Skocz do zawartości

Jak dobrać się do dmuchawy ?


Zupczynski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie , jak najłatwiej dobrać można się do dmuchawy/nagrzewnicy w BMW e34 89r. ? Czy da rade jakoś od środka , czy od silnika? Może ktoś ma jakieś foty jak tam się dostać ? Jest tam jakiś przekaźnik , przez który może nie działać nawiew ? Bo coś mi padło i przestał kręcić , mechanik mówił , że trzeba postukać w coś , żeby styki się zeszły , bo one często padają jak jest zimno ? Ile w tym prawdy ?

 

Pozdro

Sebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dmuchawy dostaniesz się tylko od strony silnika.Bezpiecznik nr 19 odpowiada za dmuchawę wartość prądu 30A.Odkręcisz 5 lub 6 już nie pamiętam śrubek i zdejmiesz blachę z grodzi za silnikiem . Tam zobaczysz górną część nagrzewnicy.Po zdjęciu osłony zobaczysz silnik elektryczny z dwoma wirnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie na etapie wymiany silnika nawiewu. (W starym padł bezpiecznik termiczny i po obejściu na krótko wytopiło szczotki z plastikowych uchwytów)

Aby dostać się do silnika dmuchawy odkręcasz najpierw osłony wiązki elektrycznej na grodzi silnika. Odciągasz wiązkę i masz 5 śrub rozmiar 7 do odkręcenia.

Po odkręceniu wyciągasz blaszana osłonę. Za nią jest osłona silnika, na trzy wkręty na krzyżak. Ściągasz osłonę i silnik masz na wierzchu.

Na jednej ze szczotek jest bezpiecznik termiczny (chyba o to chodziło mechanikowi który mówił o rozłączających się stykach), przy okazji sprawdź stan szczotek i łożyskowanie.

A nie kręci Ci wcale na żadnym biegu? Jeśli tak to albo padł silnik, albo bezpiecznik nr 19. Jeśli działa np tylko na 4 to inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.