Skocz do zawartości

528i Instalacja LPG, warto?


gradu_85

Rekomendowane odpowiedzi

Yo, yo :D

Szybko i na temat.

Czy warto instalować gaz np. do 528? Czy wogóle opłaca się to?

Kilometrów w miesiącu robię ok 2000. 70% trasa.

Bo słyszałem, że bawarki nie lubią El-Pi-Dżi xD

Edytowane przez gradu_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie , że warto byle nie najtańszy i koniecznie musi to zakładać ktoś kto to potrafi.

A bawarki lubią gaz tak jak większość innych aut a nie lubia gazowników papraków.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Proszę poprawić tytuł zgodnie z zasadami opisanymi tutaj viewtopic.php?f=72&t=117890 inaczej go zamknę. Poza tym kłania się wyszukiwarka, takich tematów było mnóstwo - tym razem bez konsekwencji, ale jeśli raz jeszcze utworzysz temat bez wcześniejszego poszukania na forum to dostaniesz ostrzeżenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy pisza dobry fachowiec na pierwszym miejscu a pozniej instalacja.BRC bardzo dobra instalka ja mam taka od 2.5 roku i nigdy z nia nie mialem problemow.Pozdrawiam :D

Wiele za taką instalką płaci się??? Tak orientacyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra instalacja i tak zamontowana że po otwarciu maski jej prawie nie widać to masz prawie 6ooo zł

czyli przy obecnej wartości e39 podniesiesz tym sposobem wartość auta o 100%

Olaboga!!! :shock:

Nie wierze, że każda bumka ma taki gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra instalacja i tak zamontowana że po otwarciu maski jej prawie nie widać to masz prawie 6ooo zł

czyli przy obecnej wartości e39 podniesiesz tym sposobem wartość auta o 100%

Olaboga!!! :shock:

Nie wierze, że każda bumka ma taki gaz...

to kup za 1200 a zobaczysz ile radości daje szczególnie przy ruszaniu

a jakie zbiegowisko jak kichnie ...

ludzie chcą po straż wtedy dzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zakładalem stag 300+ zaplaciłem za niego 3340 plus 50zł za wlew ukryty pod klapką.polecam go i oczywiscie zakładaj u dobruch fachowców

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie z ciekawości na szybko przeliczyłem: zakładamy średni przebieg 20 tys. rocznie. spalanie benzyny średnio 11 l/100 km, gazu 13 l/100 km. Roczny koszt benzyny 200 x 11 x 4,5 = 9,9 tys. PLN. Koszt gazu 200 x 13 x 2,5 = 6,5 tys. PLN. Różnica: 3,4 tys. PLN. Zakładając, że dobra instalacja kosztuje ok 6 tys. PLN chyba bym się w to nie bawił w kilku(nasto) letnim samochodzie.

 

EDIT: chyba, żeby kupić od razu z instalacją jeżeli jest ona dobrej firmy. Z tego co widziałem na allegro można kupić auto z gazem w tej samej cenie co bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak sobie z ciekawości na szybko przeliczyłem: zakładamy średni przebieg 20 tys. rocznie. spalanie benzyny średnio 11 l/100 km, gazu 13 l/100 km. Roczny koszt benzyny 200 x 11 x 4,5 = 9,9 tys. PLN. Koszt gazu 200 x 13 x 2,5 = 6,5 tys. PLN. Różnica: 3,4 tys. PLN. Zakładając, że dobra instalacja kosztuje ok 6 tys. PLN chyba bym się w to nie bawił w kilku(nasto) letnim samochodzie.

 

EDIT: chyba, żeby kupić od razu z instalacją jeżeli jest ona dobrej firmy. Z tego co widziałem na allegro można kupić auto z gazem w tej samej cenie co bez niego.

 

 

Taki właśnie trzeba unikać.

Jak ktoś co roku zmienia auto to nie warto zakładać mu gazu ale jak ma w planach polatać dłużej to warto przemyśleć.

No i bez przesady z tymi 6000 zł. Do 4000 da radę zrobić ładnie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie najlepiej zainwestowac na lata,ja latam 1000-1200 km miesiecznie,ale i tak panowie paliwo drozeje pewnie w grudniu juz bedzie po 5zl

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupile samochod od kolegi ktory ten gaz kupil na allegro i znajomy mu zalozyl wyniosla go 2500 zl pytalem sie w warsztacie gdzie zakladaja BRC sekwencje to mi powiedzieli mi kolo 3500zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto sam mam 528 zagazowane i biorąc pod uwagę że przez rok zrobiłem 30 tkm to różnica w cenie gazu do benzyny to cena instalacji dwukrotnie zwróciła się.

zgadzam się że musi to być dobra instalacja , ale należy pamiętać że gaz służy do ekonomicznej (tanie jazdy) a nie do wyścigów, gdyż każda nawet najlepsza instalacja LPG będzie miała problemy z dostarczaniem odpowiedniej mieszanki paliwowej zwłaszcza po pewnym przebiegu.niestety jakość i czystość naszego gazu poraża. reasumując LPG tak jako alternatywne tańsze paliwo, do zabawy autem - benzyna.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 528i z LPG STAG 200. Czy silnik jest w dobrej kondycji, to się okaże, ale na pewno była robiona w nim niedawno uszczelka. Jak na razie gazik to coś pięknego. Z moją jazdą - krótkie trasy po mieście - spalanie wychodzi mi ok 15 l/100, ale jak włączymy w to gaz, to średnio po przeliczeniu na złotówki wychodzi jakbym palił 8 - 9 l/100. Moje SAXO tak paliło, ale komfort jazdy mam teraz większy :norty:
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.