Skocz do zawartości

Powtórka z rozrywki


Floyd

Rekomendowane odpowiedzi

Ubiegłej zimy zamarzło mi odpowietrzenie skrzyni korbowej ( odma) i poprzez uwalona uszczelke pod zaworami olej dostał sie na kolektor wydechowy.Uszczelke wymieniłem,separator oleju ( podobno) mechanik wymył i tak pojeździłem do tej zimy.Teraz się w brode pluje,bo powinienem ten separator wymienić :mad2: .....

Wczoraj po kilku dniach postoju w garażu postanowiłem wyjechać na chwilke.Po ujechaniu ok kilometra zauwazyłem za mna chmure dymu,no to w tył na lewo i do garazu......,jakoś udało mi się wjechać do garażu,z rury wydechowej ciekł olej....,po paru godzinach sprawdziłem stan oleju : poniżej MIN.....,wydaje mi sie że ponownie zamarzła mi odma i ciśnienie wywaliło cały olej do silnika,a ten go wydalił przez wydech.....

Pomysł mam taki : uzupełnie stan oleju,zamiast korka oleju włoże szmatke,aby było odpowietrzenie skrzyni korbowej i w taki sposób dotre jakoś do warsztatu....( 2km) Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może wyjąć tylko bagnet, bo z tą szmatką to zły pomysł ( może ją wciągnąć do środka), zeszłej zimy miałem podobny problem z Jumperem 2.8hdi, gdy bagnet był włożony do końca, był dym i wywalało olej do wydechu i na zewnątrz silnika, jak tylko wysunąłem bagnet parę cm do góry problem się skończył i tak dotrwłem z tym autem do wiosny. Mam 530d 2000r i do niej założyłem odmę z nowego modelu, taką plastikową bez tego wojłoka w środku, teraz wystarczy tylko odmę wymyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może zamarzła?

Jeśli masz ciepłe miejsce na noc dla samochodu to go wstaw o powinno puścić.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze naprawde przykra sprawa tym bardziej ze rok temu mielismy podobne problemy. Jak zobaczylem twoj post to cisnienie znow mi wzroslo tym bardziej ze wczoraj przez caly dzien bylo -14 a ja nie moglem rozgrzac samochodu bo jeszcze promil zostal po sobocie. Na szczescie ja w tym roku mam poki co delikatne maslo pod korkiem ( znow mi sie silnik nie dogrzewa, do pracy mam 3 km)

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma, to pół jak nie mniej problemu jeżeli chodzi o zatykanie. Problem leży także w wężykach oraz rurce bagnetu, do której na dole dochodzi spływ oleju z odmy(wchodzi w oddzielny kanał, nie ten sam co miarka oleju). Jest tam zwężenie i tam się zatyka.

Zgadza sie, mi w zeszlym roku wlasnie zamarzla rurka ktora idzie od pokrywy zaworow do odmy. Profilaktycznie zmienilem wszystkie rurki i odme na nowe. W tym roku mialem sprawdzic droznosc odpowietrzenia ale moge przyznac sie ze zima zaskoczyla mnie jak naszych drogowcow poniewaz bardziej skoncentrowalem sie na doprowadzeniu moich BBS RC do ladu niz na sprawdzeniu droznosci. Napewno juz do swiat tego nie sprawdze z powodu braku garazu. Przed swietami lece w trase to raczej powinno te maselko odparowac, tym bardziej ze wiele go niema w tym roku.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.