Skocz do zawartości

BMW e90 320d czy MAZDA 6 co wybrac?


Biela_Tczew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

moja Mama przymierza sie do kupna autka i oscyluje miedzy tymi dwoma samochodami BMW e90 320d 163ps i MAZDA 6 2.0ts 143ps ,mieszka w UK i samochod potrzebny jej bedzie do dojezdzania do pracy (50km dziennie w obie strony) dodam ze autko chce posiadac ok.3-4lata

jak droga w eksploatacji jest e90?

z tego co wyczytalem silnik M47 nie spala za wiele ale czy jest tak bezawaryjny jak mazda?

Bardzo Miły Właściciel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W anglii kupisz E9x o 20 - 40% taniej niz u nas. Polecam aukcje w Bristolu, mozna tam czesto kupic auto poleasingowe 3 - 4 letnie za smieszne pieniadze.

 

Mazda to jakies 60% ceny BMW. Ciezko powiedziec co lepsze, musisz sie koniecznie przejechac.

 

Sprawdz sobie tez ubezpieczenie, E91 to w tej chwili 28 grupa a Mazda 6 - 20.

 

Zdecydowanie taniej bedzie w UK utrzymac Mazde.

 

Niemniej jednak BMW daje o wiele wiecej radosci z jazdy.

 

TAX w obu jest ten sam - 155 funtow za rok.

 

Silnik BMW jest swietny, nawet lepszy niz w Mazdzie.

 

Na ebay`u mozna spotkac od czasu do czasu E9x z przebiegiem 250 - 350tys mil !!!!!!! To raczej o nim dobrze swiadczy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

np.

 

http://www.manheimremarketing.co.uk/locations/centre/?auction_name=Bristol

 

Jak mieszkalem w Plymouth to kupilem od miasta Exeter ponad rok temu na aukcjach Peugeota 407, 1.6 HDI za 2600 funtow ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Kolejny smieszny temat, co wybrac? Skode, Mazde, itd, itp. Zadzwoncie do TVN Turbo. Tutaj są wlasciciele BMW i maja tylko takie autka. Sorki za "uniesienie" ale tematy zaczynaja sie coraz bardziej "upierdliwe"

A co sadzicie o wyborze, Fiat 125p i BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bierz Mazdę, ma opinię mniej awaryjnej, a skoro kupujesz dla Mamy na dojazdy to radość z jazdy nie będzie priorytetem :8)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej. Napisz na forum Mazdy ten sam wątek i będziesz miał odwrotną odpowiedź - że BMW to jeżdżą dresy, złodzieje i bandziory a Mazda cacy. Tutaj każdy raczej pała miłością do swojej Bawarki, a ten samochód kupujesz kierując się sercem, emocjami, przyjemnością z jazdy, wrażeniami estetycznymi itd. Bezawaryjność, spalanie i koszty eksploatacji schodzą na trochę dalszy plan. Dlatego porównanie Mazdy, Hondy, Skody i innej dykty jest średnio porównywalne. Mam na codzień kontakt z samochodami Mazda, Ford i Mercedes. Mam na myśli fabrycznie nowe auta lub prawie nowe: i Mazda i Ford - lata świetlne do klasy premium. Mercedes - jedynie C klasa w pakiecie AMG daje frajdę z jazdy zbliżoną, ale powtarzam tylko zbliżoną do BMW. Prywatnie jeżdżę BMW 330 i co? Zawsze mam rogala na gębie i codziennie rano wsiadam z ogromną przyjemnością do niej. Uwierzcie nie miałem tak przy żadnym z powyżej.

 

Przepraszam, uwaga o rogalu nie dotyczy SLS ;)

E30 325i 1988, Lachsilber met, M Technik II,Recaro,BBS,BMWSoundSystem.


Seria 3 - 4ever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiegoś linka do tych aukcji?

 

linka konkretnego nie mam bo ciagle przegladam ;p

Bierz Mazdę, ma opinię mniej awaryjnej, a skoro kupujesz dla Mamy na dojazdy to radość z jazdy nie będzie priorytetem :8)

fakt Mamusce nie robi czy przod czy tyl naped,jednak czasem ja bede jezdzil autem (do PL)

Hey,

 

np.

 

http://www.manheimremarketing.co.uk/locations/centre/?auction_name=Bristol

 

Jak mieszkalem w Plymouth to kupilem od miasta Exeter ponad rok temu na aukcjach Peugeota 407, 1.6 HDI za 2600 funtow ;)

 

pozdrawiam

 

Seb dzieki za linka napewno pomysle zeby sie tam wybrac ;)

Bardzo Miły Właściciel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z racji wykonywanego zawodu mam okazję jeździć autami klasy sredniej, wyzszej, luksusowej i porownania bmw czy mercedesa do vw, opla, forda, mazdy itd strasznie mnie smiesza.

De facto najbliżej bmw jesli chodzi o przyjemnosc prowadzenia wg. mnie jest alfa 159. Sam jezdze sluzbowo Oplem Insignia i uwazam, ze do bmw e9X nie ma startu, tak jak napisał kolega powyżej - LATA ŚWIETLNE!

Ludzie, idzcie do salonu, umówcie się na jazdę próbną i porównajcie sami. Jeśli kochacie samochody i zalezy Wam na przyjemnosci prowadzenia tzn układ kierowniczy, hamulce, silnik, skrzynia biegow, zawieszenie, a nie tylko chłodna kalkulacja i mity z internetu, to BMW jest dla Was :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt Mamusce nie robi czy przod czy tyl naped,jednak czasem ja bede jezdzil autem (do PL)

Biorac pod uwage ze Ty tez bedziesz czasami jezdzil tym autem to polecam Ci mpsa6 :cool2: moj kolega ma takowe auto do sprzedania(maly przelot) i to w Anglii :wink:

Jakbys Ty i twoja mama byli zainteresowani moge dac namiar na kolege.Minusem w tym aucie sa zle wyprofilowane skorzane fotele i duzy promien skretu=problem z parkowaniem,reszta to bajka za ta kase oczywiscie.

Masz rowniez mazde 6 2.3 bez turba :wink: calkiem przyjemne autko,lepsze osiagi od 2.0ts przy podobnym spalaniu.

Bierz Mazdę, ma opinię mniej awaryjnej, a skoro kupujesz dla Mamy na dojazdy to radość z jazdy nie będzie priorytetem

Mazdy sa malo awaryjne to fakt,no i tansze od Bmw,zima bedzie tez latwiejsza w prowadzeniu od bawarki.

Pzdr,Kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.