Skocz do zawartości

E91 Wandalizm - czy zgłosić?


dziqsek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani

Mam pytanie:

 

Dwa dni temu kolega zostawił na parkingu przed moim blokiem swoje autko, praktycznie identyczne jak moje ale w innym kolorze.

 

Rano zobaczyliśmy , że wybite są wszystkie lampy ( przednie i tylne) i na masce sprayem napisane POZNAN DO DOMU....

 

Mieszkam w Jeleniej Górze gdzie ludzie z poznania nie są mile widziani ( wiem bo poza tym że tu mieszkam mam też blachy PO ze względu na leasing)

 

I teraz pytanie , kolega sie zastanawia czy to zgłaszać na policję/ubezpieczalni bo wszystko fajnie pięknie , za tylne lampy i maskę pewnie jakoś zwrócą, ale gorzej , że ma zamontowany podobnie jak ja nieoryginalny xenon, tzn. lampy śa oryginalne ale brak poziomowania i spryskiwaczy i obawia się , że policja może się wtedy do tego doczepić, a po drugie nie jest pewnien czy ubezpieczyciel wypłaci kwote jak za lampy xenonowe, czy też wg. VIN-u kwote za halogenowe ??

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zgłosił. Policji nie interesuje zbytnio, czy miał tam spryskiwacze, czy nie, ważny jest fakt przestępstwa czyli w tym wypadku uszkodzenia mienia. Jeśli zgłosi, to może wcześniej czy później, namierzą tego dowcipnisia. Jeśli policja nie będzie miała zgłoszenia, to nawet po złapaniu takiego sk... nie wiadomo do czego go przypisać. Po zgłoszeniu przestępstwa to zgłaszający szacuje wartość szkody, ale to jest tylko do danych statystycznych i nie ma wpływu na ewentualne odszkodowania. Inna sprawa, to czy ubezpieczyciel wymaga takiego zgłoszenia na policję, musiałbyś się dowiedzieć. Może tylko wystaczy zgłoszenie do ubezpieczyciela, tam robią oględziny i wycenę. Jak to policzą, tego już ci nie powiem, ale trzeba pamiętać, że w przypadku kiedy sprawca szkody nie jest znany, odszkodowanie idzie z twojego AC, a więc mogą ci potem policzyć zwyżkę ubezpieczenia ( zależy od ubezpieczyciela ) Lampy nie są tanie, więc wydaje mi się, że nawet podniesienia stawki ubezpieczenia będzie dużo mniejsze od wartości lamp. Dzwoń do ubezpieczyciela i pytaj. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie zrobił to i tak z AC pójdzie, jeśli chcesz zgłosić na policję to + dla Ciebie, że będziesz miał podkładkę dla ubezpieczyciela, że Twoje auto zostało zniszczone przez wandali, a nie np. sam sobie rozbiłeś autko i chcesz wyłudzić odszkodowanie. Druga sprawa, jeśli zlecisz naprawę bezgotówkową, części zostaną zamówione po VIN, czyli w Twoim przypadku dostaniesz lampy zwykłe. Druga opcja - chyba dla Ciebie lepsza - zgłoś szkodę, następnie po wycenieniu przez rzeczoznawcę będziesz wiedział jaką kwotę Ci przyznają na naprawę. Może okazać się, że kwota będzie prześmiesznie niska, więc ew. wstaw auto do warsztatu i rób wtedy bezgotówkowo: rachunek do firmy ubezpieczeniowej - wypłata całej kwoty. Ważne jest to jaką masz polisę, czy masz jakiś wkła własny, itd.. Musisz to skonsultować ze swoim ubezpieczycielem, żeby nie okazało się, że musisz dopłacić później parę stówek... :)

 

Lub nic nie zgłaszać i wszystko robić na swój koszt.. ale w sumie płacisz AC to skorzystaj nawet jak pójdą Ci zniżki.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Panowie spokojnie to nie moje autko, wiec nie zwracajcie sie do mnie;p

 

Przekazałem koledze informacje powiedział, że musi sie z tym przespać ale raczej zgłosi , bo znajomy zasugerował że może też otrzymać sporo więcej niż jest to tak naprawdę warte.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:

 

Raczej wątpię, taka wstępna wycena i wypłacenie odszkodowania od firmy i powiedzenie dziękuję - kasa do kieszeni i rzeźbienie :). Jak już robić to bezgotówkowo i mieć wszystko w pucpe :), no chyba, że kolega chce zarobić na tym parę złotych to brać kasę z ubezpieczenia i tyle.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja się nie zgodzę z opiniami typu zrób bezgotówkowo to będzie bezproblemowo.

Nie zobaczysz żadnych pieniędzy, a jedyna osoba która na tym zarobi to serwis który wybierzesz.

