Skocz do zawartości

zimowe spalanie


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

Moja beemka pali mi 6,3/100 ,mimo ze jezdze po 3miescie .Jestem baaardzo zadowolony. E46 320d palila mi ok.7,5l/100km. Jestem w szoku ,ze e90 pali tak malo mimo wiekszej mocy , bo 177km . Naprawde te diesle bmw to dzieło sztuki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja beemka pali mi 6,3/100 ,mimo ze jezdze po 3miescie .Jestem baaardzo zadowolony. E46 320d palila mi ok.7,5l/100km. Jestem w szoku ,ze e90 pali tak malo mimo wiekszej mocy , bo 177km . Naprawde te diesle bmw to dzieło sztuki !!!

tyle kolego to auto na trasie pali.Proponuje skasowac komputer i pojezdzic troche po miescie-moimy o kroykich odcinkach ok 5km a na pewno nie zejdziesz ponizej 10-11l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mowie o cyklu mieszanym kolego , ostatni raz kasowalem kompa 1000 km temu , wg mnie kasowanie komputera co 2km jest malo obiektywne ,ja jezdze glownie w miescie ,raz na 2 tygodnie jade w trase .A tak swoja drogą na trasie pali ok 5l/100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że w miescie raczej staram sie nie przekraczac 60km/h i staram sie jezdzic w miare oszczednie, juz raz mialem zabrane prawojazdy za punkty i nie chce tego powtarzac :D ale tak jak mowie spalanie jest b. niskie :) Ale jutro skasuje kompa i dam znac jak u mnie to wyglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi we Wrocławiu spalanie w 320d (automat, 163km) nie spada poniżej 14 L (wg. BC jest 15,1). Jazda tylko po mieście, głównie korki, często krótkie odcinki. Zastanawiam się czy to jest normalne, zwłaszcza czytając o liczbach takich jak 8 czy 9... Poprzednio jeździłem E46 320d w manualu, po chipie (176km) i przy bardzo dynamicznej jeździe w mieście spalanie nigdy nie przekraczało 11 L. Przed chipem spalanie było na poziomie 10 L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem te same odczucia co ty auto pali mi teraz 14l i ani kropli mniej.Myslalem ze cos nie tak ale to wina zimy-korki ,temp -10 no i jezdze tylko po centrum łodzi krotkie odcinki ok 4km,wiec to chyba norma bo silnik caly czas jest niedogrzany i caly odcinek pewno na ssaniu.Rozmawialem z innymi uzytkownikami e90 w lodzi i maja tak samo a Ci co pisza 8-9l to pewno nie kasowali kompa od wiosny albo smigaja po trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

!4l/100?? To jeszcze nic ja się dzisiaj wybrałem na miejskie drifto-rajdy ( jakieś pół godziny) a potem ponad godzinka na duuuuuuuuuuuuuzym placu + powrot z Karpacza do domu już spokojnie ( jakieś 14km) i komp mi pokazał 51l/100 a najlepsze , że robiąc około 80km w sumie paliwo mi zeszło z pełnego baku pod korek - o 1/3 w dół :duh: tak że jak widać chcieć to móc :)

 

A przy normalnej jezdzie ( srooooga zima i metr śniegu pod domem i na ulicach) sporo korków ale nie tk wielkie jak w Poznaniu czy Wawie + dojazdy do pracy i spalanie 7.4 :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120kg zwiększyło spalanie o ok 1litr a zimowe warunki o ok 1-1,5litra wieć spalanie na poziomie 9litrów w zimie jest jak najbardziej normalne w 320d

 

 

Jak ostatnio pojeździłem w mieście ok 100km na krótkich odcinkach, to spalanie wyszło mi 10,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 325d automat przed wymianą termostatu EGR około 9 w mieście, teraz po wymianie przy spokojnej jeździe komputer pokazuje mi 7,2.

