Skocz do zawartości

Porysowana szyba + hałasujące wycieraczki


rudesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Auto 1997.03, szyba Pilkington z tamtego roku, wycieraczki BMW też z tamtego roku. Po ok. roku (przebieg ok 3000 km) wycieraczka kierowcy od ok 80km/h zaczęła hałasować jakby miała 10 lat i wciągu godzinnej ulewy porysowała szybę (w połowie swojej długości w miejscu gdzie jest w pionowej pozycji zaraz przy krawędzi). Kupiłem nowe wycieraczki Boscha i po 50km w deszczu wycieraczka kierowcy zaczęła podobnie hałasować i prawdopodobnie dalej rysować szybę. Czy jest jakiś znany problem z zamiennikami szyb/wycieraczkami/mechanizmem wycieraczek/czymkolwiek co mogłoby mieć na to wpływ w E39?
Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuce sie do pytania. Mam podobny problem, kiedys juz o tym pisalem, ale sprawa sie nie wyjasnila. Szyba prawdopodobnie sie rysuje bo pioro wpada w metalowa obudowe wycieraczki, sprobuj troche wygiac obudowe do srodka aby ta guma tam nie wpadala. O dziwo najbardziej mi rysuje na boshowskich wycieraczkach i na orginalnych ktore qpilem na allegro. Sprobuj z wycieraczkami valeo one wydaja mi sie najlepsze. U mnie do tego dochodzi halas w postaci delikatnego pisku jakby ktos widelcem po talezu jezdzil jak wiesz o co mi chodzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wprawdzie nie do końca rozumiem o czym piszecie bo mi nie rysują szyby ale powiem , że wycieraczka po roku używania to już jest szmelc jaka by nie była.

Testowałem już wszystkie z lepszych i powiem , że chyba tylko te valeo sa warte swojej ceny. Bo trochę wytrzymują. Ale nie są ciche. Pierwsze uruchomienie jest zawsze ze zgrzytem.

Bosch pięknie działa ale przez może miesiąc. Można kupić porównywalnej jakości gumki do wycieraczek za połowę ich ceny. Bosch niszczy się na muchach i brudach na szybie. Powstają naprawdę mikro uszkodzenia na gumie i taka wycieraczka maże i zostawia kreski wody. Chyba są wykonane z mega miękkiej gumy.

Oryginały są za drogie jak na ich żywotność. < ale ogólnie nie są złe >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich obserwacji roczne wycieraczki wcale nie muszą być szrotem, czego oczekuje od oryginalnych wycieraczek.

 

tomekds4 nie wspomniałem o tym, ale właśnie te oryginalne to z allegro za 100zł i to właściwie od nich się zaczęło. A jaką masz szybe OE BMW czy wymieniałeś?

Myślałem że może coś się konstrukcyjnie zmieniło w mechanizmie bo mam z 97 ale skora Twoja '02 robi to samo to przyczyna musi tkwić gdzie indziej.

Ogólnie jestem nieźle wkr**** - miałem ładną nową szybe bez skazy :cry2:

 

Zaraz pójdę zobaczyć czy mi też wpada w metalową obudowe.

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ustaliłem że prawdopodobnie to spojler rysuje szybe, można go troche odsunąć od szyby, trzeba odkecić całe ramię i je przestawić, ale zgubiłem klamrekę do zatrzaskiwania wycieraczki więc jeszcze tego nei przetestuję.
Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich obserwacji roczne wycieraczki wcale nie muszą być szrotem, czego oczekuje od oryginalnych wycieraczek.

 

tomekds4 nie wspomniałem o tym, ale właśnie te oryginalne to z allegro za 100zł i to właściwie od nich się zaczęło. A jaką masz szybe OE BMW czy wymieniałeś?

Myślałem że może coś się konstrukcyjnie zmieniło w mechanizmie bo mam z 97 ale skora Twoja '02 robi to samo to przyczyna musi tkwić gdzie indziej.

Ogólnie jestem nieźle wkr**** - miałem ładną nową szybe bez skazy :cry2:

 

Zaraz pójdę zobaczyć czy mi też wpada w metalową obudowe.

 

 

Mam orginalna szybe a przynajmniej tak mi sie wydaje. Ja sie jush do tego przyzwyczailem jakos mi to mocno nie przeszkadza. Moze wymienie w koncu szybe bo mam ubezpieczenie na szyby i oprocz tych gestych rys obok siebie jush 2 male odpryski na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.