Skocz do zawartości

Tylna wycieraczka nie dziala(e39 kombi)


Bert Mega Wariat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,problem z pewnoscia wszystkim znany,tylna wycieraczka w e39 kombi nie dziala.Silnik pracuje,lecz trzpien bardzo ciezko jest ruszyc reka,napewno jest zapieczony inalezy mu sie pozadne smarowanie,pytanie tylk,jak to sprawnie zrobic aby nie uszkodzic szyby?Prosze was o pomoc,z pwewnoscia szczegolowe instrukcje przydadza sie innym uzytkownika tego forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Caly mechanizm powinno dac sie wymontowac.Zdejm oslone ramienia,przykrecona malym torxem,odkrec ramie wycieraczki oraz nakretke mocujaca je do szyby.Nastepnie zdejm oslone mechanizmu po wewnetrznej stronie klapy(ruchoma jest na zatrzaski,potem srubokret i dwie srubki).Nastepnie odkrecasz dwie srubki 6mm.No i masz caly mechanizm (trzpien i rygiel)w rekach.

Sa jednak mechanizmy ktorych nie da sie wymontowac(chyba,ze zaryzykujesz wybic trzpien z klapy-nie polecam).Wtedy pozostaje Ci tylko metoda "sily i duzej ilosci WD40".Znaczy obficie spryskiwac specyfikiem i machac ramieniem w prawo i lewo az do skutku.

Dziala na pewno.Przerabialem obie metody :wink:

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj postanowilem sie zabrac za naprawe,udalo mi sie odkrecic oslone,nakretke wycieraczki.Od wewn.strony zdemontowalem oslone,pod nia sa 3 srobki, dwie na klucz 12 oraz jedna ktorej nie dalem rady odkrecic,nie wiem czy to torx czy nie,ma gwiazdke ale mi zaden ze srobokretow plaskich i krzyzakowych a nawet torx nie podszedl.wycieraczka daje sie przesuwac recznie m.wiecej do polowy pozniej zaczyna piszczec (cos jak by guma).,Mialbym prosbe - mozecie pokazac zdjecie tego trzpienia ktory jest w klapie bagarznika?On podobno przekazuje ruch obrotowy na wycieraczke,nie wiem czy on jest na swoim miejscu i we wlasciwym ksztalcie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem tylko odswiezyc temat,jesli macie doswiadczenie w tej kwesti to bardzo prosze o podpowiedz,moje starania utknely w martwym punkcie,zalezy mi na sprawnej wycieraczce,zima za pasem wiec bedzie potrzebna,w najgorszym wypadku kupie nowy mechanizm za 150zl ale to w ostatecznosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torx mocuje ogranicznik wychylu wycieraczki.Tzn.regulujesz jak daleko w prawo lub lewo przesunie sie ramie.

Proponuje Ci zdiac ramie,zamknac szybe tak zeby rygiel wszedl w otwor przy silniku(zakladam,ze kolko napedzajace ramie jest w max.prawym lub lewym polozeniu).Nastepnie zaloz ramie tak by skierowane bylo w ta sama strone co rygiel(otwor w kolku).

Teraz ramie powinno byc w odpowiednim polozeniu.

Btw.

Jezeli odkreciles ramie i ta duza nakretke pod nim(mocuje mechanizm do szyby od zewnatrz)oraz dwie srubki od wewnatrz to powinienes byc w stanie wyjac mechanizm.

W momencie kiedy masz go "na wierzchu" zdejm pierscien zabezpieczjacy trzpien i go wybij.

Wyczysc,nasmaruj i poskladaj w sposob ktory Ci podalem wyzej.

Jezeli mechanizmu nie da sie wymontowac(ja mam taki) pozostaje metoda silowa o ktorej pisalem kilka postow wyzej.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pare zdjec,bedzie latwiej o tym rozmawiac,

zauwazylem ze to kolko w klapie obraca sie(zdj.nr 2) ale nie przekazuje ruchu obrotowego na element wychodzacy z szyby(zdj.nr1)

Mam wiec pytanie,czy u mnie brakuje jakiegos elementu?(trzpienia,bolca,ect.)

zdj.nr 1

http://bibainfo.pl/pub/77/113/237/185/2010/11/02/210632/7816/mini_wycieraczka%20006.jpg

zdj.nr 2

http://bibainfo.pl/pub/77/113/237/185/2010/11/02/211719/5137/mini_wycieraczka%20005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje bolca przekazujacego ruch obrotowy kola.

