Skocz do zawartości

ASC nie mozna wyłaczyc?


Ericson

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny przypadek z ASC,nie moge go wylaczyc,wszystkie kontrolki gasną ,wciskam przycisk i nic-nie zapala sie kontrolka?,robilem diagnoze carsoftem,na samym pocztku pokazal blad 86,po wykasowaniu 0 bledow, byl moment ze po diagnozie zaczelo to dzialac,przejechalem pare metrow na probe aby czujniki zlapaly ruch-wszystko OK,rano odpalam auto i znowu to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oko wyglada na wszystko Ok,czyli gasie tak jak powinno,ale jak bym chial pobuksowac to nie mage ,bo stystem caly czas dziala i nie da sie go dzezaktywowac-czyli kontrolka nie zapala sie po nacisnieciu przycisku. Zaobserwowałem jeszcze dziwna sprawe,po odpaleniu silnika zapalaja sie kontroliki ABS i ASC,ABS szybko gasnie a kontrolka ASC dopiero z kontrolkami przegladu-czyli po dluzszej chwili -wydaje mi sie ze tak nie bylo czesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wszystko dzialalo poprawnie,ostatnio cos mi stukalo w ukladzie napedowym wiec podnosilismy tyl auta i rozpedzalismy go w powietrzu,moze mu sie cos pomieszalo ze jechal a przodem stal-he he,wydej mi sie ze to od tej pory cos jest nie tak,nie mam potrzeby tego wylaczac wiec odrazu nie sprawdzilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz przycisk dłużej niż 10s i dezaktywujesz całkowicie DSC. Ponowa aktywacja tylko po restarcie silnika :norty:

Może to działa przy DSC, ale ASC tak nie wyłączysz.

Kontrokla powinna gasnąć zaraz po odpaleniu.

Też najpierw sprawdziłbym czujnik, a później diagnoza np INPĄ, bo z Carsoftem to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytrzymanie przycisku jak dlugo sie chce nic nie daje. Czy system nie powinien przejsc sam reset po ktoryms odpaleniu auto,bo niektore komputery samochodowe tak maja np po 20 odpaleniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychwyciłem jeszcze dziwne zachowanie-po zdjeciu zaslepki gniazda diagnostcznego uklad dziala poprawnie,po kareceniu jej pojawia sie na chwile kontrolka ASC i uklad przestaje reagowac na polecenie wylacznika,druga sprawa to program carsoft nie pokazuje pelnych informacji o wersjach sterownika,sofu itp,pojawiaja sie rozne glupoty tylu 0000 itp.

 

tu sa fotki tak bylo kiedys

http://img812.imageshack.us/img812/5539/screenshot001mq.png

 

tak bylo dzis

http://img85.imageshack.us/img85/3186/screenshot003rr.png

http://img811.imageshack.us/img811/1037/screenshot002t.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.