Skocz do zawartości

Demontaż przednich reflektorów


Andrzej62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

W 520d E61 po liftingu 2008r.Co muszę zrobić żeby wymontować przednie reflektory,robił już to ktoś? Odkręciłem te 2 wkręty z góry, lampy się poluźniły i nie chcą wyjść.Ponoć trzeba odkręcić jeszcze 2 śruby gdzieś u dołu lamp?.Czy trzeba odkręcać zderzak,co po kolei trzeba robić ?.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żeby wymontować reflektory wystarczy odkręcić 4 śruby tak jak na filmie, 2 dolne klucz rurkowy długi {8}.W moim aucie musiałem odkręcić zderzak tylko z góry -5 śrub na imbus pod plastykową listwą na której nałożone są dwie gumowe uszczelki ma których spoczywa przód maski. Lekko odgięć ma zewnątrz (podłożyłem kawałek deseczki) odłączamy wtyczkę i bez problemów wyciągamy reflektor.Teraz czekam za Fotonalem chcę usunąć zacieki,przepłukać wewnątrz reflektory,z tego co czytałem nic złego z lustrem nie powinno się stać,oby.Nie wiem jeszcze jak wybebeszyć bezpiecznie z środka elektrykę i elektronikę,trochę tego tam jest (reflektory ksenowe skrętne) robił już to ktoś??.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymontować reflektory wystarczy odkręcić 4 śruby tak jak na filmie, 2 dolne klucz rurkowy długi {8}.W moim aucie musiałem odkręcić zderzak tylko z góry -5 śrub na imbus pod plastykową listwą na której nałożone są dwie gumowe uszczelki ma których spoczywa przód maski. Lekko odgięć ma zewnątrz (podłożyłem kawałek deseczki) odłączamy wtyczkę i bez problemów wyciągamy reflektor.Teraz czekam za Fotonalem chcę usunąć zacieki,przepłukać wewnątrz reflektory,z tego co czytałem nic złego z lustrem nie powinno się stać,oby.Nie wiem jeszcze jak wybebeszyć bezpiecznie z środka elektrykę i elektronikę,trochę tego tam jest (reflektory ksenowe skrętne) robił już to ktoś??.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Robiłem przymiarkę bo chciałem wymyć soczewki. Raczej nie ma takiej opcji. Trzeba by chyba rozkleić obudowę.

Jakieś drobiazgi może od tyłu wyjmiesz, ale na pewno nie wszystko. Ja skapitulowałem - soczewki nadal leciutko zamglone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.