Dodam że jeżdżę tylko w mieście ale w godzinach gdzie nie stoję w korkach 5.50 - 14.30 samochód trzymam w garażu ogrzewanym w pracy stoi pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 325d automat przed wymianą termostatu EGR około 9 w mieście, teraz po wymianie przy spokojnej jeździe komputer pokazuje mi 7,2.

Dodam że jeżdżę tylko w mieście ale w godzinach gdzie nie stoję w korkach 5.50 - 14.30 samochód trzymam w garażu ogrzewanym w pracy stoi pod chmurką.

 

Gratuluje, mój w mieście spokojnie 9l gdy nie ma za dużych korków. Gdy cały czas stoję ok 11l/100km, średnio wychodzi 8,3-8,4 l/100km. A mam brake energy regeneration.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat temu Cytryne c4 1,6 HDI 90KM i paliła mi właśnie 7-7,5 w mieście ale tu jest drugie tyle pojemności, ponad 2Xwiecej mocy inna masa itp. może szafa mi źle pokazuje, muszę sprawdzić z menzurką czy faktycznie jest tak dobrze :roll: , nawet gdyby zaniżała o 1l to byłby super wynik, jak wspomniałem jeżdżę powoli bo dziury światła itp i stwierdziłem że nie ma sensu pałować auta, ale nie jakoś specjalnie pizdowato żeby spalanie było tak małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spalanie składa się przede wszystkim styl jazdy. Dlatego bez sensu jest pisanie w ogóle o tym ile komu pali, bo każdemu palić będzie inaczej :duh: ja nie wiem jak 320d po mieście może palić 7litrów :lol: :norty: :mrgreen: :twisted:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wczesniej pisalem 14l i ani kropli mniej tylko centrum lodzi krotkie odcinki 320d manual.Zaczynam sie zastanawiac czy cos jest nie tak bo jak widze takie komentarze :

u mnie w 325d automat przed wymianą termostatu EGR około 9 w mieście, teraz po wymianie przy spokojnej jeździe komputer pokazuje mi 7,2.

Dodam że jeżdżę tylko w mieście ale w godzinach gdzie nie stoję w korkach 5.50 - 14.30 samochód trzymam w garażu ogrzewanym w pracy stoi pod chmurką.

to moze z moim jest cos nie tak.Dodam ze jezdze obecnie bardzo spokojnie bez palowania.Moze ktos sie wypowie co jezdzi caly czas po miescie krotkie odcinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mieście 8L, jak duze mrozy i korek to i 9 a nawet 10 potrafi wypalić.

 

Gratuluje chłopakom co im pali 6-7L, ja w miescie tyle latem nie umiem osiągnąć wiec albo jezdze do dupy, albo te wasze miasta są ciut małe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mieście 8L, jak duze mrozy i korek to i 9 a nawet 10 potrafi wypalić.

 

Gratuluje chłopakom co im pali 6-7L, ja w miescie tyle latem nie umiem osiągnąć wiec albo jezdze do dupy, albo te wasze miasta są ciut małe :mrgreen:

 

Tak samo mam.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne historie tu opowiadacie, albo nie potraficie jeździć ekonomicznie. Najmniej 318d po chipie (143KM@175KM) spaliło wg kompa 3,6 litra

To przy jeździe zgodnej z przepisami na trasie. Normalna jazda w cyklu mieszanym miast/trasa mniej więcej pół na pół, to spalanie ok 5 litrów (między 4,9-5,2). Normą jest przejeżdżania na zbiorniku 1000-1100 km. Autem jeździ głównie żona, czasem lubi gaz przycisnąć, ale nie bezmyślnie, tylko jak jest potrzeba.

Zimą spalanie wzrosło do ok 6 litrów z małym grosikiem. Trudno się jednak dziwić. Trzeba jechać wolniej, używane jest podgrzewanie szyb, foteli, silnik zimny, a nagrzewa się bardzo długo.

 

Do podawanego spalania należy doliczyć 8-10% - mniej więcej o tyle komp zaniża względem dystrybutora.

 

Zauważam, że wersje z systemem Efficient Dynamic palą zauważalnie mniej.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.