Skocz do zawartości

BMW e46 320d -duze spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam bmw e46 02' po chipie 180KM i 407 Nm.W ostatnim czasie zauwayzlem ze spalanie mojego auta wzroslo do ponad 10l/100km w cyklu miejskim , wczesnije palil ok 8.5l/100km po miescie.Nie katuje silnika , staram sie jezdzic ekonomicznie.Wszytskie filtry oraz olej zostaly wymienione .Dlaczego tyle pali? w czym moze tkwic problem? Co nalezy sprawdzic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej palił mniej bo i temperatura na zewnątrz była wieksza .... :D a na jak dużych odległościach jezdzisz(chodzi o miasto)jeżeli silnik nie jest w stanie sie dogrzać bo pokonujesz np 5/10km plus korki to takie spalanie jest realne.
(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali juz tak od okolo miesiaca czasu , wiec watpie zeby temperatura miala wplyw na spalanie poniewaz narazie nie ma mrozow.Silnik ma czas aby zlapac temperature poniewaz robie odcinki po ok 15km.Zastanwiam sie czy to moze byc wina przeplywomierza lub zasyfionego ERG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 320 d 136 konie nie katuje auta i na mieście na zimnym tez 10 mi pali lekko.. z tym ze ja mam termostat do d.. i nie dogrzewa mi sie silnik ale gdy jade dluzsza trase 110-130 to spala okolo 5-6 litrow jesli masz webasto a srednia predkosc ze 100 km 30 km/h to do samego spalania mozesz doliczyc 1.5 l bo tyle pobierze webastoo gdy robisz krotkie odcinki na zimnym,jesli nie masz hmm może Chip.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam webasto , spalanie po miescie wynosilo 8l-8.5l . Teraz na baku (jazda w cyklu miejskim )robie max 580km..co wyhodzi spalanie ponad 10l .Chipa robilem w czerwcu i spalanie zwiekszylo sie o ok 0.7l (spalanie przed chipem po smiecie wynosilo 7.5l)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
może musze pojeździć jak emeryt :D ale się nie da :D ,napewno nie zdąży się zagrzać jak kończę jazdę,komp pokazuje 11,3 ale wiadomo,że przekłamuje.zalałem pełny bak v-power i tak latam 300km po mieście,a wskazówka jest międzypołową a 1/4 baku.korekcja wtrysku idealna ,nie kopci nic ,czyli może tyle łyknąć,latem spalała 9,2 faktycznie a komp pokazywał 7,5 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
odświeżam temat moja beja spala teraz około 12l w mieście jest ona nie dawno kupionym autem sprowadzonym ,jest zadbana , serwisowana i miała wymieniane filtry i inne bajery to z jakiej paki pali tak dużo, ja rozumiem że są mrozy ale skąd taki pobór ropy ? dodam że nie katuje samochodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.