Skocz do zawartości

Tylni naped zima


menior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisałem w innym dziale, ale tutaj też wrzucę :)

 

To co się dzisiaj dzieje u mnie w Lublinie.. szkoda gadać. 40 min walczyłem z żywiołem zanim wyjechałem z miejsca, w które z trudem wjechałem :D hehe no ale grunt to sobie poradzić w każdej sytuacji. A znieczulica ludzi przechodzących obok jest bezcenna, nikt !@#$% nawet się nie spyta czy pomóc. Dramat. Także byłem zdany sam na siebie i swoją maszynę :). No i nie powiem doświadczenie z RWD, jakie zdobywam już kolejną zimę robi swoje. Człowiek wie do czego służy kontrola trakcji, kiedy ją wyłączyć a kiedy włączyć, itd..

 

Podróż poranna do pracy była masakryczna, w jedną stronę dojechałem, ale wróciłem już innym autem, bo Bunię strach było w ogóle ruszać :). Niskie auto to wielki minus poruszania się po takich zaspach, dużo nie trzeba, żeby zawisnąć. I wtedy kaplica.

 

Tak się zastanawiam nad tymi fartuchami, właśnie na taki lód. Ale jak to się sprawdza w praktyce, nie porwie się to od razu? 119 zł nie jest to jakiś duży wydatek (mówię o tych z alledrogo: goodyear), ale czy to coś warte w ogóle? No i chyba trzeba to od razu zakładać w garażu, bo nie wyobrażam sobie tak jak dzisiaj zakładać fartucha w takich warunkach :), a filmiki instruktażowe na yt kręcone w słonecznych Alpach, gdzie pani zjeżdża z czarnej drogi na lekko zaśnieżoną dróżkę to średnio oddające polską rzeczywistość ;)

 

 

Co raz bardziej przekonuję się do X-a, jeśli to będzie BMW.. :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do X sie przekonalem i E90 mialem kupic wlasnie 320/330xd ale nie znalazlem nic co by mnie zainteresowalo.

U nas tez dzisiaj sniezyca, ja na letnich "19 :D 255mm z tylu.... musialem dzisiaj zrobic 100 km i myslalem ze nie dam rady-

autobahny odsniezone ale zjazdy juz nie, prawie wjechalem w barierki... boczne drogi tez masakra...

na cale szczescie zmieniam jutro na zimowki :cool2:

w C-Klasie mialem taki profil "W" - winter- zima- wtedy ruszal z 2 biegu i szybciej przelaczal biegi- nie zylowal tak-

bardzo pomocne zima to bylo- ale to byl automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem sobie zimówki w niedziele , założyłem te słynne godyery UG7+ i mogę powiedzieć że spodziewałem się po nich dużo więcej z tych komentarzy które pisano o nich ale muszę powiedzieć że źle też nie jest ! wyjeżdżam pod bardzo duże górki , staje w połowię i mogę podjechać dalej w gorę , ale komentarz którejś z osoby że trzeba się mocno namęczyć żeby wpaść poślizg to sorki ale 2cm gazu i auto lata jak chce , ale pozytyw za to że pod górę wyjeżdżam i jestem zadowolony bo , przednio napędówki na zimowych nie dały rady ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już z 30 cm śniegu na drogach biało .

Dobrze ze zakupiłem nowe zimówki na tył trochę lepiej od poprzednich ale i tak na podjazdach cieniutko chyba będzie coś trzeba wrzucić do bagażnika :/

Bmw chyba lubią szerokie gumy bo mam w tym roku 225 i radzą sobie dużo lepiej niż 205

 

Kupiłem Savy HP2 i nie żałuję , w poprzednim sezonie miałem Dunlop'y i co kosztowały przewie 2x tyle co savy a nie sprawdzały się lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nówki nokiany w trójce i auto śmiga pod górki aż miło.Jednak co nowa opona to nowa.W zeszłym zimowym sezonie dojeżdżałem ultragripy,które już miały ostatni sezon i różnica ogromna.W jedynce mam nowe vredesteiny jako,że jeździ nią moja kobita i zeszłej zimy miała spoore problemy i powiem wam,że nie sądziłem,że można zrobić tak dobrą oponę na zimę (chodzi mi o warunki typowo śniegowe).Super się trzyma drogi,auto wyjeżdża pod górki spokojnie,a mieszkam w szczyrku...W niedziele byłem polatać sobie na salmopolu ze znajomymi (jedna z ładniejszych tras w Polsce) i klimat i drogie iście zimowe i te opony wgryzają się w śnieg...Co więcej powiem wam,że nawet jak się chce pobawić dla funu bokami to takie vredesteiny dzięki swoim jakimś wd mnie astronomicznym cechom dają 2x lepsze wyczucie auta i większy zapas bezpieczeństwa i przy hamowaniu i przy wyjściu i wejściu auta w poślizg.Mówie o warunkach zimowych,bo na czarnych drogach nie jechałem na tych oponach więc nie wiem jak się będą spisywać.Ponoć są głośne...
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ciśnienie powinny mieć zimówki z rozmiarem 205/55/16 nabili mi 2.2 czy to dobrze czy powinno być 2.0 ?? słyszałem że jak jest troszkę mniej to lepiej sie wyjeżdża pod zaśnieżone góry jaka jest prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ciśnienie powinny mieć zimówki z rozmiarem 205/55/16 nabili mi 2.2 czy to dobrze czy powinno być 2.0 ?? słyszałem że jak jest troszkę mniej to lepiej sie wyjeżdża pod zaśnieżone góry jaka jest prawda ?

 

Mam 2.1 przy takim samym rozmiarze , niby to prawda, że przy takich warunkach duże ciśnienie w oponach nie jest wskazane. Opona ma lepsza przyczepność na drodze.

