Skocz do zawartości

wycieraczka tylnej szyby w e61


zmiszekp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prośba, może ktoś wie jak pomóc - nie działa wycieraczka tylnej szyby, nie otwiera się górna część tylnej klapy i nie grzeje lusterko prawe a komputer nie pokazuje błędów. Tak jakby nie dochodziło gdzieś zasilanie, czy to możliwe i czy ktoś miał taki przypadek. :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Znalazłem przerwane kable w zawiasach, ale może ktoś podpowie jak się do tego dobrać, czy można to jakoś na siłę wyciągnąć i połatać wiązkę, czy tez może trzeba demontować podsufitkę albo tylna klapę???

Proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jak robił to mój elektryk , tyle do podpatrzyłem , rozebrał boczki tylne plastikowe (te gdzie zapinamy roletę) potem podsufitkę sam tył jest na 2 korkach , żeby ją troszkę opuścić w dół , potem tylny prawy głośnik wymontował całkiem , następnie odkręcił spojler (tam gdzie mamy stop) odpiął kable żeby je móc przeciągnąć do środka auta , wiem że tez musiał odkręcić tylna szybę żeby zdjąć taka blachę przy zawiasie żeby kable przeciągnąć , tylko trzeba uważać bo zawiasy uciekają same do góry ;) no chyba że masz możliwość polutowania tak bo troszkę roboty z tym jest :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. 3 przewody uszkodzone. W sumie bałem się robić to sam więc oddałem do mechaników. Górna szyba nie otwierała się. Zrobili to przez wyjęcie atrapy a potem tylnego prawego głośnika /bez zdejmowania i opuszczania podsufitki/. Po lekkim naciągnięciu wiązki przecięli ją aby wyjąć połowę od strony samochodu przez otwór głośnika a druga połowę od strony klapy poprzez wygięcie blachy zabezpieczającej przewody w kanale przy zawiasach. Po polutowaniu tzw. przedłużki wiązkę wsunęli do otworu nad głośnikiem i tam zrobili drugie połączenie. Trochę to skomplikowane ale bez otwarcia szyby nie dało się jej wykręć i niemożliwe było też dotarcie do wpinki przewodów pod spojlerem przy świetle stopu. Fotek niestety nie zrobiłem bo nie było mnie przy tym a mechanicy nie chcieli tego robić. Myślę, że ten sposób i opis może komuś pomóc. Wersja mojego auta to ta z otwieraniem tylnej klapy elektrycznie.

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.