Skocz do zawartości

320d - Ubywa płynu i puchną węże Pomocy.


kamfin0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna posiadam e46 1999 2,0D 136KM. Po zakupie zauważyłem, ubywa płynu chłodzącego i czasami kopcił TRAGICZNIE na biało. Poszperałem w google i znalazłem rady co sprawdzić. Oczywiście zastosowałem się do nich. Sprawdziłem:

nie ma wycieków

w oleju nie ma płynu

dywaniki suche

chłodniczka spalin ok.

Została mi tylko uszczelka pod głowicą. Wymieniłem ją (u dobrego mechaniora) przy okazji zprawdona szczelność głowicy (oczywiście splanowana), wymieniony też termostat bo się nie dogrzewał. Koszt takiej roboty to 2100 PLN oczywiście ze wszystkimi uszczelkami kolektorów itd. Po odebraniu auta zrobiłem 300 km i dolałem 2 litry płynu. Co prawda nie kopci teraz na biało (jak na razie), a płynu ubywa węże są twarde. Już straciłem koncepcję co to może być. Może ktoś z użytkowników owego własnie auta miał podobny przypadek bo mi już ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz zapowietrzony uklad chlodzenia? mi tez raz na czas zapalala sie kontrolka od braku plynu potem po 20 km gasla co sie stalo otoz uklad zapowietrzony .jesli to uszczelka to pod korkiem oleju bedziesz mial maslo takie czyli mieszanke plynu z olejem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej udać się do mechanika, który robił Tobie kolego tą głowicę. Na robociznę też udziela się gwarancji. NIe jset tak, że wyjedziesz za bramę i znów masz probem. Jeśli jest coś dalej nie tak to zakład, w którym to robiłeś ma obowiązek to dalej naprawić. Możliwe , że źle wykonał mechanik planowanie głowicy, że uszczelka jest nowa ale wadliwa i idzie kompresja dalej na układ wodny.

W BMW węże będą twardsze ale z umiarem.

Sprawdź korek w chłodnicy. Może nie trzyma i powoli też płyn ucieka.

 

Ja wróciłbym na Twoim miejscu do mechanika.

Pozdrawiam.

Komu w drogę, temu Neste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszytskie podpowiedzi. Będę kombinował. Pojechałem dzisiaj do tego mechanika i zostawiłem auto. Zauważyliśmy że wentylator się nie włącza lub po prostu przy nas się nie włączył a chodził dość długo i wywaliło płyn przez odkręcony wlew wody. I tu nasówa się kolejne pytanie. Czy możliwe, że jeśli płyn się gotuje po powoduje ciśnienie w układzie ( przewód jest twardy jak kamień) i czy ten zaworek w korku powinien się ugiąć pod palcem czy raczej nie bo gdy nie dokręcę korka od wlewu to takie rzeczy się nie dzieją (tzn nie ma ciśnienia w układzie ale nie wiem czy ubywa wtedy płynu bo za mało kilometrów zrobiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator masz na Wisco, to co ma się nie włączać? Kręci się od momentu zapalenia silnika. Przy wzrośnie temperatury kręci się szybciej.

Wywala bo wywala czy gotuje się.

Komu w drogę, temu Neste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odkręconym zbiorniczku wyrównawczym płyn zagotuje się szybciej, bo nie ma odpowiedniego ciśnienia. Zastosuj się do rady kolegi yoshimura01. Wg mnie masz zapowietrzony układ. Jeśli chodzi o sam ubytek - przy wężu powrotnym tuż przy silniku jest platikowy króciec. Lubi lekko pęknąć i płyn ubywa właściwie niezauważalnie.
Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak dzisiaj odebrałem auto od mechanika. Okazało się, że ta chłodniczka spalin była walnięta. Wyszło to jak sprawdziliśmy ją pod ciśnieniem. Przy okazji sprawdziliśmy też pompę wody i też okazało się, że jest już na wykończeniu. Wymieniliśmy Narazie jeżdżę i obserwuję. Mam tylko nadzieje, uszczelka pod głowicą jest cała. Koszt takiej naprawy to 200PLN pompa wody 1100PLN chłodniczka (kupiłem za 240 na allegro używkę) i 100PLN robota. Nowy płyn dostałem gratis.

Pojeżdżę trochę i napisze czy pomogło na 100%. Dzięki wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.