Skocz do zawartości

Tylni naped zima


menior

Rekomendowane odpowiedzi

z filmu, ktory zamiescil kolega, jasno wynika, ze RWD jest nieco gorszy w zimie of FWD, ale duza role odgrywaja umiejetnosci prowadzacego. Z wiekszosci obecnych tu kolegow zapewne malo kto zdobywal praktyke na wynalazkach polskiej motoryzacji (125p czy Polonez), ktore mialy naped na tyl, brakowalo w w nich wspomagania a opony zimowe nie istnialy. Przyznaje, ze po latach jazdy autem z FWD troche trudno bylo sie przestawic na tylkonapedowe, ale kilka podbramkowych sytuacji w mig odswiezylo mi wspomnienia z PRL. Takze nie ma dramatu - mniej doswiadcznym polecam patent z minionych lat, czyli dwa worki soli do kufra :mrgreen:

Dodam rowniez, ze tam gdzie mieszkam drog nie odsnieza sie do czarnego asfaltu i nikt nie robi z tego powodu zagadnienia, a liczba BWM z napedem na 4 kola stanowi mniejszosc sprzedawanych pojazdow tej marki.

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Troche mnie wystraszyliscie z tym tylnym napedem ale i tak dzis dokonalem wyboru i zakupilem w koncu moja betke :mrgreen: tej zimy wiec czeka mnie pierwsze wyzwanie,jakies wskazowki jak sie zachowac w pewnych sytuacjach na sniegu sa mile widziane

 

Po pierwsze GRATULACJE!!!

A co do wskazówek: jeżeli boisz się tylnego napędu , to na początku proponuje zaufać elektronice i nie wyłączać systemów, delikatnie obchodzić sie z gazem i delikatnie skręcać, żeby nie porwokować poślizgów, jak się już oswoisz to możesz włączyć DTC i troszkę sie powygłupiać na początku np na jakimś dużym prakingu.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

brawo kolego dziąsek ja tam też nie mam nigdy problemów z zimową jazdą pochodzę z Karpacza i wiesz jak się u nas jeździ ..... :cool2:

Jak umiesz jeździć to sobie radzisz w bejii czy w żuku .... i tyle ... NIGDY SIE NIE ZAKOPAŁEM , NIGDY NIE MIAŁEM KŁOPOTÓW Z PODJAZDEM ITP. .....Poprostu zimą częściej jeżdze w trybie MANUAL ...i mam swobodniejszą kontrolę nad autem :cool2: no problemo .....

 

 

Przy okazji pozdro dla Jelonki .......Baniaki dalej hulają czy już lipa tam i tylko street i atrapa została :norty:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie wystraszyliscie z tym tylnym napedem ale i tak dzis dokonalem wyboru i zakupilem w koncu moja betke :mrgreen: tej zimy wiec czeka mnie pierwsze wyzwanie,jakies wskazowki jak sie zachowac w pewnych sytuacjach na sniegu sa mile widziane

 

Po pierwsze GRATULACJE!!!

A co do wskazówek: jeżeli boisz się tylnego napędu , to na początku proponuje zaufać elektronice i nie wyłączać systemów, delikatnie obchodzić sie z gazem i delikatnie skręcać, żeby nie porwokować poślizgów, jak się już oswoisz to możesz włączyć DTC i troszkę sie powygłupiać na początku np na jakimś dużym prakingu.

Dzieki Dziqsek mysle ze dokonalem jedynego slusznego wyboru :mrgreen: mialem jeszcze ogladac Honde accord ale jak zobaczylem moja E91 wiedzialem ze bedzie juz moja :norty: Ja mieszkam we Wloszech gdzie zim prawie nie ma,wiec doswiadczena z jazda zima mam niewielkie :? Ale na swieta jade do Polski gdzie zima w pelni.A jak sie zachowac gdy np. trzeba pod gorke podjechac albo co gorsze z niej zjechac :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Przy okazji pozdro dla Jelonki .......Baniaki dalej hulają czy już lipa tam i tylko street i atrapa została :norty:

Pzdr.

