Skocz do zawartości

Problemy z płynnym ruszaniem,szarpanie


bartaso11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ..Wiele było wątków na temat ruszania i szarpania w e39..U mnie ma się to tak że problem się zwiększa ,w miarę jak auto się rozgrzewa ,,,tzn.podczas jazdy po mieście ok 30min. ruszenie samochodem bez szarpnięcia jest niemożliwe , dodam że obroty 1,5 - 2,0tyś i delikatne sprzęgło to min. do ruszenia ,inaczej zgaśnie ..Jadąc na min. obrotach, wciskając gaz, najpierw szarpie potem muli ,w końcu przyspiesza ,przy 231 KM i 3.0 poj. coś tu chyba jest nie tak .......aż trudno czerpać przyjemność z jazdy .Macie pojęcie co to może być???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź mocowanie wydechu.

Wydech waży trochę a do silnika jest przymocowany na sztywno i potrafi szarpać < wiem z własnego auta>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na 99% pada docisk sprzęgła, któraś ze sprężyn w nim pękła. Miałem dokładnie to samo w poprzedniej becie, w obecnej zaczyna mi się to samo. W pewnym momencie ruszałem już z 2, inaczej się nie dało jak auto się rozgrzało.

Po wymianie całego kompletu sprzęgła ruszało się idealnie płynnie.

Co do dwumasówki, jakby tak aż padała byś ją słyszał. Potrafi ostro hałasować. Zobacz czy przy mocno nagrzanym silniku masz różnice w dźwięku z okolic silnika z wciśniętym i wyciśniętym sprzęgłem. Jeśli tak, zamawiaj komplet sprzęgła bo most rozwalisz (raz do tego właśnie doprowadziłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam podobny problem ale u mnie niewielkie szarpanie przy ruszaniu występuje zazwyczaj rano(nie zawsze)kiedy silnik jest zimny po całej nocy,puźniej ten objaw zanika ile razy bym nie ruszał zawsze ruszy płynnie bez znaczenia na wielkość obrotów, pytanie ,czy jest to objaw padającego sprzęgłą i czy w waszych samochodach problem zaczynał sie tak jak u mnie i doprowadziło do takiego stanu jak u kolegów powyżej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.