Skocz do zawartości

e61 błąd w LM


SIDE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z LM w e61 2005r po diagnozie inpą w module świateł są 2 błędy 9cbb i 9cbc i brak zasilania na światła pozycyjne ringi z relacji klienta wynika że problemy zaczęły się po przepaleniu żarówki ringu z lewej strony potem zgasł i prawy w ASO wymienili żarówki ale ringi niestety nie świecą nie miałem na nią zbyt dużo czasu ale sprawdziłem obwody niema zwarć ani przerw w połączeniach w LM sprawdziłem na szybko pod kątem elektronicznym brak zasilania Vpp BTS5440 na wejściach logicznych również brak sygnałów jeżeli walnęły DMOSy w układach to zadziałała na pewno ochrona od procka stąd brak sygnałów na obwodach sterowania pozostałe bliźniacze układy do obrysówek led czy tylnych lamp pracują prawidłowo będę miał ją na dłużej w przyszłym tygodniu bo tak naprawdę przyjechała na problem z głupiejącymi wycieraczkami .Być może ktoś miał podobny problem .Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,ja w środę zrobiłem to samo naprawa od strony elektronicznej była by zbyt kosztowna moduł został do experymentów po liczbie odpowiedzi widzę że nie jest to częsta usterka probem rozwiązany można zamknąć temat tomek020 dzięki dzięki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

To i ja sie podepnę ,u mnie wszystkie lampy działają z przodu ringi ,migacze, obrysówki ale mam następujące błędy :


https://zapodaj.net/1f53a55cc4522.jpg.html


Inpa nie widzi tego błędu ale ISTA już widzi na desce tez pokazuje błąd,macie jakieś pomysły co z tym zrobić ? Ja rozkładam ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak z ciekawosci - masz taki przebieg? bo sporo diagnozowanych aut pokazuje wlasnie taki przebieg 524800... i to przewaznie wlasnie bledy zwiazane z LM maja taki przebieg, przy czym nie ma on przewaznie nic wspolnego z tym co pokazuje licznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe zauważyłem że prawy ring świeci mocniej od lewego,gdzieś na forum wyczytałem jak zresetować lampę toolem 32 lecz tylko prawą ,lewej za chiny nie wiem jak zresetować podane było 0x05 to jest dla prawej strony ale nie wiem jak z lewą strona.Próbowałem 0x 04 0x03 0x02 0x01 0x06 1x01 1x02 1x03 ale poprawy nie ma po akcji z prawa strona ring świeci mocno a lewa strona słabo



Zapomniałem dodać że mam E60 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ringi naprawione błedów brak ,temat sam rozwiązałem

Opisz może rozwiązanie przyda się na pewno innym, a mi również bo koledze padły po zwarciach i muszę zresetować. Robiłeś tool-em czy ISTA :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISTA tylko że u mnie była inna sytuacja,działało wszystko tylko czasem ringi same sie zapalały jak auto stało i jedno świeciło słabiej,okazło sie że ktoś robił jakaś przeróbkę z ringami żeby cały czas świeciły ,wywaliłem kable które były sztukowane,połączyłem wszystko tak jak fabryka zaleca,ringi teraz świeca tylko z postojówkami a nie jak przedtem ze cały czas,ale mam inny problem bo po jakiś czasie wywaliło mi błąd AHL ze jest uszkodzony,pierwsze objawy miałem wczoraj jak lewy ring zacząl mrugac a dzisiaj to wogóle zgasł i wywaliło błąd AHL uszkodzone.Wie ktoś gdzie to ustrojstwo sie znajduje ?



https://zapodaj.net/285214e1b9e35.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.