Skocz do zawartości

320i - Wymiana poduszek / tulei tylnej belki


agora

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o numer 7 , są dwie z przodu dyfra .... ja za jednym razem wymieniłem 3 od dyfra , 4 od ławy dyfra i po 3 na stronę od tylnego wahacza .... bo to jedna robota i wszystko trzeba było rozpiąć ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie powtarzam również w tym wątku.

Czy jeżdzenie z takimi objawami głuchych stuków podczas zmiany biegów moze się jakoś nieciekawie skończyć? U mnie problem chyba również występuje chociaż nie zawsze. Są dni kiedy zupełnie nic nie słychać. Zauważyłem, ze gdy wrzucam biegi bez szarpania za gałę tylko płynnie ale z drugiej strony nie jakoś super delikatnie- normalnie ale z wyczuciem, stukanie nie występuje zupełnie. Poza tym jeśli występuje to tylko przy 1 i 2 biegu. Wsteczny jest ok. Nie diagnozowałem tego więc nie wiem czy to półosie, czy łącznik czy co tam jeszcze.

Pytam, ponieważ niedługo wybieram się na wakacje, do przejechania 1550 km w jedną stronę i zastanawiam się czy to robić przed wyjazdem czy nie? Trochę kasy brakuje.

 

Dzięki za info

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy to robić przed wyjazdem czy nie?

U mnie stuka już od jakiegoś czasu, a przez ostatnie pół roku byłem w Chorwacji i we Włoszech - oczywiście absolutnie nie zamierzam zniechęcać Cię do naprawy, natomiast nie sądzę, żeby w sytuacji kiedy stuki są niewielkie i sporadyczne, coś mogło się totalnie posypać.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dzięki za info. Ja właśnie do Chorwacji lecę, kolejny raz. Wypas wakacje się szykują , to tak off topic :).

Pzdr

 

powaznie jedziesz samochodem??a nie lepiej oplacaloby ci sie samolotem??

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy co kto lubi ... ja też wolę autem , do Neapolu miałem prawie 2100 km w jedną stronę .... tylko ja na lotnisko np. do Poznania mam 250 km czyli 3 godz jazdy plus 2 godziny odprawy ze 3 godziny lotu i już jestem w prawie połowie drogi do Neapolu .... :D a jazda samochodem po półwyspie sorrentyńskim - bezcenna ..... :D

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko samochodem, nie ma innej opcji. Jadę na południe, na wyspy. Droga jest super, jak tylko wydostaniesz się z Polski montujesz się na autostradę i zapinasz do końca drogą równą jak stół! Widoki na A1 Od Zagrzebia niesamowite. Poza tym fura pozwala na zabranie gratów, ponton, żarcie i rowery. no i na miejscu jesteś mobilny. Nie ma innej opcji.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tak.ostatnio tez mialem taki pomysl tylko do bułgari (1850 km) w jedna strone.a czy nie boicie sie ze cos sie stanie z samochodem w trakcie podrozy?wiadomo przed podroza wszystko sprawne itp.aha powiedzcie mi jeszcze czy jak tak jezdzicie to czy do rodziny czy poprostu szukacie przez neta jakiegos apartamentu do wynajecia w danym kraju i jedziecie na wakacje.?i czy miewacie jakies problemy w trasie z kontrola w innnym kraju? sorki ze tak wypytuje ale jeszcze nigdy w taka podroz samochodem sie nie wybralem i niewiem jak to jest.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w celu uniknięcia problemów na trasie tzw . technicznych musisz wykupić assistance na całą Europę ja mam za 75 zł na rok w starter24 !!!! za 150 zł jest opcja z samochodem zastępczym w celu kontynuowania podróży lub hotel na czas naprawy , albo pokrycie kosztów powrotu do domu tylko przeczytaj na jakiej zasadzie odbywa się pomoc czy holowanie , bo najpierw płacisz sam a oni po prostu zwracają ..... także trzeba mieć nadwyżkę kasy ....

co do stron to ja rezerwuje hotele zawsze sam przez : travel.republic.uk albo przez booking.com różnice są nawet na tych samych hotelach więc zawsze porównuj ....

na pewno we Włoszech wakacje wychodzą taniej niż u nas w kraju , w tamtym roku w SORRENTO 7 dni płaciłem za 2 os 850 zł tylko że hotel był 4 km od centrum ale miałem auto .... to był przełom kwietnia i maja ! pamiętaj że sezon we Włoszech zaczyna się od 1 maja i przed tym terminem jest zawsze taniej !!!! a temp . i tak są powyżej 20 C .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, assistance trzeba mieć i poza tym nie ma bólu. Ja leciałem do Chorwacji i właściwie wsiadłem pod domem i wysiadłem pod domem na chorwacji. Nawet na granicy nie kontolują. Nie wiem jak do Włoch, ale do Cro jeździ cała masa polaków właśnie furami. Ja zawsze rezerwuję sobie chatę wcześniej. Nie lubię hoteli ani zatłoczonych miejsc, dlatego biorę apartamenty w małych miejscowościach na wyspach. Możesz sobie oblukać np Interhome.pl.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok panowie wszystko ladnie pieknie ale powiedzcie czy jak np.nie znam jezyka ani nikt z osob ktore ze mna jada,to nie bedzie problemu.znalazlem powiedzmy apartament ktory wynajmuje polak lub osoba do tego upowazniona ktora jest tam na miescu takze z tym nie byloby problemu ale na codzien bylby z tym problem zycia tam przez ten czas pobytu?rozumiam ze macie przerobione samochody na gaz tak czy na benzynce tyle kilometrow robicie?

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jakies info turystyczne?

 

Teraz do rzeczy.Kupilem to auto z przebiegiem 60 tys km w salonie BMW w Niemczech.Ogladalem dokumenty byl jeden wlasciciel wiek kolo 50 lat.Raczej niemozliwe zeby cokolwiek po takim przebiegu przez was wymienionych bylo do wymiany.Ja nadal typuje na dwumas.Jednak jest to zbyt droga inwestycja ( ok 700 euro dwumas plus sprzeglo no i wymiana ).Na wysokich obrotach i przy szybkiej zmianie biegow udezenia nie ma.Tak samo kiedy jest bardzo zimno i samochod przejedzie niewielki odcinek.Na niskich obrotach i przy zmianie z 1 na 2 kiedy dzialaja duze sily na caly uklad udezenia sa mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwasz luz z lekkim stuknięciem przy wciskaniu sprzęgła? U mnie jest tak że jak mam 1 bieg i jadę delikatnie, po czym wciskam sprzęgło, aby wrzucić 2 bieg czuć głuchy hałas, luz, trochę jakby co dłużej przytrzymywało sprzęgło. Na wyższych biegach jest lepiej lub w ogóle tego nie czuć. Podczas dynamicznego startu objawów w.w. nie zaobserwowałem. Mechanik robiąc mi duży serwis, nie zauważył defektów w zawieszeniu. :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.