Skocz do zawartości

Odpowietrznik w zbiorniku wyrównawczym chłodnicy


Gregor79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pilnej porady. Kilka dni temu zauważyłem delikatny wyciek płynu chłodniczego z odpowietrznika znajdującego się przy zbiorniczku wyrównawczym. Dziś po wymianie płynu mechanik stwierdził, że z tego korka jak jest zakręcony nie może nic wyciekać i najprawdopodobniej korek jest uszkodzony. Dodam, że jak już wracałem z warsztatu w garażu zauważyłem jak z tego korka leci para (płynu też trochę wywaliło). Temperatura na wskażniku w porządku.

Pytanie: czy można dokupić sam ten korek czy trzeba kompletny zbiorniczek wyrównawczy, czy może wystarczy wkręcić zwykłą śrubę.

Moje auto to BMW e39 540i 1996 rok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiemm dokładnie jak jest w 540 ale u mnie odpowietrznik mozna dokupić < wiem bo kupowałe jakiś czas temu>

Niestety tylko w ASO. Koszt banalny < koło 5zł> ale jak nie masz ASO pod ręką to kłopot. Można wysyłkowo

Sruby nie wkręcaj bo gwint jest drobnozwojowy i dodatkowo jest nacięcie wzdłuż gwintu korka.

Nie radzę próbować mocniejszego dokręcania bo zapewne się urwie.

Doraźnie możesz spróbować okręcic korek taśmą teflonową do uszczelniania rur ale to na własne ryzyko bo korek może się urwać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/oryginal-odpowietrznik-srubka-odpowietrzajaca-bmw-i1252458064.html Oczywiście nie musisz kupować nowego.U mnie ta śrubka pękła i na szybko kupiłem od 2,8l.One lubią pękać ze starości jak mocniej dokręcisz.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/oryginal-odpowietrznik-srubka-odpowietrzajaca-bmw-i1252458064.html Oczywiście nie musisz kupować nowego.U mnie ta śrubka pękła i na szybko kupiłem od 2,8l.One lubią pękać ze starości jak mocniej dokręcisz.

fajna przebitka na cenie i atrakcyjne koszta wysyłki

a ja kiedyś wysłałem śrubkę za darmo i na mój koszt ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam niedawno wymienialem plyn w chlodnicy i mam problem ze slabym ogrzewaniem silnik jest rozgrzany a z nawiewow wieje letnie powietsze co morze byc tego przyczyna czy jest gdzies odpowietsznik nagrzewnicy ??

pewnie słabo odpowietrzone

przyczyną mogą też być elektrozaworki ogrzewania lub pompka przy nich

ale jak wymieniałeś płyn to pierw dobrze zalej i odpowietrz

odpowietrznika do samego ogrzewanie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.