Skocz do zawartości

bmw 320d 122km pytanie !!


paweltop1984

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy bo ja się przymierzam do bmw e90 i mam na oku taką 320d 122km bodajże ..czy można z niej zrobić 163 km?????jeśli tak to droga to sprawa i trudna??

 

318d raczej tak mocno nie skręcisz. Ale te 150 km myślę, że bez problemu.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze raczej chodziło o to żeby podmienić jej osprzęt żeby była jak jej mocniejsza wersja...

 

Ale ogólnie - z tego co wiem to masz na oku 318d, a nie 320d. Bo ta druga wychodziła tylko 150, 163, 177 i 184KM. 122KM to silnik 2.0, ale oznaczenie modelu 318d. Ma inny soft i zapewne inne (słabsze) turbo. Czy da się zrobić z jednego drugie...? Wątpię, a jeśli to na pewno za pieniądze niewspółmierne do tych jakie musiałbyś na rynku dołożyć do zakupu prawdziwego 320d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no bo koleś piszę że to jest 2.0d 122km... takż e myslałem że to jest ten 2.0d co 163km..

Który polecicie silnik taki 122km... czy raczej 163km??bo nie jeżdziłem jeszcze ani tym ani tym..ale pewnie jak to przy wiekszej mocy 163km to już jest czym jechać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-320-full-skora-xenon-oplacona-C15111742.html

przmierzam sie do tego autka jutro jadę je lukać/...

 

Nieoryginalne ksenony. Uważaj, może był po dzwonku.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTAŁEM O TE XENONY TWIERDZI ŻE NA BANK PRAWDZIWE BO SIĘ SAME POZIOMUJĄ I NIC TAM PRZY NICH NIEW BYŁO KOMBINOWANE ZDERZAK BYŁ WYMIENIANY I KTOŚ ZAŁOŻYŁ BEZ SPRYSKÓW..TAK TWIERDZI..A CO SADZICIE O TYM SILNICZKU 163KM BO NIE MAM Z NIM DOŚWIADCZENIA

 

Powiem tak, mile zaskakuje. Nie jest super mocny, ale przyjemnie się jeździ.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakim celu ktoś kupił na zachodzie diesla robiąc przebiegi rzędu 15 tyś rocznie.

Przebieg wydaje się być nieprawdopodobny. Full po liftingu, ani full, ani nie po lifcie, opis typowego handlarza.

A samochód prawdopodobnie po dzwonie, naprawiany najtańszym kosztem, zderzak bez spryskiwaczy, a wężyki od spryskiwaczy schowane pod zderzakiem i pewnie sikają na asfalt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
PYTAŁEM O TE XENONY TWIERDZI ŻE NA BANK PRAWDZIWE BO SIĘ SAME POZIOMUJĄ I NIC TAM PRZY NICH NIEW BYŁO KOMBINOWANE ZDERZAK BYŁ WYMIENIANY I KTOŚ ZAŁOŻYŁ BEZ SPRYSKÓW..TAK TWIERDZI..A CO SADZICIE O TYM SILNICZKU 163KM BO NIE MAM Z NIM DOŚWIADCZENIA

 

A to dobre jest... bo ja też sobie założyłem lampy xenon, nie mam poziomowania ani spryskiwaczy a lampy i tak ida gora-dol. Ale to kazde e90 ma nawet jak lampy halogenowe sa to tak jest to jest zwykly test silniczkow od lamp.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam od siebie że sensor deszczu jest "chyba" źle przyklejony

zajmuje się szybami do samochodów i mam na ten temat jakąś wiedzę i ten sensor wydaje mi się przeklejany a jeśli był przeklejany to znaczy ze szyba nie była oryginalna (nawet na gorszych zamiennikach sensor jest już przyklejony fabrycznie) , kolejna sprawa to kolor pasa przeciwsłonecznego jest szary (grafitowy) na szybach oryginalnych jest on zielony albo go brak (ew szyby typu solar ale to inna bajka)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318d (122km) od 320d (163km) różni się sprężarką, wtryskiwaczami i tym że w tej słabszej nie ma klap w kolektorze ssącym. O ile klapki to nie problem bo nawet lepiej że ich nie ma to koszty sprężarki (2000zł) i wtrysków (1000zł) więc z przekładaniem i robocizną wyjdzie około 3700zł do tego trzeba zrobić program 1800zł i można się cieszyć mocą 200km i 400Nm jak w 320d po programie. Proszę o nie pisanie głupot że będzie to zabójcze dla silnika bo to są te same silniki i różnice są w osprzęcie które wymieniłem więc tak zmodyfikowane 318d będzie równie bezawaryjne jak 320d po programie. Osobiście mam 318d zrobione na 180km 380Nm i zrobiłem już 40tys. km i nic się nie dzieje, na lato zakładam większą sprężarkę i atakuję 200+. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i będzie 320d po zmianie tych gratów ale nie za 3700zł za 4000-zł to się kupuje samo turbo ! a gdzie reszta gratów uszczelki , wtryski , olej itd ok 10tyś to może może się zamknie , no chyba że używki tak jak piszesz ale to i tak nie wystarczy tylko wymienić tego co napisałeś zapomniałeś o kilku drobnostkach które kosztują sporo koszt na używkach to też 7tyś wiec czy nie lepiej jest dopłacić do 320d i mieć to jak w oryginale a nie mieć kombinowane , skoro już kombinować to lepsze turbo wtryski wydajniejsze i IC niż w 320d i iść w okolice 240 i 460Nm bo taki wynik można uzyskać w 320d po zmianie na większe turbo itd wiec skoro 318d ma taki sam silnik to po co robić z niej słabą 320d 163km na serii ? jak już ładować to tyle by nie żałować :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nową sprężarkę kupuję za 2tys. zł z pewnego źródła :wink: kpl. uszczelek to koszt około 100zł, u siebie wymieniłem wtryskiwacze za które zapłaciłem 700zł, ale to trafiło mi się od znajomego który miał takie w idealnym stanie po małym przebiegu uszczelki i podkładki kupiłem w ASO koszt 50zł. Wiadomo jak idziemy ze wszystkim do ASO to i 20tys jest do złamania. Ja napisałem koszt tej operacji dla kogoś kto umie szukać i kalkulować :wink: Z tą większą sprężarką to ciekawy pomysł, wyszperałem nawet że z 530d 218km by podeszła z niewielkimi modyfikacjami dolotu i DP jednak zwiększony lag mnie nie przekonuje szczególnie przy dość długiej skrzyni, a kręcić samochodu do ponad 3tys. obrotów żeby sprawnie jeździć jakoś mnie nie nakręca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.