Skocz do zawartości

E39 530d, słaby ręczny


Langi_84

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, ostatnio z nudów spóbowałem sobie zaciągnąć ręczny, okazało się, że go nie ma.

Zdjąłem tarcze z tyłu, okładzin nie było wcale, wnętrze bębna było mocno skorodowane. Zmieniłem okładziny, nie dało efektu, dzisiaj zacząłem zmieniać tarcze,

Wymieniłem z jednej strony, ręczny dalej słaby. Ale ciut lepiej. Czy jest jakaś regulacja? Pewno za pomocą tej śruby/pierścienia co jest przy rozpierakach. Czy tak? Jest jakaś zasada regulacji?

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja jest przy samych okładzinach i przy samej dźwigni ręcznego. Generalnie trzeba ustawić okładziny tak, żeby nie obcierały podczas jazdy i były jak najbliżej bębnów.

Tymi gwiazdkami można kręcić ja się ma wszystko w częściach, albo przez dziurę na śrubę jak masz już wszystko poskładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdz sobie linke czy czasem Ci nie przeskoczyla przy tarczach. Najlepiej podnies pokrowiec od dzwigni recznego i spróbuj pociągnąć ręką raz za jedną śrubę raz za drugę, jeśli nie daj Boże pociągniesz i pójdzie do przodu to czeka Cię trochę toboty

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego regulacja hamulca recznego jest w bebnie, obracasz bebnem az otwor na szpilke bedzie na dole na srodku bebna i tam masz zebatke i plaskim srobokretem w gore albo w dol az zacznie lekko obcierac ale z regoly piateczki nie maja dobrego recznego ja tez mam z nim problem mimo wymiany okladzin pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe rano bawiłem się z regulacją (no, nie tylko, malowałem zaciski, ogólny przegląd). Łapie lepiej, pomimo nowych tarcz i okładzin, nie ma rewelacji - ogólnie jest dużo lepiej niż przed.

W moim poprzednim aucie było lepiej. Mondeo MK3, ręczny był na linkę, ale poruszała ona cięgłem w tłoczku i hydraulicznie dociskała kolcki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.