 

Hej Hej :) Szczerze mowiąc w Baniakach dawno nie byłem więc nie mam bladego pojęcia ale nie zauważyłem , żeby coś się tam działo przejeżdżając w nocy obok.

Atrape i street też odpusciłem bo to mordownie się robią ;/ Ostatnio tylko na piwko do Belfastu chodzę ewentualnie do tej knajpy pod Ratuszem :)

Wpadaj czasem do Jeleniej :)

 

 

Ale na swieta jade do Polski gdzie zima w pelni.A jak sie zachowac gdy np. trzeba pod gorke podjechac albo co gorsze z niej zjechac :?:

 

 

Heh ciężko mi powiedziec ja 24 lata mieszkałem w Szklarskiej porębie a teraz trzeci rok w Jeleniej więc siłą rzeczy mam pewne odruchy i robie coś naturalnie i z głowy ciężko coś wymyślić. Ale stosuj podstawowe zasady : pod górkę z rozpędu i nie przesadzaj z gazem bo się zakopiesz, zjeżdząjąc z górki to tak samo jak z przedniem napędem;p Jak stroma górka mocno, to wbij pierwszy bieg i pusc gaz i sprzęgło i sie po prostu staczaj.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc dogadałem się z tą firmą od łańcuchów, będę je miał w ofercie w ciągu dwóch tygodni, więc jakby był ktoś zainteresowany to oczywiście zapraszam:

 

http://www.naturalshop.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=35&flypage=flypage.tpl&product_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Cenę udało się zrobić jeszcze lepszą niż myślałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc na lod to sie sprawdza ale na snieg nie bardzo(cytuje osobe ktora od 20 lat handluje lancuchami jak rowniez ma w ofercie skarpety)

Jezeli musze to wrzucam lancuchy PEWAG drogie ale dobre :cool2:

Pzdr,Kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc na lod to sie sprawdza ale na snieg nie bardzo(cytuje osobe ktora od 20 lat handluje lancuchami jak rowniez ma w ofercie skarpety)

Jezeli musze to wrzucam lancuchy PEWAG drogie ale dobre :cool2:

Pzdr,Kwiatek

 

 

Sam miałem łańcuchy do busa tej firmy i nie były najgorsze, tylko ten montaż, na początku przerażal potem jak się czlowiek przyzwyczaił to juz większych problemów nie było, tylko że w busie to człowiek ma odpowiedni prześwit do tego rodzaju zabawy.

 

Sam muszę najpierw spróbować, jak tylko dojdą zrobię jakiś fotoreportaż z jazdy na nich..... - jeszcze musi spaść śnieg..?!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli musze to wrzucam lancuchy PEWAG drogie ale dobre :cool2:

Pzdr,Kwiatek

 

Kwiatek,

a ktore konkretnie masz? Ja sie zastanawiam nad PEWAG SMX 73. Na allegro mozna kupic za 445 zl.

 

Jesli chodzi o montaz to dramatu nie ma:

http://www.youtube.com/watch?v=iX_mls4I8Xw

 

Co prawda mam u siebie sportowe zawieszenie i tyl mocno siedzi, ale mysle, ze jakos lapy da sie tam wsadzic i wielkiego problemu z zalozeniem lancuchow nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ten montaż, na początku przerażal potem jak się czlowiek przyzwyczaił to juz większych problemów nie było

Tak jak sam napisales jest to kwestia przyzwyczajenia :wink: ale moim zdaniem Pewag wypada duzo lepiej od konkurencji.

Kwiatek,

a ktore konkretnie masz? Ja sie zastanawiam nad PEWAG SMX 73. Na allegro mozna kupic za 445 zl.

Nie pamietam symbolu i nie mam jak w tej chwili sprawdzic poniewaz jestem za granica ale te SMX 73 wygladaja podobnie do moich.

