Skocz do zawartości

Chiptunning - warto ?


mstr

Rekomendowane odpowiedzi

...co do modułów to poza analogowym badziewiem są właśnie (w mniejszości) cyfrowe urządzenia które działają poprawnie...dynamicznie...ale kwoty za jakie nap. schnitzer je sprzedaje są z kosmosu...doskonale znamy te produkty ich budowę i działanie...więc nie widzę powodów aby przepłacać, skoro mamy takowe w Polsce...zresztą V-tech produkuje je dla znanych zachodnich firm pakując w oryginalne obudowy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie ja mam pytanie trochę inne w tym temacie. Co warto sprawdzić przed oddaniem auta do chip tuningu, chciałbym aby był zdrowy, na co zwrócić uwagę, czy np gdy oddam go do dobrego mastera będzie mógł on ustalić stan techniczny i ewentualnie zlecić jakąś naprawę/wymianę, czy będzie po prostu robił swoją robotę nie patrząc na stan operowanego pacjenta? Napiszcie jakie macie z tym doświadczenia. Nie chce narobić sobie więcej kłopotów, auto niedługo będzie miało już 170 tyś km więc grubo się nad tym zastanawiam, ale ochota na chip jest ogromna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą V-tech produkuje je dla znanych zachodnich firm pakując w oryginalne obudowy :mrgreen:
nie uwierzę jak nie zobaczę tego na piśmie :) Podobnie przedstawiano mi kolesia z firmy Formula. U Fusa mówili że jest przedstawicielem wetterrauera tymczasem to zwykły dłubacz. Moduły znanych tunerów są droższe ponieważ przechodzą testy na stanowisku pomiarowym gdzie silnik musi wytrzymać wszelkie obciążenia. Ponadto przy zastosowaniu oryginalnego modułu BRABUS, SCHNITZER nie tracimy gwarancji na auto. To tuner przejmuje obowiązki gwarancyjne. pozdrawiam

 

 

P.S.

Dziś dzwoniłem do Krakowa do siedziby głównej V-techu i zdementowali Twoje informacje apropo współpracy ze schnitzerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie ja mam pytanie trochę inne w tym temacie. Co warto sprawdzić przed oddaniem auta do chip tuningu, chciałbym aby był zdrowy, na co zwrócić uwagę, czy np gdy oddam go do dobrego mastera będzie mógł on ustalić stan techniczny i ewentualnie zlecić jakąś naprawę/wymianę, czy będzie po prostu robił swoją robotę nie patrząc na stan operowanego pacjenta? Napiszcie jakie macie z tym doświadczenia. Nie chce narobić sobie więcej kłopotów, auto niedługo będzie miało już 170 tyś km więc grubo się nad tym zastanawiam, ale ochota na chip jest ogromna:)

 

...Masters czy V-Tech ustalą stan silnika na hamowni ale w przypadku problemów moga Ci wskazać gdzie szukać rozwiązań ... masz przebieg, który powoduje proporcjonalne do niego zuzycie silnika i osprzętu ... hamownia to początek do decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S.

Dziś dzwoniłem do Krakowa do siedziby głównej V-techu i zdementowali Twoje informacje apropo współpracy ze schnitzerem

...heh...nigdy nie pisałem że współpracują ze schnitzerem :mrgreen:...za to z paroma innymi...i nie wiem czy to nie jest jakaś tajemnica handlowa, więc nie napiszę w czyje opakowania..albo pod jaką marką sprzedają swoje produkty....i nie powiem także jakie firmy dostają pisma na temat patentu na produkcję "cyfrowych modułów zewnętrznych zwiększających moc w silnikach diesla" który został opatentowany i zatwierdzony w 1998r. :norty:

