Skocz do zawartości

Odma


Andrzej62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Naczytałem się trochę, o odmie.Mam przejechane 117000km i nie wiem czy było z nią coś robione?.Nie wiem gdzie ona się znajduję, znalazłem opis ze zdjęciami do 320d 150 KM , ale to nie ten silnik.Mój jest 177KM.Czy mógł by mi ktoś wyjaśnić szczegółowo gdzie ona się znajduję i jak do niej dobrać?.Czy w tym modelu należy ją wymieniać co 100tys. czy wystarczy tylko co 50tys. przeczyścić, czy jedno i drugie??.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Panowie nikt nie wie gdzie ta ODMA jest w silniku N-47 E61 520d 177KM 2008r??. Zależy mi na tym żeby ją sprawdzić,bo jest to ponoć ważna czynność serwisowa . Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam. Może komuś się ta informacja przyda . Dzwoniłem dzisiaj do serwisu z pytaniem o Odmę.Sympatyczny pan po drugiej stronie powiedział mi ze w tym silniku poza sprawdzeniem gumowej membramy przy co 3 wymianie oleju nic nie trzeba robić,nie ma żadnego filtra i nic nie trzeba czyścić.Spytałem o słynne blaszki i ewentualne usunięcie ich ze względu na bałagan jaki mogą narobić jak się urwie któraś w kanałach kolektora ssącego?.Odpowiedział że panowie z BMW tan problem rozwiązali ,zastosowali przegrody plastykowe i nawet jak by się urwała to nie spowoduje to uszkodzenia silnika ,on nie słyszał żeby ktoś z tym silnikiem zgłosił się z tego typu awarią które miały miejsce w poprzednich modelach. Słyszał ktoś coś na ten temat ?. Chyba mogę spać spokojnie ?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wymieniłem kolektor, bo z niego ciekło i było to spowodowane prawdopodobnie przez odmę. Klapki są plastikowe w nowych kolektorach, ale nie wiem od którego roku. Co do odmy to powiedzieli mi, że się ją wymienia co 3-wymianę oleju, a nie czyści. Więc widać, że co serwis to inaczej mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

" Klapki są plastikowe w nowych kolektorach, ale nie wiem od którego roku."

Ja w ASO podałem Vin.Moje auto wyprodukowane 01.2008r.i ma klapki plastykowe według info serwisu. Facet powiedział że ODMY w tym silniku się nie czyści ,tak jak pisałem wyżej. tomcio333-w ASO mówili coś o wyeliminowaniu problemu urywania plastykowych płytek w tym kolektorze, czy tylko stwierdzili że jak się urwie to nie ma bólu?. Wymieniałeś już tą odmę?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli, że klapki są ulepszone i nie mają prawa się urwać ale jeśli nawet to bez szkody dla silnika. Odmę wymieniłem, bo musiałem zlikwidować wyciek oleju z kolektora i intercoolera, no i odpukać na razie pomogło. Sprawdzam codziennie i na razie sucho (wymieniałem 2 tyg. temu w serwisie w Holandii)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.