Skocz do zawartości

[e90,e91,e92,e93] lepszy silnik więcej płacisz ?


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie ostatnio kupiłem gazetkę motor i jest w niej artykuł poświęcony testowi co lepiej kupić 320d czy 330d

Dziwi mnie jednak fakt że w wyposażeniu doatkowym

320d -330d

Światła ksenonowe = 2834 zł - 3260 zł

Czujniki parkowania = 1943 zł - 2235 zł

Lakier metalizowany = 3401 zł - 3912 zł

cena 320d podstawowej 152 500 zł 330d = 204 500zł

 

Wiadomo różnica zakupu samochodu 320d a 330d musi być większa bo 3.0d większa pojemność inne części np. tarczę i inne .

Ale wyposażenie dodatkowe jak ksenony to jest rzecz która nie zmienia się w przypadku silnika 1,6 benzyna czy 3.0d

Dlaczego jest taka różnica , jest to zgodne z prawem ?

Zdziwiło mnie to ponieważ pierwszy raz z czymś takim się spotkałem .

 

Pomijam fakt że test testem , ale nigdzie nie napisano że obie wersję silnikowe to xDrive a na błotnikach są emblematy . Albo robimy test zwykłego 320d i 330d albo X-ów i piszemy to w teście ( duży minus dla gazety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w akcyzie między 2 litry i powyżej. 3,1 kontra 18,6% - dlatego dodatki wydają się droższe, chociaż są dokładnie w takiej samej cenie tyle że nasz mądry kraj obkłada je akcyzą więc są droższe. A dziennikarzyny wiedzą o tym doskonale, więc nie rozumiem palenia głupa i pisanie że firma ma dziwne praktyki... :duh:

E30 325i 1988, Lachsilber met, M Technik II,Recaro,BBS,BMWSoundSystem.


Seria 3 - 4ever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dlatego najlepiej kupić auto u dealera w DE i wyjdzie taniej po opłatach...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bulisz wiecej. Jak sciagniesz lepiej wyposazone auto, z mocniejszym silnikiem i tak dopadnie Cie akcyza...Chyba ze zarejestrujesz np w Czechach :norty:

Dlatego warto kupowac uzywki >2l w Polsce. Wtedy roznice jeszcze bardziej sie zacieraja

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej kupić auto u dealera w DE i wyjdzie taniej po opłatach...

 

a własnie nie!!

na dzien dzisiejszy najlepiej jest kupic auto u dilera w ..... UWAGA!!! UK!!!!! niski kurs funta szterlinga sprawia ze zakup takiego auta jest bardziej niż opłacalny!! zaraz powiecie, że przekładka kiery itd... nic podobnego, u dilera w UK można zamówić autko z kierą po LEWEJ stronie :) wiec jedyne co płacimy przy sprowadzeniu do PL to podatek akcyzowy :) (VAT mamy w cenie auta w UK) :8)

a wiem to stąd, że wąłaśnie mój brat kupił nową 5tke f10 520d M-pakiet i ją rejestruje!!

cena w PL 237 tys zł z groszami...

cena w UK niecałe 130 tys zł!!! :mad2:

takze podatki, cło akcyzy itd w naszym kraju zabijają wszystko...

 

p.s.

co rok jeżdżę na targi Genewskie, tam auta do pokazu przedstawiają dilerzy w porozumieniu z producentami, na niektorych autach można nawet znaleźć cene jak się poprosi i niestety ale nawet przy tak wysokim fraku szwajcarskim te samochody kosztują 60% naszych cen, ale ich import staje się nieopłacalny ze względu na cło, akcyzę i podatek ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszmy na ten temat bo az mnie podnosi jak sobie o tym wszystkim pomysle i pewnie nie tylko mnie.

 

Ale jest ok nasz rzad nad wszystkim panuje, podnosi vat wiedzac co robi :mad2:

Banda idi...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ceny w UK sa rzeczywiscie super. A szczegolnie na 5tke, ktora jest w cenie trojki.

Na pewno od tych cen sa jeszcze upusty wiec 5tke z UK mozna sciagnac w cenie naszej 116i :norty:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akcyza nie jest tylko od silnika ( pojemności) ?

Zawsze wydawało mi się że tylko od pojemności płaci się większą akcyzę a nie od wyposażenia samochodu .

To w takim razie dlaczego tylko BMW tak ma ? Popatrzmy na AUDI czy OPLA tam coś takiego nie ma miejsca jest powiedziane że metalik lakier kosztuję np. 1000 zł i nie ważne czy jest to samochód z silnikiem 1.1 czy 3.2

Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem dlatego też zadałem to pytanie , może w przyszłości przy zakupie X6 lub F10 będę inaczej patrzył na katalog wyposażenia dodatkowego i prosił cenniki nie pod model samochodu a pod jego pojemność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Rzeczywiście cena 520d jest w UK atrakcyjna. Ale 130kzł wychodzi za wersję podstawą. A nie z doposażeniem. Większe silniki już drogo wychodzą w UK.

Wg forum z UK max rabaty na 520d to 3-5 %. Na większe silniki jest mozliwy większy rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko opłaca się, skonfigurowałem 520d z m-pakietem, nawigacją, automatem i kilkoma dodatkami według moich obliczeń w cena w Polsce bez rabatów to 252000zł, auto z GB po pełnych opłatach kosztuje 200000zł w tym doliczyłem 5000zł kosztów sprowadzenia t.j. bilety lotnicze, paliwo itp...

Faktycznie dla 50000zł warto tam zamówić oczywiście o ile da się zamówić auto z kierownicą po lewej stronie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W Polsce ugramy jeszcze rabat plus w cenie pakiet serwisowy. Wersja UK i tak wyjdzie taniej.

Ale nie wiem czy dobrze liczyłeś cenę zakupu.

Cena w UK-VAT w uk=cena netto+akcyza w polsce 3,1%+VAT22%=cena w polsce

Bo cena brutto w UK jest niższa z uwagi na niższy VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ugramy jeszcze rabat plus w cenie pakiet serwisowy. Wersja UK i tak wyjdzie taniej.

Ale nie wiem czy dobrze liczyłeś cenę zakupu.

Cena w UK-VAT w uk=cena netto+akcyza w polsce 3,1%+VAT22%=cena w polsce

Bo cena brutto w UK jest niższa z uwagi na niższy VAT

 

W UK odliczyłem VAT 17,5% taki znalazłem w sieci. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.