Jezeli Ci sie nie spieszy to poczekaj do jutra,kretne do znajomego i powie mi co w tej chwili jest godne uwagi z Pewaga,prawdopodobnie bede Ci je mogl zalatwic jeszcze taniej niz na allegro :wink:

Pzdr,Kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kupić porządne łańcuchy czy te tekstylne zależy od sytuacji i od miejsc w których akurat się znajdujemy. W górach gdzie jest stromo i jest kupa śniegu na pewno łańcuchy bo często też są znaki z nakazem ich używania. Jeśli zaś poruszamy się np: po naszych wioskach, trochę wsi, mało odśnieżonej "drogi", zaraz wjazd do miasteczka i jazda po asfalcie to sprawdzą się na pewno te tekstylne skarpety, w sumie fajna opcja.

A najlepiej dla bezpieczeństwa i wygody byłoby mieć te i te :lol:

 

Tutaj filmik jak chłopaki bmką testują konkretny model tekstylnych isse snow&go, jadą na nich latem do Czosnowa z Wwy, a jaka tam droga m.in przez płyty niektórzy wiedzą, mają też filmiki na śniegu. Trochę roboty przy zakładaniu tego, ale nie głupie to. Wiadomo, że filmik stworzony w celach marketingowych, ale daję wiarę w ich trwałość i funkcjonalność. Smigał ktoś już na tym? Trzeba się nad tym już zastanawiać bo idzie zima...zła :? :? Podobno ma być ostrzej niż w zeszłym roku. :shock:

 

A tu macie na śniegu, nieźle dają rade.

 

Może do tytułu tematu Tylni napęd zima -dodać- / łańcuchy śniegowe :? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat zawsze powraca przed zimą.. było już i o łańcuchach i o tych otulinach ;) także archiwum rok wcześniej :) i wszystko jest.

 

Pzdr.

 

Mi się rok temu nic takiego nie rzuciło, może jeszcze wtedy mnie to nie interesowało. Na naszym forum e9x też próbowałem znaleźć coś pod "łańcuchy" / "śniegowe" i nic nie znalazłem, także jak istnieje coś z tego wątku to sorry za zaśmiecanie. Temat się rozwinął więc myślałem, że nie było :lol: pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat zawsze powraca przed zimą.. było już i o łańcuchach i o tych otulinach ;) także archiwum rok wcześniej :) i wszystko jest.

 

Pzdr.

 

Mi się rok temu nic takiego nie rzuciło, może jeszcze wtedy mnie to nie interesowało. Na naszym forum e9x też próbowałem znaleźć coś pod "łańcuchy" / "śniegowe" i nic nie znalazłem, także jak istnieje coś z tego wątku to sorry za zaśmiecanie. Temat się rozwinął więc myślałem, że nie było :lol: pzdr,

 

 

np. viewtopic.php?f=1&t=18282&hilit=%C5%82a%C5%84cuchy

 

Każdy temat się rozwija na tym forum :lol: mniej czy bardziej na temat, ale się rozwija. :duh:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tylnim napędem jeździ się całkiem inaczej niż przednim. Stawianie tezy ,że lepiej niż przednim ( mówię o zimie ) jest ryzykowne. A stwierdzenie dzisiaj że w sylwestra Zakopanym będzie cud malina to beletrystyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spadł ostry śnieg a ja niestety jeszcze na 18 calach letnich i 225 szerokich . Załadowałem wczoraj 130 kg do bagażnika ale jest tragedia przy ruszaniu a o przyspieszaniu nie mówiąc bo kontrolka od trakcji prawie cały czas się świeci :D

Chciałem założyć dziś zimówki ale kolejki ogromne.

Niewiem jest to moje pierwsze tylno napędowe auto ale jeśli zimówki znacząco nie poprawią jazdy to będzie nie ciekawie w tę zimę....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tez ruszylem dzisiaj, pełna opcja śniegu, sandal na pedał i dyskoteka na desce rozdzielczej :) pobawić się na parkingu można ale niestety w dłuższe trasy nie jest tak pięknie ;(

GG: 5149644

Kom. 794366256

mail. [email protected]

Facebook. www.facebook.com/michael.mode.mass.event

http://img.photobucket.com/albums/v299/xicethugx/coolguys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe szkoda że cały rok nie jeździcie na letnich :mad2: Rozumiem zaskoczenie, ale pogodynki od dwóch tygodni trąbiły że nadchodzi śnieg w tym tygodniu. O dziwo, przewidziały idealnie :twisted:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.