Ponadto zrobią byle jak bo klient się nie zna, jak weźmiesz kasę i pojedziesz do nich prywatnie to będzie taniej i podejście inne nie wierzysz to sprawdź.

Niech kolega zgłosi na policję, zgłosi do ubezpieczyciela.

Jeżeli są ksenony nawet china to niech mówi ze są, na takie lampy dostanie (zawsze może powiedzieć ze się nie zna czy oryginał czy nie)

Maskę dadzą do naprawy, ale elementy typu lampy, listwy, relingi, nie są naprawialne muszą dać na nowe z amortyzacją(zależnie od opcji AC) lub zamienniki jeżeli występują. Te listwy są drogie a z małą rysą można żyć, ubezpieczalnia będzie musiała za nią zapłacić. pytaj na priv pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę z opiniami typu zrób bezgotówkowo to będzie bezproblemowo.

Nie zobaczysz żadnych pieniędzy, a jedyna osoba która na tym zarobi to serwis który wybierzesz.

Ponadto zrobią byle jak bo klient się nie zna, jak weźmiesz kasę i pojedziesz do nich prywatnie to będzie taniej i podejście inne nie wierzysz to sprawdź

Dokladnie :) To jest nabijanie kasy dla serwisu ktory wybierzesz a oni kasuja ubezpieczalnie jak za zboze tym bardziej ze to wszystko i tak uklad pomiedzy nimi :wink:

Niedawno moja zona przykasowala MB,do wyplaty prawie 30kpln a w Polsce do zrobienia za niecale 4kpln :8).Jaki z tego wniosek...niezle wakacje na koszt ubezpieczalni :mrgreen:.Jak bym oddal auto do bezgotowkowej naprawy,darmowych wakacji by nie bylo :wink:

Pzdr,Kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jeśli nie zgłosi, może to być przyczyna odmowy wypłaty odszkodowania, trzeba przeczytać OWU i tam jest wszystko ujęte. Także niech zgłasza na bank, bo inaczej sprawa może być nie do wygrania.

Po drugie, dostanie odszkodowania za standardowe wyposarzenie, jeśli inne nie było zgłaszane. Przy czym może okazać się, ze przy gotowkowym rozliczeniu i tak wyjdzie na swoje. Przykład - babka wjechała mi w d... na parkingu osiedlowym. Rozliczylem się gotówkowo, za nowe części dostałem ponad 4k, naprawilem stare za 1k, śladu nie ma, bo nie było nic pogiete w środku.

Jednym słowem - zgłaszać!!

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Dwa dni temu kolega zostawił na parkingu przed moim blokiem swoje autko, praktycznie identyczne jak moje ale w innym kolorze.

 

Rano zobaczyliśmy , że wybite są wszystkie lampy ( przednie i tylne) i na masce sprayem napisane POZNAN DO DOMU....

 

Mieszkam w Jeleniej Górze gdzie ludzie z poznania nie są mile widziani ( wiem bo poza tym że tu mieszkam mam też blachy PO ze względu na leasing)

 

I teraz pytanie , kolega sie zastanawia czy to zgłaszać na policję/ubezpieczalni bo wszystko fajnie pięknie , za tylne lampy i maskę pewnie jakoś zwrócą, ale gorzej , że ma zamontowany podobnie jak ja nieoryginalny xenon, tzn. lampy śa oryginalne ale brak poziomowania i spryskiwaczy i obawia się , że policja może się wtedy do tego doczepić, a po drugie nie jest pewnien czy ubezpieczyciel wypłaci kwote jak za lampy xenonowe, czy też wg. VIN-u kwote za halogenowe ??

 

Ciekawe dlaczego w Jeleniej nie lubią Poznaniaków? Ja lubię ludzi z Jeleniej Góry. Jestem tam często :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzieki powyzszym procederom Allianz na ubezpieczeniach komunikacyjnych "umoczyl" milard zlotych i pakiety w BMW zdrozaly o 50% od zeszlego roku :nienie:

Placilem 3.1% a teraz 4.6%. Skads ta kasa na darmowe wakacje musi sie brac :norty:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich procederach piszesz? Jeśli odnosisz się do mojego przypadku, to przecież sam sobie tego nie wycenilem. Przyjechał rzeczoznawca z PZU, zobaczył co i jak, wrzucił w program i wyplacili jak wyszło. A ogólnie uważam ich wszystkich (ubezpieczycieli) za bandę złodziei, którzy jeśli tylko bedą mogli, to wykorzystają każdy niejednoznaczny zapis przeciwko nam. Najprostszy przykład? Podwójne ubezpieczenie, to jest dopiero masakra zadac płacenia czegoś takiego, a robią to na potęgę.
virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.