Skocz do zawartości

[320D] Skradziono BMW e46 Touring !!!


SIEKIERA_666

Rekomendowane odpowiedzi

w tygodniu robiłem mini casco na samą kradzież dla 320d z 99 roku wartość 20k składka bodajże 320 zł tak że można się ubezpieczyć całkiem nie drogo i z 98 roku samochodzik też powinni ci ubezpieczyć

 

mini casco oferuje tylko PZU i masz tam ubezpieczenie tylko od kradzieży/zniszczenia i walnięcia w zwierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduję się komp w e46?? Jeśli w skrzynce pod maską to taki złodziej sporo musi spędzić czasu obok auta. Miałem tutaj na myśli fizyczną podmianę kompa a może chodziło o programową? przeprogramowanie? Jeśli to drugie to fizyczne odpięcie gniazda diagnostycznego pomogło by przed tym. Poprawcie mnie bo coś mi tutaj nie gra. Albo złodzieje są tacy cholernie szybcy ( podmiana fizyczna), albo BMW ma wielką "dziurę" (łamanie zabezpieczeń przez gniazdo diagnostyczne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz panowie powtorze odciecie po linii K i/lub L i wszystko zalatwione , chociaz by niewiem jakiego kompa wsadzil badz immo to i tak nie zadziala bez nacisniecia przycisku. jesli jest przerwany obwod linii K samochod wogole niema komunikacji. I czy bedzie to ten sam komp czy inny przerwana linia pozostanie wiec sobie moze kombinowac.
Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrze zabezpieczyć nasze auta musimy poznać sposób złodzieja. Wiadomo na złodzieja z lawetą to chyba tylko strzelba poskutkuje :D . Ale jeśli chodzi o zabezpieczenie auta przed odjechaniem przez osobę nieuprawnioną. Kolega dalisman chyba ma racje z tym przerwaniem linii K ale w którym miejscu ją przerwać? przed EWS czy DDE?. Wiadomo, żeby auto odpaliło muszą być 3 zgrane elementy kluczyk EWS DDE. Czyli jak? złodziej przychodzi i tak podnosi maskę rozkręca obudowę ze sterownikami wymienia DDE, nie wiem gdzie w aucie jest EWS, ale powiedzmy, że też tam, więc wymienia EWS. Ma też do tego wszystkiego zgrany kluczyk, wsiada do auta łamie stacyjkę i odjeżdża. Czy tak to musi mniej więcej wyglądać?? Jeśli tak to przerwanie obwodu linii K na prawdę by pomogło! Ale czy nie ma gdzieś innej dziury w BMW?? Bo przecież taki złodziej chwile musiałby spędzić pod tym autem! a o to właśnie chodzi, żeby było jak najszybciej! Ale poczekajcie jeśli złodziej ma te potrzebne rzeczy EWS, DDE i kluczyk, a może spodziewać się takiego zabezpieczenia, to wystarczy temu złodziejowi stworzyć własną linię między EWS a DDE, przecież na czas kradzieży nie potrzeba mu ogólnej komunikacji wszystkich modułów w aucie np licznika. Czyli wychodziło by wtedy, że nie ma zabezpieczenia przed kradzieżą!! Chyba jedynie jakiś nieziemsko gruby łańcuch przypinany na stałe do auta, którego przecięcie zajęło by 2 godz :D Powiedzcie mi czy dobrze myślę czy mylę się w którymś miejscu. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.