Skocz do zawartości

prośba do posiadaczy e39 z podgrzewaniem foteli


michal9986

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy chciałbym prosić kogoś kto ma e39 od 03/99 wzwyż z fotelami z podgrzewaniem o sprawdzenie wtyczki która idzie do panela ASC/DSC + podgrzewanie foteli.

Chciałbym wiedzieć ile kabli wchodzi do tej wtyczki, do jakich pinów i jakie jest na nich napięcie po zapłonie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Domontowałem sobie podgrzewane fotele, zamontowałem panel, poprowadzilem wszystkie wymagane kable a i tak coś nie chce mi działać, możliwe że gdzieś popełniłem błąd dlatego prosiłbym o pomoc w tym temacie

podłączyłem wszystko według tego schematu co poniżej, tzn.

1) dodałem po dwa kable na fotel od termostatu i podgrzewania (pin 1, 12, 13, 22)

2) zapodałem zasilanie pod pin 7

3) zapodałem sygnał K-bus pod pin 21

a i tak nie hula :(:(:(

 

schemat panela po 99roczniku:

1 - Podgrzewanie siedzenia kierowcy

2 - Zasilanie (bezpiecznik17) przekrój 0.75

3 - Terminal58g (podświetlenie)

4 - EDC/(DME z MSS52)

5 - EDC/(DME z MSS52)

6 - Zasilanie (bezpiecznik60)/(masa z MSS52) przekrój 0.5

7 - Zasilanie (bezpiecznik32) przekrój 2.5

8 - puste

9 - puste

10 - Aktywne siedzenie pasażera

11 - Aktywne siedzenie kierowcy

12 - Podgrzewanie siedzenia kierowcy - termostat

13 - Podgrzewanie siedzenia pasażera

14 - Tylna roleta góra - silnik

15 - Tylna roleta dół - silnik

16 - przycisk ASC/DSC

17 - puste

18 - puste

19 - masa przekrój 0.75

20 - Tylna roleta - przycisk

21 - K-BUS

22 - Podgrzewanie siedzenia pasażera - termostat

23 - Zasilanie (bezpiecznik45) przekrój 0.5

Wszystko z Miłości do Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja sie podepne pod temat, co to moze być, że jak włącze podgrzewanie foteli to zapala sie dioda w przełaczniku tak jakby zaskoczyło, po czym po około 10 sekundach dioda gaśnie. Niewiem czy to coś jest nie tak z tymi fotelami czy tak ma być? Przez te kilka sekund nie odczuwam, żadnego ciepła na fotelach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć ile kabli wchodzi do tej wtyczki, do jakich pinów i jakie jest na nich napięcie po zapłonie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Kolego mogę Ci sprawdzić tylko nie wyjmowałem tego ustrojstwa, napisz jak dobrać się do tego panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja sie podepne pod temat, co to moze być, że jak włącze podgrzewanie foteli to zapala sie dioda w przełaczniku tak jakby zaskoczyło, po czym po około 10 sekundach dioda gaśnie. Niewiem czy to coś jest nie tak z tymi fotelami czy tak ma być? Przez te kilka sekund nie odczuwam, żadnego ciepła na fotelach.

Wymień bezpiecznik od podgrzewania foteli chyba nr32 w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja sie podepne pod temat, co to moze być, że jak włącze podgrzewanie foteli to zapala sie dioda w przełaczniku tak jakby zaskoczyło, po czym po około 10 sekundach dioda gaśnie. Niewiem czy to coś jest nie tak z tymi fotelami czy tak ma być? Przez te kilka sekund nie odczuwam, żadnego ciepła na fotelach.

Wymień bezpiecznik od podgrzewania foteli chyba nr32 w schowku.

 

No niewiem czy bezpiecznik ma coś do załanczania sie na chwile i wyłanczania, pozatym sprawdzałem jest sprawny. Może mieć wpływ na to np. temperatura siedzeń czy wewnątrza auta, bo na razie nie ma mrozów i moze dlatego włancza sie i zaraz wyłancza. A może jeszcze, że nie rewelacyjny jest akumulator, ale przy zapalonym silniku chyba nie powinien on na to wpływać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja sie podepne pod temat, co to moze być, że jak włącze podgrzewanie foteli to zapala sie dioda w przełaczniku tak jakby zaskoczyło, po czym po około 10 sekundach dioda gaśnie. Niewiem czy to coś jest nie tak z tymi fotelami czy tak ma być? Przez te kilka sekund nie odczuwam, żadnego ciepła na fotelach.

Wymień bezpiecznik od podgrzewania foteli chyba nr32 w schowku.

 

No niewiem czy bezpiecznik ma coś do załanczania sie na chwile i wyłanczania, pozatym sprawdzałem jest sprawny. Może mieć wpływ na to np. temperatura siedzeń czy wewnątrza auta, bo na razie nie ma mrozów i moze dlatego włancza sie i zaraz wyłancza. A może jeszcze, że nie rewelacyjny jest akumulator, ale przy zapalonym silniku chyba nie powinien on na to wpływać?

 

U mnie po włączeniu podgrzewania dioda pali się cały czas i niezależnie od temperatury po ok. minucie tyłek gorący sie robi :norty: i grzeje do chwili, kiedy nie wyłączę (a przynajmniej jeszcze nie czekałem tak długo, żeby się samo mogło wyłączyć...). Niestety nie wiem, co może być powodem zapalania i gaśnięcia diodki...

 

michal9986 - pod blokiem przy aktualnej aurze nie odważę się rozpinać, bo potem - jak znam życie - nie wepnę :oops:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z dodatkowym pytaniem: gdzie dokładnie się grzeją się Wasze fotele? Chodzi mi dokładnie o to, które partie fotela są ciepłe. Wydaje mi się, że u mnie grzeje część na krawędzi siedziska i oparcia. Czy nie powinno grzać po pleckach i na całym siedzisku???
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale mnie wpienia. Ja na prawdę lubie mieć wszystko na tip-top :cool2: Wszystkie moje samochody takie są...

Ale na razie pauza, w środę (ZNOWU :mad2: ) odbieram Bunkę i jak nic jestem o 1000 + uboższy, ale za to mam już chyba wszystkie tematy zamknięte! :cool2: Na wiosnę nowe fele i opony (zimówki już lecą do kosza po zimie, a 17" to trochę dla mnie za dużo (wygoda na drodze i koszty...), zwłaszcza, że trzeba fele już lekusieńko podprostować, troche szkoda, bo na prawdę śliczne są...). 15" rulez, jak wyjechała z fabryki :norty:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale mnie wpienia. Ja na prawdę lubie mieć wszystko na tip-top :cool2: Wszystkie moje samochody takie są...

Ale na razie pauza, w środę (ZNOWU :mad2: ) odbieram Bunkę i jak nic jestem o 1000 + uboższy, ale za to mam już chyba wszystkie tematy zamknięte! :cool2: Na wiosnę nowe fele i opony (zimówki już lecą do kosza po zimie, a 17" to trochę dla mnie za dużo (wygoda na drodze i koszty...), zwłaszcza, że trzeba fele już lekusieńko podprostować, troche szkoda, bo na prawdę śliczne są...). 15" rulez, jak wyjechała z fabryki :norty:

 

Amen. A i cicho i miękko. No i dobra guma w tym rozmiarze jest dużo tańsza :cool2:

 

A jeśli brałbyś się za naprawę spirali tudzież zlokalizował problem niegrzejącego fotela, napisz refleksja na forum. Mam to samo, nie chce grzać od kierowcy, gaśnie po 3 sek.

Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.


Komponenty poliuretanowe do aut - zainteresowany ? pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.