało a przy hamowaniu były wyczuwalne wibracje pedału hamulca. U mnie puszczały po kilkudziesięciu metrach. Dopiero po odpięciu pompy ABS/DSC koła nie były blokowane tak więc była to ewidentnie usterka elektroniczna nie mechaniczna dlatego też opisałem tutaj mój przypadek by kolejna czytająca ten temat osoba nie wymieniali od razu pompy ABS czy pompy hamulcowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.