W dzwigni na pierwszym zdieciu tam gdzie u Ciebie jest otwor powinien byc bolec,ktory wchodzi w otwor kolka.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem,musze teraz poszukac jakiegos alternatywnego rozwiazania,najlepiej zdobyc oryginal ale pewnie to niemazliwe,wiec bede musial dorobic cos takiego...tylko z czego :shock: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko,ze w oryginale ten bolec jest ruchomy,tzn, jest na sprezynie i daje sie wciskac.

Takie zabezpieczenie na wypadek gdyby nie trafil w otwor w kolku.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczepiam się :norty:

Mam taki sam problem - zapiekło się wszystko tak, że szyba się wygina jak próbuje ruszyć mechanizm. Pytanie zatem: czy da radę wymienić sam mechanizm wycieraczki tylnej w Touringu zamocowany na szybie uchylnej, czy trzeba wymieniać całą szybę od razu.... :?:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna rozebrac i wymienic na nowy koszt 150zl,lub naprawic ten stary jesli jest kompletny.Ja mam akurat problem tak,ze brakuje mi trzpienia,ktory przekazuje ruch obrotowy,poszukam jeszcze na szrotach,moze sie uda. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem Buńkę z warsztatu i już wiem, co z tą wycieraczką: silniczek działa, a reszta się tak zapiekła, że nie ma jej nawet jak z szyby zdjąć... :mad2: Bieda straszna. Będę polewał WD40, może za miesiąc puści i da radę to wszystko odświeżyć :arrow: :|
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego. Ja ten temat już zgłębiłem i wiem co i jak :)

Co do WYCIĄGNIĘCIA mechanizmu to jest to bardzo proste, i wbrew pozorom nie ma z tym żadnego problemu. Gorsza sprawa będzie tylko rozruszać trzpień, tu się kłania WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna rozebrac i wymienic na nowy koszt 150zl,lub naprawic ten stary jesli jest kompletny.Ja mam akurat problem tak,ze brakuje mi trzpienia,ktory przekazuje ruch obrotowy,poszukam jeszcze na szrotach,moze sie uda. :wink:

 

A gdzie można kupić nowy? Właśnie odkryłem, że w mojej E39 na sprzedaż również przytrafił się ten feler i chciałbym to naprawić przed sprzedażą...

 

pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna rozebrac i wymienic na nowy koszt 150zl,lub naprawic ten stary jesli jest kompletny.Ja mam akurat problem tak,ze brakuje mi trzpienia,ktory przekazuje ruch obrotowy,poszukam jeszcze na szrotach,moze sie uda. :wink:

 

A gdzie można kupić nowy? Właśnie odkryłem, że w mojej E39 na sprzedaż również przytrafił się ten feler i chciałbym to naprawić przed sprzedażą...

 

pozdrawiam,

Paweł

 

No jak to gdzie? ASO! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna rozebrac i wymienic na nowy koszt 150zl,lub naprawic ten stary jesli jest kompletny.Ja mam akurat problem tak,ze brakuje mi trzpienia,ktory przekazuje ruch obrotowy,poszukam jeszcze na szrotach,moze sie uda. :wink:

 

A gdzie można kupić nowy? Właśnie odkryłem, że w mojej E39 na sprzedaż również przytrafił się ten feler i chciałbym to naprawić przed sprzedażą...

 

pozdrawiam,

Paweł

Najprosciej to na allegro,mam rozumiec ze kolega rowniez nie ma trzpienia w mechanizmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej to na allegro,mam rozumiec ze kolega rowniez nie ma trzpienia w mechanizmie?

 

Ja tam chwale zakupy w ASO (FOTA Gdynia lub DynamicMotors Bydgoszcz) - zero kłopotu jak to jest z niektórymi poparzonymi z allegro... tylko nerwy i strata czasu/kasy.

Poza tym w ASO jak dobrze zagadasz to dostaniesz upust lepszy niż cena na alle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej to na allegro,mam rozumiec ze kolega rowniez nie ma trzpienia w mechanizmie?

 

Jakiś link? :)

Mam problem ze znalezieniem tego elementu zarówno na allegro jak i na realoem.com :(

 

Trzpień zdaje się, że wypadł i przepadł :(

 

pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej to na allegro,mam rozumiec ze kolega rowniez nie ma trzpienia w mechanizmie?

 

Jakiś link? :)

Mam problem ze znalezieniem tego elementu zarówno na allegro jak i na realoem.com :(

 

Trzpień zdaje się, że wypadł i przepadł :(

 

pozdrawiam,

Paweł

 

O tym mowa?

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Touring/Europe/525d-M57/LHD/M/2000/june/browse/vehicle_electrical_system/single_parts_for_rear_window_wiper/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.