Skocz do zawartości

nieznana ikonka


Wetka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką e91. Mam pytanie, nie wiem co oznacza ikonka wyglądająca jakby słoneczko z wykrzyknikiem w środku, w żadnej dostępnej mi instrukcji nie znalazłam tej ikonki. Proszę o pomoc.

Ps. autko cuudowne! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że chodzi o hamulce, bo faktycznie komputer wcześniej wskazywał tylne hamulce wraz z autkiem na podnośniku, a teraz ikona hamulców została zamieniona na te dziwne słoneczko. Światła sprawdzałam, są ok. Dziękuję pięknie za pomoc, postaram się zrobić zdjęcie jak najszybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

podepnę się pod temat,

dziś mi się zapaliła taka kontrolka: http://image.hondatuningmagazine.com/f/10319046/htup_0807_01_z+honda_check_engine_light_aka_mil_cel_or_idiot_light.jpg

komunikat brzmiał: fault engine! reduce power

 

wyczytałem w instrukcji obsługi:

Skład Spalin

Lampka ostrzegawcza pulsuje: usterka silnika, która możne spowodować uszkodzenie katalizatora Należy natychmiast zlecić kontrolę samochodu,

Lampka ostrzegawcza zapala się pogorszenie składu spalin, Należy jak najszybciej zlecić kontrolę samochodu

U mnie lampka zapaliła się na stałe.

 

Autem nie paliłem gumy ani jakoś specjalnie nie upalałem, jedynie parę razy ruszyłem ostro spod świateł (dokładnie 4 razy przyspieszyłem od 0 do 100/140 km/h)

Do domu wróciłem nie przekraczając 2 tys obrotów (czuć było, że brakuje mocy, samochód nie wkręcał się na obroty). Po przejechaniu ok 10 km silnik zgasiłem.

Odpaliłem po 1 minucie i wszystko wróciło do normy. Samochód przyspiesza, komunikatu brak.

Ktoś się spotkał z czymś takim? Jak myślicie, jechać z tym do serwisu?

Pacjent to seryjne 335i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podepnę się pod temat,

dziś mi się zapaliła taka kontrolka: http://image.hondatuningmagazine.com/f/10319046/htup_0807_01_z+honda_check_engine_light_aka_mil_cel_or_idiot_light.jpg

komunikat brzmiał: fault engine! reduce power

 

wyczytałem w instrukcji obsługi:

Skład Spalin

Lampka ostrzegawcza pulsuje: usterka silnika, która możne spowodować uszkodzenie katalizatora Należy natychmiast zlecić kontrolę samochodu,

Lampka ostrzegawcza zapala się pogorszenie składu spalin, Należy jak najszybciej zlecić kontrolę samochodu

U mnie lampka zapaliła się na stałe.

 

Autem nie paliłem gumy ani jakoś specjalnie nie upalałem, jedynie parę razy ruszyłem ostro spod świateł (dokładnie 4 razy przyspieszyłem od 0 do 100/140 km/h)

Do domu wróciłem nie przekraczając 2 tys obrotów (czuć było, że brakuje mocy, samochód nie wkręcał się na obroty). Po przejechaniu ok 10 km silnik zgasiłem.

Odpaliłem po 1 minucie i wszystko wróciło do normy. Samochód przyspiesza, komunikatu brak.

Ktoś się spotkał z czymś takim? Jak myślicie, jechać z tym do serwisu?

Pacjent to seryjne 335i.

 

Generalnie ta kontrolka dotyczy kontroli spalania - a więc sondy lambda i układ zapłonowy. Miałem kiedyś taki błąd, i była także nierówna praca silnika i brak mocy, a przyczyną była uszkodzona jedna cewka zapłonowa (koszt ok 150 zł). Profilaktycznie podjechał bym na komputer i jeśli był to błąd od cewki, to bym ja wymienił, bo może zakończyć życie w najmniej dogodnym momencie. Jeszcze jedno - czy przypadkiem niedawno nie był myty silnik myjka ciśnieniową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Silnik myty nie był.

