Skocz do zawartości

Nie wiem jak ale moja bmw 320i jedzie tylko 140


Mateusz1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów mam bardzo dziwny problem poniewaz moja bmka osiaga tylko 140km/h a obroty to 7 tys chcial bym sie dowiedziec co to moze byc moze ktos mial taki sam problem dodam tylko ze silnik chodzi normalnie wszystko jest w pozadku z silnikiem wiec prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Upewnij się, że nie ślizga Ci się sprzęgło. Jeśli nie to szoruj pod auto i zobacz blaszkę na dyferencjale jakie są tam oznaczenia. A potem z powrotem na forum.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wrzuć foto silnika bo może masz 1.6??No więc robisz tak.Wrzucasz bieg,wciskasz hamulec,puszczasz sprzęgło powoli.Jeżeli obroty rosną a auto nie przygasa ,znaczy że sprzęgło do wymiany.A co do licznika to,to że przeskakuje skale oznacza ze ma zmieniony licznik i przebieg mało realny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wrzuć foto silnika bo może masz 1.6??No więc robisz tak.Wrzucasz bieg,wciskasz hamulec,puszczasz sprzęgło powoli.Jeżeli obroty rosną a auto nie przygasa ,znaczy że sprzęgło do wymiany.A co do licznika to,to że przeskakuje skale oznacza ze ma zmieniony licznik i przebieg mało realny

 

nie obraz sie ale nie musisz mi takich zeczy pisac bo wiem jak sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz ze widziałem sprzęgła które były spalone lub się ślizgały,ale kapcia można było skopcić.Możesz także sprawdzić czy auto napewno jedzie te 140.Bo może faktycznie licznik oszukuje.Jak masz nawigacje to możesz to sprawdzić

Nie obrażam się,ale już różne rzecz tutaj były :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pali gumę to raczej sprzegło jeszcze żyje. Myśle ze jest przekłamanie licznika obrotów

 

jaka powinna byc skala na obrotomierzu w 320i bo u mnie jest 7 tys i koniec a ktos mi mówil ze moge miec licznik z dizla bo mam tą spirale na liczniku nie wiem jak jest w innych licznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz ze widziałem sprzęgła które były spalone lub się ślizgały,ale kapcia można było skopcić.Możesz także sprawdzić czy auto napewno jedzie te 140.Bo może faktycznie licznik oszukuje.Jak masz nawigacje to możesz to sprawdzić

Nie obrażam się,ale już różne rzecz tutaj były :cool2:

 

napewno jedzie te 140 bo juz sprawdzalem na gps i brat jechal kolo mnie to na pewno bylo 140 moze to byc ten tryb awaryjny ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 320 jest do 7 tys,diesel ma do 6 chyba

 

a jeżeli w przypadku Mateusza licznik pokazuje 150% wartości rzeczywistych obrotów?

W hondzie miałęm przekalibrowany licznik i do 2.5 tyś pokazywał dobrze a powyżej miałem tak ze przy 130km na 5 biegu miałem 6.5tyś. Odcinka 7.200 a według licznika to gdzieś koło 10tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącz na benzynkę i wciśnij gaz na biegu jałowym i zobaczy czy ci nie odetnie obrotów gdzieś pomiędzy 9-10 tyś (takich wyimagowanych)

 

nie widziałem jeszcze trybów awaryjnych mieniających przełożenie w skrzyni...

 

 

MAM tylko benzyne co do tych obrotów mam na wskazniku tylko 7 tys ?? to juz powinno chyba odciąc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrób test zegarów,tam jako 2 lub 3 pozycja masz numery vin auta z którego będzie licznik.Spisujesz i sprawdzasz jaki motor miało tamte auto.Być może sam zegar jest uszkodzony.

Znajomy ma TDS-a gdzie licznik pokazuje kosmiczne obroty,a wina jest sam licznik.Być może to jest właśnie u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrób test zegarów,tam jako 2 lub 3 pozycja masz numery vin auta z którego będzie licznik.Spisujesz i sprawdzasz jaki motor miało tamte auto.Być może sam zegar jest uszkodzony.

Znajomy ma TDS-a gdzie licznik pokazuje kosmiczne obroty,a wina jest sam licznik.Być może to jest właśnie u Ciebie

 

co do mojej bmki po numerach vin znalazle ze to napewno byla 320i i nie bylo zmiany silnika !! ale licznika nie sprawdzalem i z tego co rozumien to na liczniku powinny byc tez numery VIN ??

Edytowane przez Mateusz1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na wskazniku tylko 7 tys ?? to juz powinno chyba odciąc ??

 

Mozesz mieć tylko na wskazaniu a w rzeczywistości moze być 5.000

 

a na 2 biegu jaka masz prędkość przy 6.5 tyś?

 

z tego co sobie teraz przypomina to jak tak nacislem to bylo cos kolo 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.