 

 

Wczoraj wracałem z pracy 40 minut, dzisiaj zostawiłem E90 w garażu i pojechałem VW z przednim napędem, pokonałem ten sam odcinek w zbliżonych warunkach pogodowych w 25 minut.

 

Potwierdza to, że E9x to bardzo udany, ładny, bezawaryjny samochód, ale radochę daje od marca do listopada. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza to, że E9x to bardzo udany, ładny, bezawaryjny samochód, ale radochę daje od marca do listopada. :roll:

 

nie mam E90 tylko E46, ale prosze nie bluznij.

 

To nie bluźnierstwo to szczera prawda. :wink: Nie wiem jak w przypadku E46, ale E9x jest do d...y w takich warunkach jakie mamy dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bluźnierstwo to szczera prawda. :wink: Nie wiem jak w przypadku E46, ale E9x jest do d...y w takich warunkach jakie mamy dzisiaj.

To kup sobie na zimę terenówkę a nie limuzynę/kombi... Według mnie e9x bardzo dobrze się sprawdza w warunkach zimowych. Pomijam fakt, że jest nisko zawieszony i na bocznych drogach można się po prostu zawiesić (to auto NIE BYŁO projektowane do tego żeby jeździć "offroadowo"). W normalnym, ubitym śniegu, w padającym śniegu czy błocie pośniegowym auto, mimo tylnego napędu, zachowuje się bardzo przewidywalnie i pewnie. O niebo lepiej mi się nim jeździ niż np. nowym Leonem z napędem na przód...

 

A następne i tak będzie nowe X3 i śnieg nie będzie mi straszny w ogóle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trakcja to nie wszystko. Sam zresztą nie mam do niej specjalnie uwag. Pamiętam jak zeszłej zimy zrobiłem trasę - kilkaset kilometrów zaśnieżoną autostradą i nie było żadnych problemów, wyprzedzałem innych i auto trzymało się drogi jak przyklejone.

Spróbujcie jednak podjechać ze startu pod niewielkie wzniesienie albo wyjechać z zaśnieżonego parkingu. To jest bolączką tych samochodów. :(

Od razu dodam, że opony mam nowe i …umiejętności raczej też niekiepskie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E91 mam od niedawna i to moje pierwsze autko rwd. Jak dla mnie jazda w sniegu to zero problemu. Czasem biore accorda od dziewczyny i jezdzi mi sie nim zdecydowanie gorzej w takich warunkach. Moze byc to oczywiscie kwestia opon. W obydwu autach sa oczywiscie zimowki. w hondzie pierlki 205/16, a w bmw michaly 235/18. Ogolnie nawet z zasypanego po nocy parkingu autko wyjezdza bez najmniejszego problemu. Jesli komus jazda e9x w zimie sprawia problemy to radze w p[ierwszej kolejnosci zainwestowac w dobre opony, a 99% problemow zniknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobre opony (Conti, co najmniej 8mm bieznika) zarowno w Z4 jak i E91 :)

Oba samochody poza tym, ze na lotnisku sprawiaja kupe frajdy, w normalnej eksploatacji przy kopnym sniegu sprawiaja mnostwo klopotow.

Nie chodzi tu o trakcje a raczej o bardzo niskie nadwozie - szczegolnie widac to przy podnoszeniu kazdego BMW np na pneumatycznym podnosniku - od progu do jezdni jest pare cm nizej niz w kazdym innym aucie.

Niska podloga dziala jak plug, auto wisi na kazdej wiekszej zaspie, a oponki miela w miejscu :oops:

Dzis rano wjechalem w pryzme sniegu ktora miala nie wiecej niz 15cm, probowalem wycofac - dopiero jak wylaczylem "wszystko" i dopilowalem sie do podloza auto wyszlo bez problemu. Potem Yarisem zony zrobilem to samo cwiczenie...przedni naped i wyzsze nadwozie radzi sobie zdecydowanie lepiej

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, jestem nowa na forum :oops:

przeczytalam watek i pomimo cennych rad czy ktos moglby doradzic mi jakie opony zimowe najlepiej kupic, (jesli jest juz watek to sorry nie mogłam znalezc), jeżdzę e 91 320d w rozmiarze 205/55/16 czy michelin alpine to dobry wybor?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego :) Ja polecam Ultra Gripy, szczególnie do szybkiej jazdy autostradowej ale na sniegu tez jest niezle.

 

Co do "Zetti" w Z4 miałem to samo. Wieszała się skubana na podwoziu i była kaplica. Pamiętam dwa lub trzy lata temu tak się złożyło że zima zaatakowała niemiłosiernie, a w domu tylko Z4 i E46 Coupe. Musiałem Quadem na miasto wyjechać bo z domu mam pod górke i niczym się nie dało :duh: :mrgreen:

 

Ale jak się po czasie takie akcje wspomina to jest fajnie, także Panowie nie denerwujcie sie na swoje samochodziki tylko banan na buzi :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokos no właśnie do wszystkiego :) a tak powazanie to i autostrada i zwyczajny (zaśnieżony :twisted: ) ruch miejski, cena do 2500zl, przegladam caly czas forum czytalam o yokohamie ale chyba nie moja kieszeń, mysle tez o verdestein , dodam tylko ze to bedzie moja pierwsza zima w buni dlatego bede wdzieczna za kazdą rade :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli kupisz Conti, GoodYeary, Dunlopki, czy ogólnie coś z najwyższej polki - bedzie mniej wiecej to samo i ogólnie bardzo dobrze. Jeśli masz budżet 2,5k a widzę, ze chcesz kupić najpopularniejszy rozmiar, to kupisz bardzo dobre gumy i jeszcze na fryzjera zostanie ;)

Pozdrawiam

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.