Skocz do zawartości

325td przepływomierz - czy komputer wykryje awarię?


karol1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie:

Czy komputer może nie wykryć tak poważnej usterki jak przepływomierz?

Sytuacja jest taka - oddałem auto do mechanika "nieprofesjonalnego", powiedział ze grzebał coś przy przepływomierzu że go zmostkował czy coś w tym stylu, auto po tych zabiegach nie zbierało się już tak jak przed tą wizytą (uszkodzone było coś innego, a przy tym grzebał przy okazji)

Po pewnym czasie oddałem go do profesjonalnego serwisu diesla do ustawienia i sprawdzenia czy wszystko jest ok, nie wykryli nic przy przepływomierzu, więc stad moje pytanie ze wstępu. (auto po tych zabiegach chodzi ciszej, płynniej przyspiesza i wydaje się że osiąga prędkości z dużo większą lekkością, ale wątpliwości z przepływoomierzem pozostały...)

 

z góry dziękuję za każdą przydatną wskazówkę.

 

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mnie Tds mulił i szarpał. Serwis Boscha wyczyścił nastawnik i problem dalej ten sam. Dałem auto na reklamację i bawili się z nim 2 dni, aż gościu zadzwonił i powiedział, że przepływomierz jest walnięty. Odłączyli go i jak ręką odjął. Autko ożyło, ale chodziło bez przepływki, więc spaliny i dawka nie była zgodna z normalnymi parametrami. Tak długo zajęła im diagnostyka, ponieważ komputer nie wykrywał błędu :).

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie:

Czy komputer może nie wykryć tak poważnej usterki jak przepływomierz?

 

Myślę że może nie wykryć ale jak mam być szczery to w większości przypadków ten element się dobrze diagnozuje. U mnie w mojej benzynce się różne dziwne rzeczy działy i na diagnozie wyszły aż 3 rzeczy LAMBDA, CZUJNIK IAT oraz PRZEPŁYWKA. Po wymianie lambdy jedynie spadło o 1,5 litra około spalanie natomiast po wymianie czujnika temperatury powietrza dolotowego nic się nie zmieniło. Dopiero gdy kupiłem używaną przepływkę problem zginął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.