Skocz do zawartości

320d - Regeneracja koła dwumasowego - opinie


TC

Rekomendowane odpowiedzi

Temat stworzony w celu wypowiedzi osób które miały do czynienia bądź mają pojęcie na temat regeneracji kół dwumasowych , wszelkie wypowiedzi mile widziane ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakiś czas temu, ale nie pamiętam w którym numerze "Motoru" pisali pozytywnie o regeneracji kół dwumasowych /chodziło ogólnie jakie części regenerowane można śmiało wstawiać do pojazdów/. Z tego co pamiętam to było napisane, że kupowanie nowego dwumasu jest nabijaniem kasy dla producentów - a regenerowany /w firmie która ma w tym praktykę/ pojeździ tyle co nowy. Lepiej wstawić regenerowany dwumas niż koło jednomasowe. Regeneracja kosztuje chyba z 600 zł.

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz: słyszałem od dwóch mechaników, że koło dwumasowe o nr oryginału 21217518897 wstawiane do 03.2003r. bardzo rzadko się psuje, jest w porównaniu do innych bezawaryjne - ktoś ma jakieś informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to ja się wypowiem w tym temacie- bo na taki zabieg zdecydowałem się w zeszłym roku bodajże w sierpniu.

Tj. Regeneracja koła dwumasowego (nowe części,sprężyny,smar itp.)+w cenie nowa tarcza,docisk chyba też regenerowany-szlif lub nowy+nowe łożysko oporowe.

Całość wróciła po tygodniu-(trochę długo)-ale jak stwierdził mój spec mechanior-wszystko jak nowe i zdecydowanie mniejszy luz na kółeczku.

O mojej przygodzie pisałem na forum w zeszłym roku:

viewtopic.php?f=69&t=161709&start=15

 

Przejechałem po tym już ko.10 tys.km może więcej i jest na razie Git.

Firmę, do której zdecydowałem się wysłać ten komplet polecił mi znajomek-też tam coś regenerował.

Gdzie - dociekliwy znajdzie....

Jednak na razie za mało przejechałem by robić komuś reklamę.

Całość 950zł.

Zaznaczam,że od tamtej pory nie latałem bokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
słyszałem że zakład w Gąskach koło Koszalina całkiem przyzwoicie regeneruje dwumasy i do tego za przyzwoitą cene. mają kilka dobrych opini, ale i te złe też się trafiają więc przed podjęciem decyzji warto troche o nich poczytać. zajmują się także sprzęgłami więc jeśli się tego podejmować to najlepiej razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Podbiję temat, bo przymierzam się do regeneracji dwumasy i kpl sprzęgła w moim autku.

Do tej pory, sądząc po opiniach (dość skromnie ich) skłaniam się do zakładu w Kożuchowie (dwumasowki.pl).

 

Czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami po regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz: słyszałem od dwóch mechaników, że koło dwumasowe o nr oryginału 21217518897 wstawiane do 03.2003r. bardzo rzadko się psuje, jest w porównaniu do innych bezawaryjne - ktoś ma jakieś informacje?

 

Może coś w tym być, bo koła dwumasowe do 03.2003r. kosztują w przybliżeniu 1800zł LUK, a ja do swojego auta z 07.2004r. kupiłem koło dwumasowe też LUK za 800zł. Jak to mówi mój znajomy mechanik - jak coś jest tańsze to znaczy, że się częściej psuje.

 

Przykład:

 

do 02.2003r.

http://czescidobmw.pl/Kolo-zamachowe-dwumasowe/Kolo-zamachowe-dwumasowe-LUK,2882.html

 

od 03.2003r.

http://czescidobmw.pl/Kolo-zamachowe-dwumasowe/Kolo-zamachowe-dwumasowe-LUK,2884.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniekąd w temacie ;)

 

zna Ktoś opinie o firmie Bremzer z Poznania ?

http://www.bremzer.com.pl/

 

Nie wypowiem sie o tej firmie , ale w Poznaniu regenerowalem dwa dwumasy .Na to wychodzi ze jest tam kilka firm robiacych takie uslugi jak regeneracja.

O ile jedna wykonala robote perfekcyjnie auto dwa lata po i jest spoko. To druga wcisnela mi pospawana dwumase i wyslali dokument potwierdzajacy ze regeneracja wykonana jest na moja odpowiedzialnosc i za szkody oni nie odpowiadaja :mad2: .Dowiedziedzialem sie o wszystkim juz po zaplacie :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regenerowalem swoja dwumase tutaj:

 

http://www.sprzeglo-service.pl/

 

Duzo ludzi obawia sie regeneracji tego elementu, ale ja moge powiedziec, ze tam zrobili mi bardzo dobrze robote.

 

Koszt to 600-800PLN wiec 1/2 ceny nowej.

 

Jakbym nie potrzebowal mocniejszego zestawu to na pewno posluzylaby mi jeszcze dlugo. Jak wyciagnalem ja po 1,5 roku to byla jak nowa i na pewno posluzy.

 

Zalezy od podejscia kazdego - jesli uwaza tylko nowe niech kupuje nowe, jak ma troche mniej kasy niech regeneruje. Ja powyzsza firme polecam, ale jak sie orientowalem przed regeneracja to jest masa partaczy, ktorzy potrafia zespawac kolo na sztywno :mad2:

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. własnie jestem po regeneracji kpl tj dwumas tarcza i docisk. łożysko zakupiłem nowe. mam nadzieje że jutro złoże wszystko do kupy i bede sie cieszył. zaoszczędziłem naprawde sporo kasy a wszytsko wyglada tak samo jak nowe. luz na dwumasie jest minimalny nie tak jak przed zabiegiem. całość kpl kosztowała 950zł tak ze nie tak tragicznie jak nowy kpl. zaklad w ktorym to robilem jest bardzo przyjazny i pracownicy sa bardzo mili. odpowiadali mi na pytania wytłumaczyli wszystko i maja naprawde sporą wiedze na ten temat. wiedza równiez o systemie "sap' czy "sac" tzw samoregulator sprzegła. powiedzieli na co uwazac przy skladaniu i jak ustawic dobrze tarcze. moge smialo polecic ten warsztat ale tu nie bede robil im moze reklamy przynajmiej narazie a wtajemniczenie zaczaja o który zaklad mi chodzi :) jak złoze to napewno sie odezwe jak wszytsko sie sprawuje i dziala. dają rok gwarancji na naprawe a robocizna trwa 1 dzien od 8 do okolo 16godz. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.