Skocz do zawartości

termometr zaniża temperatuje o ok 10 stopni


sadurek

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie.

na dworze +5 a na liczniku -5. Do tego gong ostrzegający o spadku temperatury. Jeszcze pare dni temu było dobrze.

 

Czyży czujnik padł??

Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięty czujnik wskazuje -40, chociaż nie wykluczone, że zaczyna zdychać. Takie zawirowanie w obrębie kilku-kilkunastu stopni wskazują na zwiększenie rezystancji w obwodzie. Zaśniedziałe styki, poluzowana wtyczka, naderwane przewody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy nadkole nie jest przetarte przez koło i czy mocowanie czujnika temperatury jest całe. Możliwe przyczyny:

- umierający czujnik

- przetarty któryś z przewodów

- zalany connector

 

Cały zestaw czujnika - z przewodami, czujnikiem i kostką kosztuje ok. 180 pln w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy nadkole nie jest przetarte przez koło i czy mocowanie czujnika temperatury jest całe. Możliwe przyczyny:

- umierający czujnik

- przetarty któryś z przewodów

- zalany connector

 

Cały zestaw czujnika - z przewodami, czujnikiem i kostką kosztuje ok. 180 pln w ASO.

 

kiedyś pisano na tym forum że czujnik temperatury to termistor 4,7kOhm, który kosztuje 5zł i działa :mrgreen:

sam nie sprawdzałem tego

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kiedyś pisano na tym forum że czujnik temperatury to termistor 4,7kOhm, który kosztuje 5zł i działa :mrgreen:

sam nie sprawdzałem tego

działa tylko nie wygląda tak ładnie jak ori czujnik i musisz wtyczkę obciąć i go do kabli przylutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Chce się podpiąć do tematu,zeby nie zakładać następnego.Temat mam skromny,od czego może się dziać zawyzanie temp zewnętrznej o 3st.,np jest 25st(w drugim samochodzie tak mam,na bilbordach aptek-kilku tak pokazuje)a w bunii 28st jak nic.Zawsze zawyża o 3st.Czujnik założył mechanik jak kupiłem bunie 4lata temu bo stary był zepsuty.Ale jaki założył nie mam pojęcia,kostka orginał wpieta tylko tyle ze to wszystko powinno być do czegoś umocowane a u mnie jest na tasiemce zaciskowej koło kabli halogena.Prosze o rady.POzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no to pewnie się troszkę podgrzewa od chłodnicy lub silnika.

Powinien być zamocowany przed prawym kołem w takim specjalnie przewidzianym miejscu w osłonie. Na forum są zdjęcia na których dokładnie widać o co chodzi.

Pod autem przed kołem.

http://allegro.pl/bmw-e39-nowe-prawe-oryginalne-nadkole-i1559706801.html

O tu widać. Musi byc zamontowany w tym nadkolu. tam na dole jest takie miejsce.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod autem przed kołem.

http://allegro.pl/bmw-e39-nowe-prawe-or ... 06801.html

O tu widać. Musi byc zamontowany w tym nadkolu. tam na dole jest takie miejsce.

Przeszukałem koledzy fora i nie mgę znależć jakiegoś foto jak to wygląda w całości,czyli ten czujnik umocowany do tego nadkola pod spodem zderzaka.Jeżeli ma ktoś jakieś foto real lub podobne prosiłbym ukazać.Chce to mieć zamontowane jak Bóg bavaria nakazał.Nie będzie mi się tam dyndał. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ma ktoś foto jak prawidłowo jest zamontowany czujnik zewnętrznej temp.Nigdzie nie moge dojrzeć w necie,na forach nie wspomne.U mnie się dynda za halogenem :norty: .POdzr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niw wiem, jak to wyglada w zwyklej 5, ale u mnie czujnik siedzi w plastikowej "miseczce" zamontowanej w dziwnej, plastikowo - gumowej konstrukcji, powiedzmy, przedkola. przewody do niego ida oczywiscie przez dziurke, zakonczona wtykiem. Sam czujnik wcisniety jest w plastikowe widelki. Zadna filozofia, jak masz oryginalne przedkole, to wytrybisz, jak to ma byc. A, nie pamietam za dobrze, ale miedzy widelkami, polkolistym zamocowaniem czujnika, a nim, jest chyba jakas gumka, popatrze w ETK.

 

Przypomnialem sobie, gumki niet... :D , a z przodu wneki jest powazna dziura, przez ktora przelazi caly wtyk, chyba tak jest... :think:

 

To musi pasic, no chyba, ze czujnik jest z innego wehikulu.

Zanurkuj pod prawy halogen i popatrz co tam masz.

 

Poszukam fotek na forum, chyba niejaki thenygoos walczyl z tym onegdaj.

 

P.S.

Pisaty jestes, chyba Ci sie nudzi i sie byczysz w tm byczym kraju, Scania sie rozpierdzielila? Ja obecnie w Iranie, ale za kilka dni w domku :cool2:

 

Mowisz - masz, oto fotki zrobione przez nygusa:

 

http://images32.fotosik.pl/89/813a4c343120326bm.jpg http://images30.fotosik.pl/132/a142b0a4c9134d8fm.jpg

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.