Skocz do zawartości

jak zamontowac blos w bmw 7 e 38 , 2,8


brazyl

Rekomendowane odpowiedzi

witam jesli ktos posiada informacje lub jakas wiedze jak zamontowac blosa w bmw e 38 2,8 m 52, bo na necie nic nie znalazlem co by akurat dotyczylo tego modelu. co potrzebne do montazu oprocz blosa , z tego co wiem to montowany jest na rurze dolotowej pomiedzy przeplywka a przepustnica, czy po zamontowaniu w tym miejscu podlaczam tylko waz z doplywem gazu czy jeszcze cos???? jesli ktos ma jakies fotki, lub przerabial podobny temat w swojej bmw ,, prosze o informacje, z gory dziek , pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ktos go popsul duzo wczesniej zakladajac tego typu instaslacje do takiego silnika , z taka instalacja juz kupilem i powiem szczerze ze bylem zdziwiony ze taka zalozyli i to holendrzy, bo samochod sprowadzony instalacja montowana w holandi, gdybym kupil bez instalacji to napewno bym sie nie zastanawial tylko zalozyl sekwencje,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Kolego daj sobie spokój z blosem do silnika z elektronicznym wtryskiem paliwa,niewiem czy wogóle dostaniesz przegląd z takim ustrojstwem pozatym każdy będzie omijał taki samochód szerokim łukiem w razie sprzedaży,nie widzę problemu w zamontowaniu sekwencji,masz już butlę,przewody miedziane doprowadzające gaz,więc przeróbka na sekwencję nie powinna kosztować więcej niż 2 tyś zł,spalanie i osiągi porównywalne do PB, brak możliwości strzału w plastikowy kolektor a ty zapominasz,że masz gaz pod maską.Kasa za sekwencję zwróci się bardzo szybko i wartość samochodu na takiej instalacji wzrośnie (patrząc na dzisiejsze ceny benzyny),same plusy.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj sobie spokój z blosem do silnika z elektronicznym wtryskiem paliwa,niewiem czy wogóle dostaniesz przegląd z takim ustrojstwem pozatym każdy będzie omijał taki samochód szerokim łukiem w razie sprzedaży,nie widzę problemu w zamontowaniu sekwencji,masz już butlę,przewody miedziane doprowadzające gaz,więc przeróbka na sekwencję nie powinna kosztować więcej niż 2 tyś zł,spalanie i osiągi porównywalne do PB, brak możliwości strzału w plastikowy kolektor a ty zapominasz,że masz gaz pod maską.Kasa za sekwencję zwróci się bardzo szybko i wartość samochodu na takiej instalacji wzrośnie (patrząc na dzisiejsze ceny benzyny),same plusy.

 

zgadzam sie w 100% to nie passat czy polonez dajcie spokoj ze zwykla instalacja w takim aucie to jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie passat czy polonez, chcialem poprostu uzyskac informacje czy warto cos takiego zakładac ,poniewaz posiadam instalacje 2 generacji , bo taki juz kupiłem gaz montowany w holandi, chodzi dobrze , nie ma strzałow czy falowanie obrotow, tylko troszke napewno strata mocy i na paliwie i na lpg, bo mixer zweza dolot i to dosyc duzo z tad moje pytania dotyczace blosa,,, to mowicie ze sekwencja,,, z ciekawosci zapytam gaziarza bo nawet mam znajomego jaki byłby koszt przerobienia z mojej na sekwencje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz znajomego gazownika to wyjdzie tobie max 1300-1400zł przerobienie na sekwencję. Polecam tobie staga 300+ sam taki miałem w swoje byłej E38 i chodził lala. Generalnie możesz założyć inne byle sekwencja - ważne żeby gazownik dobrze go wyregulował. Masz tu linka do staga z allegro: http://allegro.pl/sekwencja-ac-stag-300-6-plus-versus-200km-valtek-i1508388284.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać prędzej czy później szczeli Tobie w kolektor ta zwykła instalacja i koszty naprawy bliskie założeniu sekwencji. Zrobisz jak uważasz to twoje auto. Pozdrawiam!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M52 jakakolwiek gorsza instalacja niz sekwencja to morderstwo dla tego silnika (dodatkowo przy obecnych cenach montazu instalacji gazowych morderstwo nawet na krotka mete nieoplacalne).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.