Skocz do zawartości

Wazne pytanie


Boss6c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

moim zdaniem jak jadę beemą to nie przekłada biegów. Mam bmw e32 r.88 AUTOMAT 730 i jak mam juz 80 na blacie to mam 3000 obrotów.Czuje jakby na tym samym biegu by jechał :/ Czy powinno tak być ???. Pierwszy raz mam Automat !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go na D ale nie wiem czy jest opcją włączona ta sportowa bo u mnie tego niema. Ja mam coś innego, nie mogę ustawić na wersję sportową i na jakąś inna bo tam coś ze skrzynią mam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że tych opcji nie mam, są wył. właśnie nie wiem czy mam ustawione na S czy na E czy na inny. Jak to sprawdzić ?? Kolego nie wyświetla mi się ten napis < Gietrebeprogramm>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poprostu ty nie masz licznika od automatu Co zrob zdjecie i wklej , jezeli jest uszkodzona elektronika skrzyni to taki napis sie pojawia i skrzynia ustawia sie w stan awaryjny bodajze na 3 biegu. objaway ze nie przerzuca wskazywaly by na to. Rownie dobrze mozesz miec zgiete ciegno miedzy skrzynia a lewarem i wybiera Tobie naprzyklad pozycje 1-2 . Gdybac mozemy wybierz sie do dobrego mechanika bo konsekwencja bedzie calkowite uszkodzenie skrzyni.

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku obok miejsca gdzie wyświetlane są komunikaty, pod wskazówka od temperatury masz wyświetlane na jakim trybie jedziesz i na jakim biegu.

 

Jak masz na sporcie i masz wbitą pozycje D na skrzyni to będzie wyświetlane S D

Jak na Ekonomiku to E D

Jak na Manualnym to M D

 

Albo może masz skrzynie automatyczną bez trybów jazdy bo widziałem kiedyś taka E32 730. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem ja jezdzie prubnej taką miała zegarek welury zwykła wersja chodziła dobrze ale gaz zwykly mnie zniechęcił skrzynia plastik i reszta wyglądalo jak w e30

 

przecież koleś sam ci pisze że nie ma trybów w swojej skrzyni

 

Skrzynia napewno nie jest w awaryjnym skoro pokazuje mu D raz wbiłem bieg za szybko na zimnym i byl gertich program i z butem w podłoge jechałem 30 i brak wyswietlania Czy E czy D... pusto on ma samo d wiec ma skrzynie w normalnym trybie pracy bez mozliwosci przelączenia

 

Pan z 1100 postów też może sie mylić mówi że nie ma i już tak działają fora... tak samo jak i ktoś sie sprzeczał ze mną też w kwesti automatu mówi że czarne jest białe i koniec trzeba mu udowodnić. tak powietrza też przecież nie ma skąd mam wiedzieć ze jest przecież go nie widać

 

Macie nie dowiarki sprawa wygląda tak jak tu.... niestety znalazłem tylko jedną ale były i takie nie zdjęcie nie zbyt dokładne ale widać jak byk ze nie ma tu czegoś takiego jak przełącznik trybów jazdy http://otomoto.pl/bmw-730-sekwencja-piekna-C15985888.html

I pamiętać ja wiem o Siudemie więcej niż jej projektanci wszystko oblizałem powąchałem i dotkąłem ale jeszcze wiele nie wiem... ale o tych autach wiem już dużo interesuje sie nimi od dawna i poświeciłem sie temu modelowi jako że jestem początkującym mechanikiem ale z pojęciem to pogłębiam swoją wiedze i naprawy staram sie wykonywać samemu choć czasem oddaje do znajomego mechanika który ma warsztat i sprzęt i wole dać mu pare groszy zrobi szybko niz miał bym sam sie z tym męczyć i babrać ;p

 

 

I kolego boss powiedz czy twój lewarek wygląda tak jak w tej z linku wyżej czy tak jak w tej tu http://photos03.otomoto.pl/photos/original/C15/81/36/C15813670_8.jpg Bo jeśli masz tą <--- to rzeczywiście coś jest źle możliwe ze tylko sterownik skrzyni stąd może być wysokie spalanie i złe przyspieszenie. Lub też wszystko ok a jedynie przepalona żarówka i tego nie widzisz u mnie spaliła sie ta od drajwu pokazywało tryb jazdy a bieg był słabo widoczny w dzień w nocy widzialem dokladnie zarówka za 3 złote dala mi wiele radości że w dzień widzialem co mam wbite bez konieczności przyglądania sie lewarkowi i licznikowi co tam dokładnie pisze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z 1100 postów też może sie mylić mówi że nie ma i już tak działają fora

Nie uważam sie za nie omylnego,nigdzie tego nie napisałem na 100% jeśli chodzi o mnie,poprostu nie spotkałem sie z tym...i wg mojej wiedzy serii takiej nie było

 

przecież koleś sam ci pisze że nie ma trybów w swojej skrzyni

jak dla mnie slowa autora

nie mogę ustawić na wersję sportową i na jakąś inna bo tam coś ze skrzynią mam :/

oznaczają że nie może przełączyć trybów bo nie działa mu to...A jak nie działa przełącznik to może sie nie wyświetla. Ale poczekajmy aż autor napisze-będzie jasne.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam sie za nie omylnego,nigdzie tego nie napisałem na 100% jeśli chodzi o mnie,poprostu nie spotkałem sie z tym...i wg mojej wiedzy serii takiej nie było

czyli nadal uważasz że takich skrzyni automatycznych nie było w siudemce bez trybów jazdy?

Jest wporządku napewno masz dużą wiedze i wiele do powiedzenia ale siudemka ma wiele tajemnic i potrafi zaskawiwać i zadziwiać nawet po długim czasie spędzonym z nią

 

 

Właśnie że tych opcji nie mam, są wył. właśnie nie wiem czy mam ustawione na S czy na E czy na inny. Jak to sprawdzić ??

 

A mi to powiedziało że skoro on nie wie jak wlączyć to ich nie ma przecież każdy jeśli ma ten guzik to instynktownie wie jak go użyć i poznać że na danym trybie to działa a jeśli ma tą zwykłą to nie wie ze ma jeden tryb i myśli że może da sie wlączyć inny ale czym? i gdzie to sprawdzić? a tu nie włączy i nie sprawdzi bo ma jeden domyślny zakładając że posiada skrzynie automatyczną zwyklą Takie jest moje rozumowanie a właśnie najlepiej bedzie jak on powie co dokładnie ma

Nie wiem dla mnie sprawa jest nie jasna bo może ma guzik a nie wyswietla trybów a może nie ma guzika i [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zaskoczyło że nie ma przełączników, ale ostatnio widziałem taki automat w e34 524 brak przełącznika S byłem w szoku, teraz jeszcze się okazuje że w 7 nie ma :D Ciągle się człowiek uczy czegoś nowego :D

Tak samo byłem w szoku jak zobaczyłem zdjęcia prototypa e32 V16 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie trud i sprawdziłem, w żadnym roczniku powyżej 87 roku e32 w instrukcji obsługi niemieckiej nie ma opisanej skrzyni bez trybów pracy. Wątpię, żeby tacy dokładni Niemcy sprzedawali produkt bez instrukcji obsługi, zatem wnioskuję, że to jakiś przeszczep wajhy od e30. Widziałem już dużo e32, obojętnie czy z małym OBC, czy w welurze itd, ale wszystkie miały tą samą wajhę skrzyni. Co prawda intrukcje jakie posiadam są od 87 roku, może w 86 coś takiego było.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.