Skocz do zawartości

320D webasto


BMW14

Rekomendowane odpowiedzi

tak normalne ...:) webasto załącza się od 7 stopni i ponieżej ...a po wyłączeniu silnika chłodzi komorę spalania...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety webasto nie grzeje. Ustawiłem na 32 stopnie,i dmuchawe na manual, 2kreski

(jak kolega TC sugerował) . Program uruchamia webasto na godzine którą ustawiłem,ale dmuchawa dmucha tylko zimnym powietrzem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ostatnio przestało działać mi webasto i chciałbym sprawdzić bezpiecznik tylko nigdzie nie mogę znaleźć który bezpiecznik jest odpowiedzialny za webasto w bmw e46 przed liftem

Nie ma bezpiecznika od webasto ... Nie działa z innego powodu ...

Chociaż wiess co odepnij 2 pinowa wtyczke i sprawdź czy jest napiecie....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio nie działa bo pewnie jest około zera a od -7 sie podobno włącza z tym ze jak były mrozy po minus 10 itp to się włączało i później jak przyszła odwilż ok plus 5 a nawet 7 także się włączało a teraz przy temperaturach minus 2 nic nie słychac zeby wogule działalo

 

 

moze to głupie ale gdzie jest ta wtyczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj elektromechanik grzebał przy webasto w moim e46 320d, podpioł pompkę wody na krótko ta nie działa, podpiął websto to komputera jakoś je tam uruchamiał, po całym zabiegu stwierdził, że do wymiany pompka wody, ale po tej diagnozie gdy wyjechałem z serwisu przestały mi działać wskaźniki na zegarze kierunki, otwarcie drzwi itp. po powrocie do serwisu jedynym lekarstwem było całkowite odpięcie webasto, wówczas wskaźniki zaczęły działać. Nie wiem czy czasem ten elektryk czegoś nie spaprał zajechałem autem z webasto które się nie uruchamiało, po jego zabiegach dalej nie działa owszem padła diagnoza ale teraz podpięcie webasto kończy się brakiem działania wskaźników, centralnego zamka itd. Do tego w trakcie montażu tego webasto do rury dolotowej powietrza webasto podpiął mi wąż z płynem chłodniczym webasto łykło 3 litry płynu co za maślok, mam nadzieję, że tym nie narobił szkód.

Przy okazji spytam czy można jakiś zamiennik pompy wodnej kupić czy musi być dedykowana, mam webasto Thermo Top Z/C Disel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie da sie naprawić webasta nie wiedząc co mu jest ... Zacznijcie wklejac jakieś błędy z diagnostyki pieca bo inaczej nikt nie jest w stanie wam pomoc...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam koledzy w moim aucie spalil sie sterownik webasta ,które dzialało jako dogrzewacz objaw brak sygnalizacji kontrolek kierunków i św. drogowych w zegarach .Udało mi sie kupić takie samo webasto, czyli takie same parametry ale było zamontowane w e39 ,w kostce 6 pinowej były zajęte tylko 2 piny ,2-diagnostyka ,6-pompka paliwa .U mnie był jeszcze zajety 3pin -sterowanie czujnikiem temperatury oczywiscie zewnętrznym . Więc zmontowałem zakupione webasto ,podłaczylem kostke oczywiście swoją z 3pinami zajętymi .Odpaliłem INPE ->e46 ->body -> additinal heater ->ACTIVATE i piecyk wystartowal ,caly cykl rozpalania i wygaszania trwal około 6min 30 sek ,sprawdziłem błedy -nie bylo żadnych ,myśle sobie wszystko jest ok . Na drugi dzień rano wsiadam do auta odpalam a tu zonk webasto nie odpaliło ,no to lapek i sprawdzam błedy ,żadnych nie ma no to ACTIVATE wystartowalo wszystko ok przeszlo caly cykl i oczywiście zero błedów .Pomyślałem że moge mieć sterownik analogowy bo w e39 podobno sie zdarzaly Więc podałem +12 na pin 1 w kostce 6 pinowej i nic, no to mase na pin 3 w tej samej kostce i też nic nie odpala :cry: .Wyczytałem gdzies że trzeba zakodowac piecyk .Odpalilem DIS-a i myśle sobie co będzie to będzie i zakodowalem .Znowu odpalam auto piec odpalił :D chodził chyba aż temperatura silnika doszla do 80 stopni. Teraz odpala bez problemu za każdym razem. Teraz jak bedzie kasa dołoże TELESTART -pilot z centralką oczywiście będe to rzeźbił sam od A do Z jak zmontuje wszystko to opisze w temacie dla potomności :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.