Skocz do zawartości

e39 523i benzyna 1997 problem z odpaleniem


Kamil Jasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem odkad zrobilo sie zimniej cos dziwnie mi odpala fura na zimnym silniku to znaczy rozrusznik kreci normalnie ale silnik przez chwile zacznie chodzic i gasnie jak drugi raz zakrece to odpala od reki.Nie wymienialem filtra paliwa czy to moze byc to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to możliwwe , ze adaptacja się rozjechała od rozregulowanego gazu.

Odłącz klemy na noc i rano zobacz czy zapali jak powinna?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To , ze wydaj ci się , że na gazie chodzi dobrze to nic nie znaczy.

Na oko to...

 

Gaz ma wpływ na pracę na benzynie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam nie potrzebnie ile kosztuje filtr paliwa? 20-30zł? a jak w zimie zamarznie od syfu u nas takie dobre paliwa są :cry: ze filtr często się zawala jeszcze jak się jeździ na gazie a paliwo stoi i stoi w baku... jeszcze jak rezerwa zapali się i zaciągnie z syfu z dołu baku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dalem 50zl w sobote wymiana rozmawialem z kolega okazalo sie ze ma ten sam problem u siebie 728 tez na gazie sekwencyjnym mowil mi ze mechanik mu powiedzial ze to wina przepustnicy mozliwe? :roll: Dzisiaj dzwonilem do gazownika powiedzial ze to moze byc wina wtryskow powiedzial zebym kupil dodatek do paliwa przeczyszczajacy wtryski ale boje sie ze cos sie zjebie jescze gorzej stosowal to ktos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylem na kompie ja tylko mam problem z odpaleniem fury na zimnym silniku za drugim razem jak krece to odpala jak reka odjal w czasie jazdy nic nie czuc obroty nie faluja na cieplym silniku wszystko odpala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na ciepłym silniku silnik pracował elegancko tylko tez mialem problem z odpaleniem na zimnym i szarpal lekko. Weź przeczyść ten czujnik wału i bedziesz widział czy sie poprawiło lecz nie zawsze sie musi poprawić, najlepsza rada jedź na kompa nawet na zwykłego kts jezeli nie wykryje błedu wtedy trzeba szukać dogłębnie.

Ja w chwili obecnej mam taki problem że jak spadła temp. to po odpaleniu gdy zapinam D lub R silnik sie dławi przez moment i ponownie wskakuje na swoje obroty na kompie zero błędów a dzieje sie tak tylko przez okres niskich temperatur bo w lecie wszytko chodzi jak trzeba i też będe szukał przyczyny metodą dochodzeniową już mam zakupioną nową odme i powoli będe rozkminiał na forum też nikt nie mógł mi pomóc wiec zostają własne siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.