...możesz oczywiście myśleć "swoje"...ja tylko chciałem zaznaczyć jakim potentatem w Powerboxach jest Vtech i że paręnaście lat rozwoju i badań przyniosły wymierne efekty...i nie trzeba daleko szukać, aby zrobić coś "fajnego" dla swojego autka :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Z tego co zauważyłem BOX Vtechu ma tylko 2 wtyczki, ponadto mozna w nim dowolnie dłubać dozując moc - ma wewnątrz potencjometr z regulacją. Nie widzę tu podobieństwa do schnitzera, który ma oddzielne wtyczki do każdego wtrysku, temperatury wydechu i pedału gazu... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale do czego to mówisz...porównujesz box z regulującego ciśnienie na szynie...z boxem wydłużającym czasy wtrysku na poszczególnych wtryskach...ja ich nie porównywałem :8)

...to żaden problem...tylko koszty...a kto to kupi (poza Tobą) brak zapotrzebowania...każdy (no prawie) za tą cenę woli zrobić porządnego chipsa...albo 3 chipsy :norty:

...poza tym w RedBoxie nie ma potencjometru, tylko przełącznik z wyborem stopniowania kilku wcześniej zaprogramowanych modyfikacji...

...boxy...nawet "platynowe"...od schnizera pracują poza kontrolą sterownika...limiterów itp....oszukują i tyle...a ponieważ wydłużają czasy wtrysku, mogą powodować zbyt wysoką temp. na wydechu...podpinane są do czujnika...

dalej ...ponieważ nie podpinane są pod czujnik ciśnienia...potrzebują sygnał do obciążenia...dlatego podłączenie pod pedał gazu...

...co jeszcze chcesz wiedzieć?.... :wink:

...w każdej chwili Vtech może wyprodukować takiego boxa,,na bazie tych procesorów które pracują w Red....GoldBoxach...tylko koszt produkcji jest zbyt wysoki aby ktoś zapłacił za to tyle co za 2 chipsy :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno ze to dziala w przeciwienstwie do kilku programow renomowanych tunerow i boxow ktore mialem okazje widziec w roznych autach. Swego czasu stalem w kolejce do hamowni u jednego z Warszawskich renomowanych tunerow. Na uwage klienta Mercedesa R-klasy ze nie podoba mu sie sposob oddawania mocy w dolnym zakresie obrotow. Tuner odpowiedzial ze to normalne i kazdy diesel tak ma. Oczywiscie zaczal pieprzyc cos o limiterach i innych pierdolach ale to tego klienta ani mnie nie interesuje. Interesuje mnie stan faktyczny. Byc moze trafialem na "fachowcow" stad moja opinia. Ale tak sie sklada ze ci ludzie to krajowe autorytety w tej branzy.

P.S. znam co najmniej 3 przypadki zakupu modulow Brabusa i Schnitzera u dealerow w cenach katalogowych. Takze nie jestem sam. :D Jesli wiedzialbym ze taki bedzie efekt to zalozylbym to u dealera zaraz po zakupie auta cieszac sie pelna gwarancja, bez szukania wrazen na miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zgadzam się z arnoldem, dobrzy wydanych pieniędzy się nie żałuje. Mimo tego że czasem wyda się dużo to jak coś działa i cieszy to jest ok. Najgorzej jak płacisz i otrzymujesz bubel a ktoś Ci wmawia że jest ok, i tak jest zawsze :duh:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Byc moze trafialem na "fachowcow" stad moja opinia. Ale tak sie sklada ze ci ludzie to krajowe autorytety w tej branzy.

P.S. znam co najmniej 3 przypadki zakupu modulow Brabusa i Schnitzera u dealerow w cenach katalogowych. Takze nie jestem sam. :D Jesli wiedzialbym ze taki bedzie efekt to zalozylbym to u dealera zaraz po zakupie auta cieszac sie pelna gwarancja, bez szukania wrazen na miescie.

...no cóż...może "świetna renoma" powoduje brak zainteresowania "drobnymi" uwagami klientów...na dzień dzisiejszy mam ręce pełne roboty...ale nadal wręcz wymagam kontaktu od klienta po powrocie do domu...z opisem wrażeń po chipsie :8)

...absolutnie nie neguję waszego wyboru boxów...tylko stwierdziłem że cena powoduje znikomą ilość zainteresowanych ...i że dobry program jest dużo tańszy i "pełniejszy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.