Skocz do zawartości

"drive control system! drive moderately" BMW E61


gonzoq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow .Od niedawna mom problem ktory objawia sie tak "drive control system! drive moderately ". Wyskakuje to wtedy gdy skrece kierownica i wtedy tez nie odbijaja kierunki. Po ponownym uruchomieniu silnika znika to i nie pojawia sie przez kilka dni , a czasem co chwile .Pomocy jezeli ktos mial podobny problem. Edytowane przez gonzoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów. Mam podobny problem w 535 d, 2004, 20 000 tys. km. Podczas jazdy 130 - 150 km na ekranie komputera pojawiają się następujące komunikaty: 1."It may not be possible to engage. Reverse gear. Reduced acceleration. Drive moderately". 2. Possible reduction in acceleration. Possible to continue journey". Po pojawieniu się komunikatu auto nie zmienia biegów. Jednakże, po wyłączeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu można kontynuować jazdę. W trakcie 600 km trasy, - 10 C - dwa razy miałem taką sytuację.

 

Czy może ktoś wie gdzie tkwi przyczyna?

 

Dodam, że zamarzniętego błota nadkolach nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ponawiam temat.

 

Ostatnio jak wymieniłem zawieszenie, po skręceniu wszystkiego na iDrive po przejechaniu ok. 15-20km pojawia mi się komunikat: Drive control syst. Drive moderatly.

 

Zamieszczam zdjęcie:

 

http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=306281&d=1325121039

 

natomiast pomiędzy licznikiem a obrotomierzem mam kontrolkę od trakcji

 

http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=306280&d=1325121039

 

Problem znika po zgaszeniu auta, natomiast pojawia się znów po przejechaniu paru kilometrów.

Dodam że nie mam błota w nadkolach ani śniegu bo jest wrzesień :)

Czy powodem tego błędu może być brak ustawionej geometrii kół? (nie miałem jeszcze czasu podskoczyć na zbieżność)

 

Z góry dziękuję za pomoc Koledzy :)

Pozdrawiam

Uwielbiam BMW... czuje się jakbym siedział przy najlepszym stoliku w eleganckiej restauracji.


Pamiętasz z Panem Kleksem, przygody w kosmosie? Spójrz, je.b.... dzisiaj wciska kredyty na procent.


http://demotywatory.pl/3801128 szczena opada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mi pomogła kalibracja kata skretu

1. zaparkuj samochód z kołami ustawionymi na wprost.

2. Zgaś silnik

3. Uruchom silnik i skręc maksymalnie kołami w lewo a następnie ustaw je do jazdy na wprost.

4. zgaś silni i wyjmij kluczyk na chwile.

 

Po ponownym odpaleniu powinno byc juz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.