Skocz do zawartości

Głośniki DSP


Darth_Kaker

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, mam w swoim autku system DSP, ale jeden z głośników zaczyna harczeć i brzeczeć, więc trzeba go wymienić. Czy głośniki nie oznaczone DSP będą pasować i grać u mnie ?? Są sporo tańsze dlatego się pytam.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odpisuje sam sobie, bo myśle że się przyda generalnie. Te głośniki różnią się całkowicie, od wtyczek, aż do samych membran z magnesami. Edytowane przez Darth_Kaker

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
prawda jest taka ze DSP to nazwa całkiem czego innego , nic nie ma wspólnego z budową głośnika . DSP to ( cyfrowy procesor dźwięku ) urządzenie które kształtuje dzwiek , przerabia go tak aby udawało wirtualną sale lub kościół , opóźnia echo i je powtarza. jezeli chodzi o wymiane głosnika w samochodzie to najlepiej jest wymienic na taki sam bo wstawiony inny bedzie grał inaczej od pozostałych , na róznych czestotliwościach bedzie grał głosniej lub ciszej po za tym przesunięcia fazowe będą inne , poprostu wszystko trafi szlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak to prawda co mówisz, ale mi chodziło o coś zupełnie innego. Oznaczenie audio w tym aucie BMW Hi-Fi DSP Audio, chodziło mi o ten system, bo właśnie go zamontowałem zamiast normalnego i dlatego pytałem się czy róznią się wtyczki na głośnikach i same głośniki. Może źle sformułowałem pytanie i dlatego tak wyszło, ale uznałem że jak napisze że DSP to będzie wiadomo o co chodzi.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat w swojej e39 i powie tak ja sam uszkodzilem glosnik w suficie (touring) i szukałem zamiennika lub uzywki.W zwykłej wersji jest zupełnie inne oznaczenie i moc ,ale nie mogąc nic kupić w rozsądnych pieniadzach kupiłem kpl głośników zblizonych parametrami do tego zniszczonego .Po zamontowaniu okazało sie ze wszystko chodzi i gra całkiem nieżle ,ale napewno nie było to tak jak w orginale
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rozpoznać czy mam DSP w swoim aucie ?
Po pierwsze masz w radiu taką opcje i po jej załaczeniu masz m.inn.kolektor plus jakies tam efekty pogłosu ,no i oczywiscie masz wbudowany głośnik basowy ,w kombiaku nad akumulatorem
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnego wyswietlacza obok radia, mam ekran 4:3 obok radia. mam +- basy soprany balans i przód tył balanas. (e38 )
Czyli nie masz systemu dsp bo miałbyś go na wyswietlaczu
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.