Jakiś czas temu myte były chłodnice, bo były dość mocno zabrudzone i kiepsko klima chłodziła, ale od tamtego czasu minęły 3 tygodnie.

Silnik oprócz tego, że nie miał mocy pracował równo i nie było żadnych innych niepokojących objawów.

Na razie nigdzie w trasę się nie wybieram, więc odczekam jeszcze tydzień lub dwa i poobserwuje co się z autem będzie działo.

Nie długo mam wymianę oleju to podjadę do Inchcape i te dwie rzeczy razem połączę.

Podejrzewam, że ten błąd który mi wczoraj wyskoczył jest cały czas w pamięci i będzie on widoczny na serwisie? Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nie może się tak stać, że błąd był "chwilowy" ? Na komputerze nic mi teraz nie wyskakuje i samochód normalnie jeździ ? :wink:

 

przeczytaj to , też taką ikonkę miałem.

viewtopic.php?f=70&t=133988

Zrobisz wg własnego uznania, ale zakładając wątek chciałeś rady innych i ja dostałeś. Chcesz ryzykować katalizator - Twój wybór, ja bym sprawdził i profilaktycznie wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Do serwisu pojadę, ale zastanawia mnie jedna sprawa, czy samochód, który teraz jeździ normalnie, silnik pracuje równo, normalnie przyspiesza, nie kopci itd.. czy jest sprawny czy nie :?: Podejrzewam, że tylko serwis mi na to pytanie odpowie :) dzięki wszystkim za odp.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Byłem w serwisie.

Może być coś nie tak z:

- sonda lambda

- cewka

- przepływomierz

- złej jakości paliwo

- coś z komorą spalania

- świece

- i możliwe że jeszcze coś czego nie zdążyłem zapamiętać...

 

Karzą póki co jeździć. Jeżeli zapali się kontrolka ponownie - serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukam szczęścia tutaj :D

Mianowicie wyswietla mi sie ta sama kontrolka tylko z innym komunikatem (INCREASED EMISSION)

Samochod nie stracil na mocy! ASO po VIN-e stwierdziło ze nie mam filtra czasteczek stałych.

Panowie moze macie jakies pomysły co powinienem sprawdzic?

Wiem że nie działa mi jedna ze świec, ale pewnie to nie ma z tym nic wspólnego dokładnie 4 cylindra i pokazalo jescze dwa bledy;

4B10- kontroler plynnosci jazdy, zbyt niska korekta dawki paliwa

4501- system EGR sterowany MAF, zbyt duzy przeplyw EGR

Lepiej zapnij pasy, bo mozesz nie wrocic z trasy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem ten temat i mam u siebie podobną ikonkę z tą żarówką albo sloneczko z wykrzyknikiem w środku.

Doszliście może co to jest?

Dodam że miałem dość poważny wypadek i wszystkie błędy usunęły się same i niektóre jak np zegarek ustawiłem ale został ten a nie chce mi się jechać na kompa i płacić kasę bo może okazać się to jakaś faktycznie żarówka tyle że obszedłem z braciakiem samochód i wszystkie działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody instalacji do lamp zamontowanych w tylnej klapie. Musisz ściągnąć gumową osłonę. Często na załamaniu przewody pękały i robiła się „choinka” na tylnej klapie, raz świeciły raz nie. Usterka dość powszechna we wszystkich sedanach bmw.

I lepiej to sprawdzić jazda z uszkodzoną instalacją może mieć bardzo kosztowne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam wszystkich

mam taki problem i prosze o pomoc

po wymianie filtra paliwa wyskoczyla mi taka kontrolka (engine fault reduce power) na poczadku chodzil dobrze i po 15 minutach zgas i teraz odpala na 5 sekund i gasnie

niewiem co mam robic czy to wina tego nowego filtra wstawic stary i zobaczyc? jest sobota jutro a mam wyjazd poprostu masakra

 

dziekuje i pozdarwiam

 

samochud to e90 2.0d 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wstaw stary, możliwe jest , że założyli Ci go odwrotnie ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.